kinowar.com | Фільм Дар’ї Онищенко «Забуті» отримав спеціальну відзнаку журі на Варшавському міжнародному кінофестивалі
kinowar.com

Фільм Дар’ї Онищенко «Забуті» отримав спеціальну відзнаку журі на Варшавському міжнародному кінофестивалі

Міжнародний варшавський кінофестиваль визнаний кіноподією «класу А». Картина змагалась у конкурсній програмі «Competition 1-2», в якій представлені перші та другі повнометражні фільми молодих режисерів. Церемонія нагородження відбулась у суботу.

Забуті

Стрічка «Забуті» режисерки Дар’ї Онищенко– це історія україномовної родини з Луганську, яка намагається залишити непідконтрольну територію і переїхати до Києва. Фільм звертає увагу на проблеми переселенців та на важкі умови життя в окупованому місті. Втім, «Забуті» – це також ідеалістичний фільм про кохання і віру у майбутнє. Головна героїня, Ніна, молода вчителька української мови, закохується у Андрія – хлопця-сироту, який теж бореться з несправедливістю в окупованому місті. Фільм показує долі людей, що залишаються мужніми і вірними своїм ідеалам попри важкі обставини. У стрічці зіграли Марина Кошкіна («Захар Беркут»), Василь Кухарський, Данило Каменський (виконавець головної ролі у фільмі «Сторожова застава») та зірка українського кіно Олексій Горбунов.

Забуті

Одну з ролей у картині «Забуті» зіграла відома українська художниця Марія Куліковська. Вона робить арт-перформенс – знищує власні скульптури, повторюючи тим самим правдиву історію, яка відбулась у центрі сучасного мистецтва IZOLYATSIA у Донецьку у 2014-му році.

У Варшаві відбулось п’ять показів стрічки «Забуті». Режисерка Дар’я Оніщенко каже: цікавість до українських фільмів на Заході значно зросла, адже зараз вони говорять про актуальні і важливі теми для всієї європейської спільноти.

Забуті режисер

«Польські та іноземні глядачі гарно сприйняли фільм. Деякі люди казали, що вони взагалі нічого не знали, про те, що зараз відбувається в Україні і були дуже здивовані побаченим на екрані. Це для мене, напевно, найважливіше. Мета цього фільму — доносити до міжнародного глядача правду про події в нашій країні не через політичні спекуляції, а через особисті історії людей», — розповіла режисерка.

Зйомки фільму «Забуті» відбулись у січні та лютому 2019го року у Києві. Фільм є україно-швейцарською копродукцією, яка отримала фінансову підтримку Міністерства культури України за результатами конкурсного відбору кінопроектів патріотичного спрямування. Головний продюсер стрічки – Ігор Савиченко, компанія «Директорія Кіно».

Фото: Варшавський міжнародний кінофестиваль та www.RafalNowak.com

Комментарии