kinowar.com | У Києві відбудуться Меморіальні дні до 75-річчя трагедії Бабиного Яру
kinowar.com

У Києві відбудуться Меморіальні дні до 75-річчя трагедії Бабиного Яру

 08.09.2016  Анонс, Новости

24 по 28 вересня у рамках програми Меморіальних днів, присвячених 75-м роковинам трагедії Бабиного Яру, у київському кінотеатрі «Сінема Сіті» відбудеться кінофестиваль «Шедеври світового кіно. Фільми-лауреати премії «Оскар» про трагедію єврейського народу», а 29 вересня у Національному палаці культури і мистецтв «Україна» відбудеться вечір пам’яті трагедії.

Мемориальные дни трагедия Бабий Яр

Війська нацистської Німеччини, що зайняли Київ під час Другої світової війни, використовували урочище Бабин Яр у північно-західній частині столиці як місце масових розстрілів цивільного населення. 29 вересня 1941 року за наказом окупаційної адміністрації усі громадяни єврейської національності були зобов’язані з’явитися до Бабиного Яру. До 30 вересня жертвами розстрілів стали 33 771 особа. Масові вбивства тривали аж до відходу німецької армії з міста: за офіційними даними у Бабиному Яру розстріляли близько ста тисяч киян, переважно євреїв.

Мемориальные дни трагедия Бабий Яр

До програми кінофестивалю, присвяченого 75-й річниці пам’яті цієї трагедії, увійшли шедеври світового кіно, у різні роки удостоєні премії Американської кіноакадемії. Фестиваль відкриває «Іда» Павла Павліковського, найкращий фільм іноземною мовою 2015 року за версією Американської кіноакадемії. Також у програмі – дебют угорського режисера Ласло Немеша «Син Саула», який отримав «Оскар-2016» за найкращий фільм іноземною мовою і Ґран-прі Канського кінофестивалю. «Життя прекрасне», стрічка італійського режисера Роберто Беніньї, у 1999 році стала володарем трьох «Оскарів». «Піаніст» знаменитого Романа Поланські отримав три «Оскара» у 2003. «Список Шиндлера» Стівена Спілберга удостоївся семи золотих статуеток від Американської кіноакадемії у 1994 році. У рамках фестивалю шедеври світового кінематографа будуть представлені в сучасному кінозалі у копіях високої якості.

Мемориальные дни трагедия Бабий Яр

На фестивалі також відбудуться покази документальних фільмів про Голокост: «Крик чорнозему» (Україна), «Прощавайте, пане Шварц» (Ізраїль), «Для тебе розкриються небеса» (Ізраїль), «Назви своє ім’я» (Україна-США ). Перед показами вступне слово скаже історик Анатолій Подольський, директор Українського центру вивчення історії Голокосту.

Мемориальные дни трагедия Бабий Яр

Доступ на усі фестивальні покази безкоштовний за попередньою реєстрацією на сайті neveragain.org.ua

Мемориальные дни трагедия Бабий Яр

Кінопокази, присвячені меморіальним дням трагедії Бабиного Яру, проводять Єврейська конфедерація України спільно зі Світовим єврейським конгресом за підтримки Фонду Віктора Пінчука.

 

Комментарии