kinowar.com

Майкл Дуглас нагородив ув’язненого в Криму українського журналіста

 26.05.2022  Відео, Новини

Голлівудський актор, який не вперше підтримує Україну у протистоянні російській агресії, передав нагороду дружині ув’язненого в Криму українського журналіста Владислава Єсипенка, що став лауреатом премії PEN/Barbey Freedom to Write Award, яку вручають за свободу слова.

Єсипенка затримали спецслужби росії 10 березня 2021 року. Напередодні журналіст відвідав мирну акцію кримчан до дня народження Тараса Шевченка і відзняв чесне опитування місцевих жителів. ФСБ звинуватила репортера у шпіонажі на користь українських спецслужб, і 16 лютого 2022 року Сімферопольський районний суд засудив Єсипенка до шести років позбавлення волі у колонії загального режиму та до сплати штрафу у розмірі 110 тисяч рублів.

Церемонія вручення премії PEN/Barbey Freedom to Write Award відбулася 23 травня в Американському музеї природознавства у Нью-Йорку. Замість Владислава Єсипенка на заході були присутні дружина Катерина і дочка Стефанія.

Вручаючи премію, Майкл Дуглас сказав, що для нього велика честь бути тут у цей тяжкий час, коли українці виборюють демократичні цінності і свободи для усього світу, і нагороджувати людину, яка пожертвувала власною свободою задля того, аби світ почув правду.

«Він хотів, аби світ зрозумів, що насправді відбувається у Криму під російською окупацією. І він ладен був для цього ризикнути життям. Я цілком поділяю його відданість. І сенс мого життя, поки чоловік у в’язниці, полягає у тому, аби відстоювати його право на свободу», — відповіла Катерина.

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Читайте також:

Найкращі українські фільми

Найкращі фільми про війну України з росією

Усі російські танки, БТР, ББМ, ЗРК, літаки та гелікоптери, знищення яких було знято на відео під час війни в Україні

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Комментарии