kinowar.com

12-19 вересня Перший міжнародний етнографічний кінофестиваль «ОКО» запрошує у подорож 29 країнами світу

OKO – це свято етнографічного та антропологічного документального кіно, де глядачі побачать і відчують повсякденне серцебиття малих та великих народів, спільнот, мешканців сіл та міст. Це подія, на якій кінематографісти, фольклористи, антропологи та етнографи зможуть краще зрозуміти один одного, поділитися ідеями та домовитися про майбутню співпрацю.

Цьогорічний кінофестиваль спочатку планувався в комбінованому online/offline-форматах. Проте, життя у форматі пандемії внесло свої корективи, і Болградський р-н Одеської області і село Криничне, де планувалася яскрава offline-частина, внесено до т.з «червоної зони». Тож, першу едицію Міжнародного етнографічного кінофестивалю ОКО буде проведено виключно онлайн.

Афіша_ОКО фестиваль

Отже, 12-19 вересня, на сайті фестивалю будуть доступні онлайн-трансляції конкурсних та позаконкурсних фільмів національного та міжнародного блоків. Усі заявлені раніше лекції також відбудуться в онлайн-форматі. Щодня з 19.00 до 21.00 команда фестивалю проводитиме прямі включення за участю режисерів національної конкурсної програми та членів журі. Глядачі дізнаються цікаві історії і деталі створення стрічок, а також матимуть можливість задати гостям онлайн-студії фестивалю питання в режимі реального часу. До церемоній відкриття, нагородження переможців і закриття кінофестивалю можна буде долучитися у стрім-форматі.

OKO фестиваль

Кінофест складається з міжнародного та національного повнометражного конкурсу та міжнародного короткометражного. Секція міжнародного повного метру — 6 стрічок хронометражем від 40 хв. В ній представлені фільми з Європи, Азії, Африки та Латинської Америки. До національного конкурсу повних метрів увійшло 8 картин. Короткометражна програма фесту — 6 тематичних блоків по 5 стрічок, зокрема українського виробництва.
Загалом глядачі подорожуватимуть разом із кінофестивалем 29 країнами світу.

До складу журі увійшли відомі кінематографісти та фольклористи: кінорежисер та сценарист Михайло Іллєнко, режисер та продюсер Сергій Проскурня, співачка і фольклористка Катя Chilly, болгарський кінорежиссер Василій Барков, фольклористка та професорка Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олена Івановська, акторка Римма Зюбіна, кінокритик і продюсерка Аксиня Куріна.

Засновниця, продюсерка і директорка кінофестивалю Тетяна Станєва — громадянка України, етнічна болгарка з південної Української Бессарабії, фольклорист за освітою та режисер за покликом: «Фестиваль націлений на міжкультурний діалог через показ найкращих українських фільмів та світових стрічок на цю тему, підняття хвилі мотивації знімати етнографічне кіно. Україна – одна з найбагатших на фольклор країна, тому справедливо, якщо кількість та якість етнографічного кіно зростатиме, а Україна стане законодавицею і столицею етнографічних кінофестивалів на світовій мапі. «ОКО» сприятиме розвитку туристичного та інвестиційного потенціалу віддаленого регіону. Враховуючи той факт, що це дуже складний, багатонаціональний, забутий куточок країни, українська присутність саме через культуру є вкрай необхідною. Мова культури, фольклору та кіно – універсальна й на підсвідомому рівні зшиває регіон із країною та світом, зміцнює дружбу між народами, підвищує толерантність та сприяє миру».

Читайте також:

Де дивитися українське кіно онлайн легально

Найочікуваніші українські фільми 2020 року

Найкращі українські фільми 2019 року

Найкасовіші українські фільми 2019 року

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Комментарии