kinowar.com

У Каннах покажуть документальний фільм “Звідки куди” (Skąd dokąd) про евакуацію з небезпечних територій України

На Каннському кінофестивалі, що проходитиме з 16 по 27 травня в рамках програми ACID відбудеться прем’єра документального фільму спільного виробництва Польщі, Франції та України “Звідки куди” (Skąd dokąd / In the Rearview) польського режисера Мачека Хамела про евакуацію українських біженців.

Звідки куди (Skąd dokąd In the Rearview) режисер Мачек Хамела

Цьогоріч документальний фільм Звідки куди режисера Мачека Хамела буде представлений на Каннському кінофестивалі. Стрічка відібрана у програму Cannes ACID, для якої щороку асоціація кінематографістів ACID (Асоціація незалежного кіно та його розповсюдження) обирає 9 фільмів. Це важливий крок до актуалізації питання російсько-української війни та українських біженців у медійному просторі Європи. До виробництва фільму долучилась українська кінокомпанія “435 FILMS”.

Повнометражний документальний фільм “Звідки куди” ілюструє збірний образ українських біженців – дітей, жінок, літніх людей та чоловіків, які після вторгнення Росії змушені покинути свої домівки і їхати у невідоме майбутнє. Мета одна на всіх – знайти безпечний притулок. Вони сідають в евакуаційний автобус і розповідають про фізичні та моральні травми, які їм довелось пережити. За кермом сам режисер, який везе героїв подалі від війни та допомагає врятувати їх життя.

Звідки куди (Skąd dokąd In the Rearview) режисер Мачек Хамела

“Понад рік тому я долучився як волонтер до перших евакуацій з польсько-українського кордону, а потім з віддалених районів Чернігівщини та Донбасу. Ми створили ефективну транскордонну мережу волонтерів, які допомагали під час війни, одну з тисяч таких громадських організацій, які виникають між Польщею та Україною. Це свідчення того, як формується дружба перед спільною загрозою зла. Ідея створення цього фільму з’явилась по дорозі, в евакуаційному автобусі”, – розповідає режисер Мачек Хамела.

режисер Мачек Хамела

Перші дні вторгнення Росії в Україну. Люди стикаються з невизначеністю, тут і зараз вони вирішують відмовитися від того, що мають і втекти від війни. Коли вони сідають у запилений автобус на іноземних номерах, то тримають у руках найцінніше що залишилось. Автівка долає десятки тисяч кілометрів, виконуючи різні функції для біженців: кімнати очікування, лікарні, притулку, зони довіри та зізнань, які є спільними для людей, що зустрілись випадково. “Звідки куди” — це колективний портрет, складений із переживань тих, хто має єдину мету: знайти надійний притулок. В автобусі, їх тимчасовому притулку, зникають важливість статі, віку, кольору шкіри, фізичного стану, походження, ідентичності, світогляду та віри. У польській та українській версіях назви фільму – “Skąd dokąd” та “Звідки куди”, “звідки” (Skąd) та “куди” (dokąd) – це звичайні запитання, які ставляться при спробі пройти через безліч контрольних пунктів, що розташовані на території України.

Звідки куди (Skąd dokąd In the Rearview) режисер Мачек Хамела

Оригінальна назва: Skąd dokąd
Міжнародна назва: In the Rearview
Режисер : Мачек Хамела (Maciek Hamela)
Оператори: Юрій Дунай, Wawrzyniec Skoczylas, Marcin Sierakowski, Piotr Grawender
Монтаж: Piotr Ogiński
Саунд-дизайн: Marcin Lenarczyk
Колоровакорекція: Aleksandra Kraus PSFC
Продюсер : Piotr Grawender, Maciek Hamela
Ко-продюсер: Jean-Marie Gigon, Анна Паленчук
Виробництво: Affinity Cine (Польща), Impakt Film (Польща)
Ко-продюсери: SaNoSi Poductions (Франція), 435 FILMS (Україна)
Співфінансування: Polish Film Institute (PISF)
Жанр: повнометражний документальний фільм
Тривалість: 85’
Мова: українська, російська, польська, французька, англійська
Країни виробництва: Польща, Франція, Україна

Читайте також:

Найкращі українські фільми

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі