kinowar.com

Історична драма про Велику французьку революцію виходить у прокат

 28.03.2019  Новини, Трейлер

4 квітня в український прокат виходить історична драма «Один король – одна Франція» про Велику французьку революцію.

Париж, 1789 рік. Бастилія взята штурмом і дух свободи поширюється вулицями французької столиці. Франсуаза, молода прачка, і Базіль, сп’янілі від кохання та революції. Разом зі своїми друзями і робітничим класом Парижа вони починають реалізовувати мрію про свободу в установчих зборах, де з надіями та сумнівами одночасно, вони беруть участь у створенні нової політичної системи. Їх дебати та бунти на вулицях вирішують долю колись святого для них короля і народження Республіки.

Головні ролі у фільмі виконали зірки французького кіно Адель Енель («Хеппі-Енд») та Гаспар Ульєль («Це всього лише кінець світу»). У сюжеті з’являються ключові історичні постаті того часу: роль Робесп’єра в фільмі зіграв секс-символ французького кіно – Луї Гаррель, Дантона грає Дені Лаван («Корпорація «Святі мотори»).

Один король – одна Франція

Режисером фільму виступив П’єр Шоллер, який вже висвітлював історію Франції у своїх стрічках «Версаль» та «Управління державою». За словами Шоллера, він завжди мріяв зняти фільм про Велику французьку революцію: «Я хотів розібратися, звідки у французів цей ген свободи? Чому революція 1789 року до сих пір володіє нашими розумами?»

Вперше «Один король – одна Франція» був показаний у рамках позаконкурсної програми Венеціанського кінофестивалю. На батьківщині драма була номінована на національні премії «Сезар» за найкращу роботу художника-постановника та костюми.

Один король – одна Франція

В Україні фільм був вперше показаний в рамках щорічного фестивалю «Вечори французького кіно».

«Один король – одна Франція» виходить на екрани кінотеатрів 4 квітня.

Комментарии