kinowar.com

Вийшов постер та прокатний тизер воєнної драми «Черкаси»

«Черкаси» — український художній фільм режисера Тимура Ященка про оборону однойменного корабля, мінного тральщика, заблокованого російськими військами в бухті озера Донузлав у березні 2014 року під час анексії Криму.

«Перш за все ми прагнули розставити смислові акценти, водночас, не розкриваючи сюжетних перипетій та образів персонажів. Тизер має працювати на чуттєвому рівні, зробити так, аби глядач зміг відчути на собі особливу атмосферу та емоційну напругу фільму. З урахуванням півтора хвилинного хронометражу, це доволі складне завдання. І тому вже хочеться чимшвидше побачити реакцію людей, аби дізнатися, чи успішно впоралися ми з ним», — зазначила продюсерка фільму Ірина Клименко.

Дистрибуцією стрічки на території України займуться компанії MMD UA та FILM.UA Distribution. FILM.UA Distribution також відповідатиме за міжнародну дистрибуцію фільму.

«Історія про мінний тральщик «Черкаси» надзвичайно глибока: насправді, йдеться про боротьбу не тільки за корабель, а й за всю Україну. Нам приємно бути частиною такого важливого проєкту, який залишається актуальним і сьогодні. Символічним є те, що презентуємо тизер і постер до Дня Незалежності України. Ми віримо в його успіх і докладемо максимум зусиль для того, щоб глядач пішов подивитися цей фільм», — зауважив керівник MMD UA Роман Мартиненко.

«Для нас велика честь і відповідальність стати співдистрибуторами фільму «Черкаси». Будемо раді працювати з ним в Україні та в усьому світі. Ми дуже вдячні продюсерам за таку довіру», — підкреслила керівник кінотеатрального напрямку FILM.UA Distribution Надія Коротушка.

Черкаси постер

Фільм виробництва MKK Film service (Україна) та Inter Media (Польща), був створений за підтримки Державного агентства України з питань кіно, ВМС ЗС України, краудфандингової платформи «Велика Ідея», Міжнародного фонду «Відродження», Львівської міської ради, Львівської обласної адміністрації, Черкаської обласної адміністрації.

Це кіно про новітню історію України. Фільм заснований на реальних подіях. Сюжет розгортається навколо екіпажу мінного тральщика «Черкаси», заблокованого російськими військами під час анексії Криму навесні 2014-го. Команда корабля протягом трьох тижнів мужньо тримала оборону. «Черкаси» стали єдиним українським кораблем, що втримав український стяг на своїй щоглі.

Консультантом на проєкті виступив реальний командир тральщика Юрій Федаш. До акторського складу увійшли моряки, які тримали оборону на кораблі. Зйомки фільму проходили в Очакові, Одесі та невеличкому селі Чернігівської області.

Прем’єра фестивальної версії драми «Черкаси» відбулася 16 липня 2019 року на Одеському міжнародному кінофестивалі. Всеукраїнська прем’єра фільму запланована до 6-ї річниці анексії Криму.

Фінансова підтримка фільму з боку Держкіно становить 17 млн 341 тис. 862 грн. при загальній вартості виробництва 39 млн 841 тис. 862 грн.

 

Лютий 2014 року. Починається окупація Кримського півострову.

Мінний тральщик «Черкаси» разом з іншими українськими кораблями заблокований в озері Донузлав — шлях до моря перекритий затопленими судами російського флоту. Це пастка. Наші кораблі починають здаватися росіянам. Здається, іншого виходу просто нема.

Фільм засновано на реальних подіях. Історія останнього українського корабля у Криму, який чинив опір і продовжував відважну боротьбу.

Режисер: Тимур Ященко

Оператор: Юрій Дунай

Продюсери: Марта Лотиш, Ірина Клименко

Автори сценарію: Тимур Ященко, Роберт Квільман

Жанр: історична екшен-драма

Художник-постановник: Олексій Величко

Звукорежисер: Володимир Третяков, Фарід Мбайдін

Композитори: Антон Байбаков

Вокал: Катя Chilly

Режисер монтажу: Олександр Чорний

Художник по гриму: Марія Пілунська

Художник по костюмах: Дарія Кочнєва

Другий режисер: Дарина Лукашенко

У ролях: Роман Семисал, Дмитро Сова, Євген Ламах, Олег Щербина, Руслан Коваль

Виробник: ТОВ “МКК фільм сервіс”, Inter Media LLC, за підтримки Державного агентства України з питань кіно

Хронометраж: 94 хвилини

Коментарі