kinowar.com

В Україні стартує кінопрограма «Французької весни»

4 квітня у кінотеатрі «Київ» стартує перша кінопрограма «Французької весни» – «Роман з кіно». Ретроспективна добірка представить глядачам екранізації французьких бестселерів. Покази пройдуть також в Одесі (11 – 16 квітня), Львові (19 – 23 квітня), Рівному (19 – 26 квітня), Дніпрі (22 – 26 квітня) і Запорожжі (19, 21, 23 – 25 квітня).

У Києві секцію відкриє трагікомедія «До побачення там, нагорі» про художника, який був спотворений на фронтах Першої світової. В основу стрічки ліг однойменний роман П’єра Леметра, що був відзначений Гонкурівською премією – найпрестижнішою літературною премією Франції. Фільм Альбера Дюпонтеля отримав п’ять премій «Сезар» – за найкращі режисуру, адаптований сценарій, операторську роботу, декорації та костюми. Головну роль у фільмі виконала висхідна зірка французького кіно Науель Перес Біскаярт («120 ударів в хвилину»). 10 травня «До побачення там, нагорі» вийде в український прокат.

Розкішна костюмована драма «Обмін принцесами» розповість про долю французької принцеси та іспанської інфанти. В одній із головних ролей – Ламбер Вільсон, знайомий українським глядачам за роллю Жака-Іва Кусто в стрічці «Одіссея». Фільм екранізує роман письменниці Шанталь Тома, яка вже працювала з кіно: її попередня книга «Прощавай, моя королева» також перенесена на екран, стрічка відкривала 62-й Берлінський кінофестиваль.

До свидания там, наверху

Детективний трилер «38 свідків» зосереджений на подіях однієї ночі – біля житлового будинку вбита дівчина, але ніхто з мешканців не бачив нічого незвичайного. Одним із головних джерел натхнення режисер фільму, бельгієць Люка Бельво називає детективи Жоржа Сіменона.

В рамках показів глядачі також побачать мелодрами «Розалі Блюм» і «Лулу – оголена жінка».

Французька весна

В інших містах України програма поповниться мелодрамою «Вілла Амалія» та підлітковим сай-фаєм «Одні». «Вілла Амалія» знята за однойменним романом Паскаля Кіньяра і розповість про композиторку, яка розриває всі зв’язки з минулим і переселяється на італійський острів Іскія. У головній ролі – легенда французького кіно Ізабель Юппер. «Одні» Давида Моро описує світ, в якому зникли всі люди – залишилися лише четверо підлітків.

Програма «Роман з кіно: екранізація французьких бестселерів» пройде у Києві з 4 по 11 квітня. Квитки вже у продажу.

Організатори фестивалю: Посольство Франції в УкраїніФранцузький інститут та Мережа Альянс франсез в Україні 

Генеральний партнер: Premier Hotels and Resorts 
Ексклюзивний партнер кінопрограми: UKRSIBBANK BNP PARIBAS GROUP 
Офіційний партнер програми в Києві та Одесі: Louis Dreyfus Company Ukraine 
Офіційний авіаперевізник: AIR FRANCE 
Генеральний медіа-партнер: Еспресо 
Медіапартнери: What’s OnПросто радиоТижденьOfficiel-onlineBodooKino

Комментарии