kinowar.com

Анімаційний фестиваль LINOLEUM оголосив переможців

5 вересня Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіамистецтв LINOLEUM оголосив переможців у трьох конкурсах: міжнародному, українському та комерційної анімації.

Церемонія нагородження відбулася у просторі Kooperativ на вулиці Січових Стрільців у Києві. 

Переможцем LINOLEUM 2021 став французький анімаційний фільм «Трона Піннаклс»  режисерки Матільд Парке. Він розповідає історію дівчинки Ґабріель, яка застрягла в Долині Смерті між двох батьків, які більше не розмовляють одне з одним. 

Трона Піннаклс

Також у міжнародному конкурсі спецвідзнаками відмітили «Нічний автобус» Джо Сє. Член журі міжнародного конкурсу Фабіан Дрірхост похвалив цей фільм за «Щільний наратив, захоплюючу атмосферу та мужність у використанні жанрових рамок». 

Нічний автобус

Член журі Велько Попович надав спецвідзнаку фільму «Копирсатися в собі» Ченьхуа Ян за «Захоплюючий візуальний стиль та анімаційний підхід, майстерно підкріплені ретельно написаним сценарієм», а ще за його «Дотепність, самоаналіз, самовираження та гумор». 

Копирсатися в собі

Член журі Томек Попакул для спецвідзнаки обрав стрічку «Шкірка» режисерів Самюль Патте та Сільвен Монне. Він похвалив фільм за «Споглядання старіння та ніжне емпатичне спостереження, виражене майстерними навичками малювання».

Шкірка

Переможець українського конкурсу – фільм «Непотрібні речі» Дмитра Лісенбарта. Фільм шукає відповіді на футуристичні питання, наприклад, чи може, – в недалекому майбутньому, – робот завести собі домашнього вихованця? Чи може цим вихованцем опинитися людина? Чи можуть вони стати друзями і що з того вийде? 

Непотрібні речі

Спецвідзнаку члена журі українського конкурсу Кирила Марікуци отримала стрічка Анни Дудко «Глибока вода» за «Розширення горизонтів української анімації».

Глибока вода

Торі Польська відмітила спецвідзнакою фільм Анастасії Фалілеєвої «Тигр блукає поруч» за «Професійне виконання, візуальний сторітелінг та увагу до деталей». 

Тигр блукає поруч

У конкурсі комерційної анімації переможцем став фільм хорватської режисерки Сунчани Бркуй «Вежа», що демонструє на прикладі однієї архітектурної споруди плинність часу та розвиток людської цивілізації.

Вежа

Також у конкурсі комерційної анімації спецвідзнаками відмітили кліп Slow – Black Midi Густафа Холтенеса. Членкиня журі конкурсу комерційної анімації Аліс Сай зазначила, що відео дарує глядачам «Авангардний, приголомшливий та епічний аудіовізуальний досвід».

Slow - Black Midi

Член журі Назар Житкевич надав спецвідзнаку ще одному музичному відео, цього разу проєкту українських режисерів Марії Ковальчук та Міті Фєнечкіна Вагоновожатые – «Вовк». Житкевич похвалив відео за «Потужне кінематографічне єднання з треком та good trip». 

Вагоновожатые – «Вовк»

Дафна Авадіш також обрала для спецвідзнаки кліп. The Ribs – I’ll Be Your Toy отримали від членкині журі схвальний відгук за «Гумор, грайливість та свободу сторітелінг». 

The Ribs – I'll Be Your Toy

За 5 днів перебігу фестивалю у LINOLEUM взяли участь тисячі гостей, які відвідали 7 блоків конкурсної та 21 позаконкурсної програми та побачили 295 фільмів з 75 країн світу.

Анімаційний фестиваль LINOLEUM 2021 пройшов за підтримки Українського культурного фонду.

Організатор фестивалю: анімаційна студія Animagrad.

Партнери фестивалю: Польський інститут у Києві, Французький інститут в Україні, Центр креативних технологiй TUMO Kyiv, видавництво ArtHuss.

Медіапартнери фестивалю: видання «Нове українське кіно», Kinowar, Marie Claire, bit.ua, та радіо «Ретро FM».

Наступний фестиваль LINOLEUM відбудеться у вересні 2022 року.

Комментарии