kinowar.com

Завершився перший фестиваль «Дні доступного кіно» для людей з порушеннями слуху або зору. Підсумки

В межах фестивалю, який тривав онлайн з 26 по 30 жовтня, глядачі з порушеннями зору або слуху мали можливість безкоштовно переглянути українські сучасні та класичні фільми, а також всесвітньо відомі стрічки.

Всього фільми фестивалю «Дні доступного кіно» переглянули близько тисячі разів по всій Україні, а найпопулярнішим став фільм «Тіні забутих предків» (1964) Сергія Параджанова. На другому місці за кількістю переглядів – історія  про хлопчика-чарівника Гаррі Поттера.

«Ми віримо, що перший фестиваль “Дні доступного кіно” стане цеглинкою у розбудові доступності кіно в Україні і поштовхом для виробників та прокатників фільмів робити свої стрічки доступними для всіх глядачів», – Вікторія Лучка, співзасновниця агенції «Доступне кіно».

Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго

До програми фестивалю «Дні доступного кіно» увійшли сучасні українські стрічки, зокрема документальний фільм «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» Надії Парфан та мюзикл «Гуцулка Ксеня» Олени Дем’яненко, а також фільм «Гаррі Поттер і філософський камінь» (2001) Кріса Коламбуса та анімаційний фільм «Мадагаскар» (2005) студії DreamWorks Animation. 

гарри поттер и философский камень

Глядачі з порушеннями слуху або зору зможуть переглянути стрічки в онлайн-кінотеатрах sweet.tv й Takflix й по завершенню фестивалю згідно з стандартними умовами відеоплатформ.

«Раніше я не розуміла, що такого цікавого у Гаррі Поттері. Я завжди любила фільми, ще до існування тифлокоментаря, і завжди переглядала мелодрами та детективи, але Гаррі проходив зажди повз, я не розуміла всього цього ажіотажу. А тут переглянула в межах фестивалю й отримала справжнє задоволення. В мене не виникло жодного моменту під час перегляду, коли б в мене виникло нерозуміння того, а що ж там відбувається. А тут такі кольорові описи, я була вражена. Фільм про Гаррі Поттера здобув ще одну шанувальницю завдяки “Доступному кіно”», – Катерина Халецька, глядачка з порушенням зору зі Львова.

Спеціально до фестивалю агенція «Доступне кіно» ініціювала проєкт, в межах якого представники культурної індустрії пояснили, чому кіно має бути доступним. До ініціативи приєднались режисер та актор Ахтем Сеітаблаєв, співвласник мережі кінотеатрів «Планета кіно» Дмитро Деркач, режисер Сергій Чеботаренко, дитяча письменниця Маша Сердюк, режисер Антоніо Лукіч, кураторка індустрійної платформи та програмерка фестивалю Docudays UA Дар’я Бассель, ведучий програми «Суспільна студія» на каналі «UA: Перший» й перекладач жестової мови Ігор Шавро. Переглянути відео можна за посиланням.

Звукоописи до фільмів створені за підтримки Українського культурного фонду. Фестиваль відбувся за підтримки Європейського Союзу за програмою Дім Європи.  

Офіційний сайт

Застосунки Earcatch та Subcatch

Facebook

Instagram

Довідка

«Доступне кіно» – єдина агенція, що професійно створює доступні формати фільмів для незрячих та нечуючих людей в Україні. На сьогодні створено звукописи та розгорнуті субтитри до понад 40 українських та іноземних фільмів, зокрема «Забуті (2020), «Ціна правди» (2019), «Мої думки тихі» (2019), «Донбас» (2018), «Невидимий батальйон» (2017) та інші. Агенція співпрацювала з Міжнародним фестивалем документального кіно Docudays UA, Київським міжнародним кінофестивалем «Молодість», Міжнародним фестивалем мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест», Одеським Міжнародним Кинофестивалем.

За допомогою безкоштовних застосунків для смартфонів Earcatch та Subcatсh глядачі з порушеннями зору або слуху мають змогу дивитись кіно в будь-який зручний час у будь-якому легальному форматі (кінотеатр, телебачення, VOD-майданчики) за умови існування звукопису та розгорнутих субтитрів до фільму.

Агенція «Доступне кіно» діє в межах ГО «Боротьба за права».

Розгорнуті субтитри — доступний формат, що передбачає субтитри зі спеціальними позначками, символами та додатковим текстом, які зображають звукову частину фільму для нечуючих людей та людей з порушеннями слуху.

Звукоопис — доступний формат, що передбачає закадрову спеціально

створену звукову доріжку з описом візуальної частини для людей з порушенням зору, незрячих людей, та людей з іншими видами інвалідності.

Читайте також:

Де дивитися українське кіно онлайн легально

Найкращі українські фільми 2019 року

Найкасовіші українські фільми 2019 року

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Комментарии