kinowar.com

Х міжнародний фестиваль позитивного кіно «Кіносарай» назвав переможців

Х міжнародний фестиваль позитивного кіно «Кіносарай» назвав переможців

Нагороду за найкращий український  короткометражний документальний фільм отримує «Хайт» Сашка Протяга. Журі у своєму зверненні зазначає:  «Ця стрічка дозволяє глядачу відчути постіндустріальну буденність через лірику кіно. Фільм продовжує традиції українського експериментального кіно та окреслює певні риси маріупольського напрямку у кіномистецтві». 

Найкращим фільмом українського ігрового короткометражного конкурсу стає «Пелюшковий торт» режисерки Анастасії Бабенко: «за автентичне зображення тендітного моменту з життя молодого подружжя». 

В міжнародному ігровому конкурсі перемогла українська режисерка Марія Пономарьова із фільмом виробництва Нідерландів «Хороший хлопчик». 

«Бездоганно зітканий й чуттєвий фільм про те як зустріч віч-на-віч із власною слабкістю робить тебе сильнішим», – підкреслили члени журі.

Приз за найкращий фільм у міжнародному документальному конкурсі присуджено картині про народну боротьбу за виживання та політичне самовизначення «Далія. Кіно та забуття» режисера Артуро Дуеньяса Херреро з Іспанії. 

В анімаційному конкурсі переміг фільм «Samsara» Джонатана Мерфі та Мірони Мара, що зображує мінливу та циклічну природу життя. Журі відзначило якісну техніку виконання, художнє рішення та сценарій анімаційної стрічки. 

Нагороду в особливій для нашого фестивалі категорії фільмів про сталий розвиток отримала документальна робота «Reviving rivers» режисерів Крістофера Картера та Рали И Летема з США, яка висвітлює унікальний та позитивний вплив людини на репродуктивність природи. Переможець отримав спеціальний подарунок від компанії RE:ban, яка спеціалізується на виробництві сумока та інших виробів з використаних рекламних банерів. 

Нагороду за найкращий фільм конкурсу підліткового кіно отримує фільм 

«Голос Генрієти» Матье Гавро, Канада.

Спеціальну нагороду імені Леоніда Кантера «за пристрасть і вогонь» отримує фільм, в якому автори з вогнем і пристрастю досліджують питання самоідентифікації і пошуку рівня впливу генетики і досвіду на становлення людини – «Мир і спокій» Мирослави Клочко і Анатолія Татаренка.

український кінофестиваль 2022

Журі фестивалю:

Документальний конкурс:

Олександр Телюк — кінознавець, режисер, керівник кіноархіву Національного центру Олександра Довженка.

Аліна Горлова —  режисерка документальних та ігрових фільмів, режисерка монтажу, продюсерка. Отримувала нагороди на фестивалях DOK Leipzig,  IDFA, Go East, Las Palmas, Festival dei Popoli та інших.

Олексій Радинський —  кінорежисер. Його фільми брали участь у Роттердамському кінофестивалі, Kurzfilmtage Oberhausen, Docudays, Sheffield Doc Fest, МКФ «Молодість», Одеському кінофестивалі та інших, і були відзначені кількома нагородами.

український кінофестиваль 2022

Анімаційний конкурс та конкурс «Сталий розвиток»:

Євген Сивокінь—  видатний український режисер анімаційного кіно. Лауреат мистецької премії Київ імені Івана Миколайчука. З 2007 року — Заслужений діяч мистецтв України. 

Анна Ігнатова —  кураторка дитячої та підліткової програми міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM, фестивальна дистрибуторка студії «Новаторфільм».

Анатолій Лавренішин — Український режисер, художник-мультиплікатор.

українська режисерка Катерина Горностай

Ігровий конкурс:

Ольга Бесхмельниціна — кінопродюсерка. 2016-го працює продюсеркою в ТОВ «ДІДЖІТАЛ РЕЛІДЖН» та ESSE Production House. У її творчому доробку ігрові, документальні на анімаційні стрічки, що брали участь у багатьох кінофестивалях.

Катерина Горностай — кінорежисерка,  володорка «Кришталевого ведмедя» у конкурсі Generation 14+ міжнародного кінофестивалю Berlinale 2021.

Людмила Чиркова — кіножурналістка, авторка і ведуча програми «Люди кіно».

Партнери фестивалю:

Планета кіно

Довженко-центр

SKVO space 

KINO42

Re:ban

Livestream

Livesound

Інформаційні партнери: Нове українське кіно

Автори фото Kseniya Maknae та Сергій Степаненко

Читайте також:

Найкращі українські фільми

Найкращі фільми про війну України з росією

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Комментарии

Comments are closed.