kinowar.com

Українська «Цензорка» отримала 4 статуетки Словацької кінопремії

Стрічка «Цензорка» спільного виробництва України, Словаччини та Чехії стала тріумфатором Національної словацької кінопремії, переможці якої були оголошені 9 квітня.

Картина змагалася в десяти категоріях: як найкращий ігровий фільм, за найкращі режисуру, сценарій, операторську роботу, монтаж, звук, музику, костюми, головну жіночу роль (номіновані одразу дві українські акторки: Марина Клімова та Ірина Кір‘язева) та жіночу роль другого плану (українка Любов Василіна).

У результаті перемога проєкту дісталася у всіх головних номінаціях: найкращий ігровий фільм, найкраща режисура, найкращий сценарій та найкраща жіноча роль (Ірина Кір‘язева).

Нагадаємо, «Цензорка» – дебютна повнометражна ігрова картина словацького режисера і сценариста Петера Керекеша. Вона розповідає історію молодої жінки Лесі, яку було засуджено до ув’язнення в одній із виправних установ Одеси. Вона щойно народила первістка і потрапила у світ, населений лише жінками: ув’язненими, медсестрами та наглядачками, жінками різного віку, дружинами та вдовами, дочками, сестрами, вагітними та жінками з дітьми. Якби не колір уніформи, іноді важко було б сказати, хто є хто.

Зйомки проходили в Одесі в 2019 році. Світова прем’єра відбулася на Венеційському кінофестивалі, де стрічку відзначили нагородою за найкращий сценарій у паралельній конкурсній програмі «Горизонти».

Комментарии