kinowar.com

Дивіться реставровану довженківську «Землю» із саундтреком ДахаБраха на Takflix

З нагоди 31-ї річниці проголошення Незалежності України онлайн-кінотеатр Takflix спільно із Довженко-Центром випускає відреставровану версію кінопоеми Олександра Довженка з унікальними інтертитрами та саундтреком «ДахаБраха». Фільм доступний до перегляду на всіх територіях світу. 10% з кожного квитка передають у фонд «Повернись живим».

Земля 1930 год Александр Довженко

«Земля» Довженка – визнаний шедевр світового кіномистецтва, поетична кінооповідь про колективізацію в Україні наприкінці 1920-х років. Стрічка розповідає про створення перших колгоспних комун і класову ворожнечу: комсомолець Василь за допомогою місцевої парторганізації отримує трактор і переорює приватні межі «на кулацьких нивах». Цей ентузіазм йому дорого коштує.

Премʼєра фільму відбулась 8 квітня 1930 року, а за девʼять днів стрічку зняли з показів через звинувачення у «біологізмі» та «натуралізмі». Попри заборону фільму в срср, Довженко показав «Землю» у Німеччині, Чехословаччині, Франції та Великобританії, де стрічка отримала визнання. «Землю» було реабілітовано лише по смерті режисера, а у 1958 році на міжнародного конгресі кінокритиків в Брюсселі її назвали в числі дванадцяти найкращих фільмів всесвітньої історії кіно.

Земля 1930 год Александр Довженко

У 2012-му році «Земля» на замовлення Довженко-Центру була відреставрована. Новий музичний супровід для фільму створив український етно-хаос гурт «ДахаБраха», який часто називають музичним послом України у світі. Саундтрек «ДахиБрахи» до «Землі» водночас і озвучує стрічку з точки зору людини ХХІ століття, і зберігає автентичність почуттів і посилань 1920-30-х років.

Довженко-Центрові вдалося знайти первісний сценарій «Землі» 1930 року, за яким відновили оригінальні українські написи. Раніше у фільмі грали російські інтертитри. Графіка титрів була відновлена за єдиним уцілілим оригінальним титром українською «ВОДИ В РАДІЯТОРІ НЕМА». Саме ця відреставрована копія відтепер доступна на Takflix.

Земля 1930 год Александр Довженко

Довженко-Центр – найбільший і єдиний міжнародно визнаний кіноархів України, в якому зберігається понад 7000 найменувань (більше 60 000 одиниць зберігання) художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів, понад 24 000 архівних документів з історії українського кіно, понад 400 музейних експонатів. Єдиний український представник в Міжнародній федерації кіноархівів (FIAF).

Наразі за наказом Держкіно Довженко-Центр має бут реорганізований, а вся українська кіноспадщина, яка зберігається там, відійти до організації, що не має штату та жодного досвіду в роботі з кіно та кіноспадщиною. Сам Довженко-Центр після цього має всі шанси взагалі бути ліквідований.

Підписуйте петицію проти ліквідації Довженко-Центру на сайті Кабінету Міністрів України. 

Комментарии

Comments are closed.