kinowar.com

Українська анімація на Cartoon Movie 2023 у Бордо: підсумки у фактах і цифрах

На початку березня у Франції відбувся 25-ий ювілейний форум з копродукції повнометражних анімаційних фільмів Cartoon Movie 2023, що зібрав близько 500-та стейкхолдерів анімаційної індустрії з усієї Європи – продюсери, керівники студій та представники міжнародних фондів зібралися у Бордо для пошуку фінансування, співпродюсерів та міжнародних дистриб’юторів для своїх проєктів. 

Українська анімація на Cartoon Movie 2023 у Бордо

Під час заходу-відкриття до керівниці Форуму Аннік Мейс (Annick Maes) приєдналась Анастасія Верлінська, директорка фестивалю LINOLEUM, яка виступила перед міжнародною професійною спільнотою, подякувавши організаторам за запрошення та увагу до анімаційної індустрії України. Крім того, Україну своєю промовою підтримав лідер французької провінції Нова Аквітанія, Ален Руссе (Alain Rousset), який також взяв участь у заході-відкриття Cartoon Movie онлайн.

У складі української делегації до участі у Форумі долучилось 23 представники анімаційних студій країни (зокрема Animagrad, Avtoritetstudio, Lisenbart Film, Sun Stories, Studio KAPI, “Червоний собака”, YARKI та інші), а також 6 молодих талантів, що представили Україну в секції Young Talents. Упродовж дводенного заходу вони давали інтерв’ю міжнародним виданням, спілкувалися з колегами з усього світу, промотуючи можливості співпраці з країною. 

Українська анімація на Cartoon Movie 2023 у Бордо

Участь семи українських студій анімації та шести молодих аніматорів в межах Cartoon Movie відбулася завдяки підтримці Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України” за організації фестивалю сучасної анімації та медіамистецтва LINOLEUM спільно з компанією Media Resources Management (MRM).

Загалом українськими делегатами було проведено близько 70-ти зустрічей, на яких обговорювалися можливості партнерства або спільного виробництва, міжнародної дистрибуції, потенціал готових та майбутніх українських анімаційних проєктів на різних територіях світу та багато іншого. Учасники секції Young Talents обговорювали можливості навчання за кордоном,  залучення студентів до виробництва анімації та навчальної практики. 

“Такі представництва індустрії є життєво необхідними для сталості та розвитку креативного сектору України. Адже серед міжнародної спільноти існують упередження щодо можливості роботи українських студій під час війни. Наше завдання – розповідати про те, як саме студії та митці убезпечили виробництво, вивезли сервери за кордон, облаштували безперебійні джерела живлення та налагодили дистанційне виконання усіх робочих процесів. Потужні проєкти повнометражного кіно проходять етап девелопменту, незважаючи на обмежені можливості державної підтримки, а студії розраховують на надходження сервісних замовлень”,Алла Преловська, менеджерка міжнародних проєктів Media Resources Management.

“Українська анімація вже довела свою конкурентоспроможність на світовій арені та продовжує завойовувати серця глядачів яскравими та сповненими сенсу творами. Розвиток індустрії має переваги для України, оскільки може слугувати інструментом культурної дипломатії та сприяти утвердженню іміджу креативної країни. Завдяки анімованим історіям можна розповідати світові про багату українську культуру, письменників, традиції, вбрання, як це вдалося реалізувати в анімаційному фільмі «Мавка». Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України” підтримала представлення української анімації під час Cartoon Movie й надалі підтримуватиме спеціалістів креативних індустрій”, – коментує Олеся Залуська, керівниця Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.

Робота українського стенду в межах Форуму була присвячена популяризації сучасної анімації країни та сприянню пошуку нових партнерств для наших проєктів та компаній. З цією ж метою спеціально для Cartoon Movie 2023 було створено електронний каталог анімаційних проєктів та сервісів, що включив у себе більше 100-та українських проєктів на різних стадіях виробництва за останні 3 роки, а також трейлер, що представляє українську анімаційну індустрію та її проєкти різного типу та на різних стадіях виробництва.

Українські анімаційні проєкти, що були презентовані в межах Cartoon Movie, отримали відмінні відгуки від представників професійної спільноти. Зокрема проєкт студії Animagrad “Роксолана”, що зараз перебуває у розробці, був успішно презентований в межах офіційної програми пітчингів та викликав неабияку зацікавленість зі сторони байєрів та інших учасників Форуму. Крім цього, у межах заходу напередодні своєї кінотеатральної прем’єри у Франції відбувся спеціальний показ довгоочікуваного повнометражного мультфільму “Мавка. Лісова пісня”, що вже б’є усі касові рекорди в Україні.

Українська анімація на Cartoon Movie 2023 у Бордо UA Delegation at CM 23

Участь України у форумі Cartoon Movie 2023 відкрила нові можливості для міжнародних колаборацій та розвитку ринку анімації країни. Українські делегати також вбачають великі перспективи у продовженні співпраці з організаторами Форуму на їх майбутніх індустрійних заходах, таких як Cartoon Forum та Cartoon Springboard, з метою налагодження контактів та реалізації спільних проєктів. 

Довідково:

Фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM – найбільший показ авторської анімації в Україні. Фестиваль складається з трьох конкурсних програм, серії майстер-класів та лекцій від професіоналів індустрії, показів експериментальної анімації та відеоарту, тематичних позаконкурсних скринінгів та дитячої програми. Основна ціль – промотування незалежної анімації та створення сприятливих умов для розвитку анімаційної та суміжних індустрій в Україні. 

Media Resources Management (MRM) – перша в Україні медіаконсалтингова компанія, яка з 2005 року надає комплексні послуги у сфері кіно, ТБ та інших креативних індустрій. Входить до складу FILM.UA Group. Вибрані проєкти MRM: KYIV MEDIA WEEK, MEDIA BUSINESS REPORTS, PITCH UA, #ucancoproduce, Ukrainian Content. Global Cooperation, MEDIABOOK та інші.

Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України” підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП) з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі.

Читайте також:

Найкращі мультфільми всіх часів

Найкращі українські фільми 2022 року

Найкращі українські фільми

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Комментарии