kinowar.com

5 найкращих ролей Елізабет Олсен

 11.07.2022  Актори, Новини, ТОП

Найкращі фільми та серіали за участю Елізабет Олсен

Елізабет Олсен найбільш відома за роллю Ванди/Багряної відьми у неймовірній кількості фільмів від Марвел. Втім, це не єдине, чим може пишатися акторка. Вона вже неодноразово доводила, що окрім суто розважального кіно має хист до драматичних образів (та й в межах Марвел вона також демонструє, що акторська гра важлива для історії, бо комікси можуть бути чимось більшим, ніж лінійна боротьба супергероїв та суперпоганців).

Отже сьогодні згадаємо 5 найкращих ролей Елізабет Олсен у фільмах та серіалах.

Марта, Марсі Мей, Марлен (Martha Marcy May Marlene) 2011

найкращі фільми Елізабет Олсен

Перша велика робота Елізабет Олсен — за три роки до першої стрічки з Марвел. Незалежне кіно, яке відразу відмітили на фестивалі «Санденс», де відкривають молоді невідомі імена. Можливо, якщо б авторське кіно дивилося б більше людей, то й не було б сприйняття «ще одна акторка з Марвел намагається пробитися у серйозне кіно», то навіть суто технічно було на 100% навпаки.

У цьому фільмі юна героїня Олсен тікає з культу, де у неї були аб’юзивні стосунки. Вона намагається асимілюватися у домі старшої сестри (Сара Полсон), але їй заважає зростаюча параноя: їй здається, що члени культу нікуди не поділися і постійно за нею стежать.

 

Співчуваю вашій втраті (Sorry for Your Loss) 2018–2019

найкращі фільми Елізабет Олсен

У добірці ще буде серіал про втрату та її переживання та прийняття. У цьому веб-серіалі від Facebook Watch (так, facebook також намагається зробити щось на ринку Video on Demand (VoD) (Відео на вимогу), але, на відміну від інших стримінгових сервісів, його прем’єри не настільки помітні — навіть у YouTube Premium був «Кобра Кай» (втім, і у нього його викупив Netflix)) героїня Олсен стає вдовою у юному віці. Після смерті чоловіка її життя перевертається з ніг на голову. Вона переглядає своє сприйняття відносин, а також розуміє, наскільки мало вона знала про нього…

 

Кодахром (Kodachrome) 2017

найкращі фільми Елізабет Олсен

Зірковий акторський ансамбль стає головною причиною подивитися цей фільм, адже загалом він досить прогнозований та передбачуваний. Роуд-муві це завжди такий приємний жанр з точки зору перегляду — ви ніби рушаєте кудись із новими знайомими. Але оскільки ви вже бачили багато роуд-муві, то і формула цієї подорожі вам знайома. Спочатку все буде напружено та погано, потім буде багато відвертих зізнань, а потім все буде добре. Або погано. Або як раніше.

Але оскільки у головних ролях Ед Гарріс, Джейсон Судейкіс та Елізабет Олсен, то ця стандартна формула працює. Батько (Ед Гарріс) незабаром помре. Син (Судейкіс) погоджується відвезти його в останню фотостудію, яка проявляє Kodachrome (легендарна перша кольорова плівка). Ця студія також може закритися у будь-яку мить. Але головне, звісно, не плівка, а спільна подорож батька, сина та доглядальниці (Олсен).

 

Вітряна ріка (Wind River) 2017

найкращі фільми Елізабет Олсен

Єгер шукає гірського лева, який нападає на рогатий скот. Випадково він знаходить тіло дівчини, яка вдягнена дуже легко, незважаючи на те, що події відбуваються у засніженому лісі у Вайомінґу. Більше того, вона боса. Її вбито на території індіанської резервації, тобто розслідування цієї справи буде ускладнено недружелюбністю місцевих жителів, які не довіряють нікому. Саме тому агентка ФБР (Олсен) звертається до того самого єгеря (Джеремі Реннер) за допомогою. Бюро не може відправити більше людей, адже причиною смерті не названо вбивство, а впоратися самотужки з такою справою у незнайомому місці нереально.

Все починається як детектив, потім поступово трансформується у трилер з жорстокими перестрілками. Суворий край, суворі чоловіки, що працюють на буровій, неконтактні місцеві, а головне, хижа людська природа, яка може бути страшніша, ніж дикий звір.

 

ВандаВіжен (WandaVision) 2021

найкращі фільми Елізабет Олсен

Багато хто з тих глядачів, які не дивляться фільми Марвел, вважають їх дитячою забавкою. Ба більше, багато з тих, хто їх дивиться, вважає їх суто розважальними. Втім, деякі з них є драмою не гіршою за «серйозне» фестивальне кіно, адже форма — не головне, а головне те, що в середині. Багато хто з фанів DC казав після прем’єри Снайдерката про те, що ось, мовляв, справжнє доросле похмуре кіно. На жаль, не можемо з цим погодитись — це лише світлофільтри та слоу-мо. А от якщо ви шукаєте кіно про супергероїв, яке є похмурою дорослою драмою, то це про серіал «ВандаВіжен».

Починається він як експериментальні пародії на ТБ-шоу 50-х та 60-х. Спочатку здається, що ми побачимо еволюцію ситкому на телебаченні і добряче посміємося. Але потім це шоу трансформується в історію втрати та настільки важкого її усвідомлення, що прийняття не наступає. Ванда начакловує собі власну реальність, аби тільки забути біль, який залишається з нею щосекунди після втрати брата та коханого. Ось де дорослі емоції у розважальній обгортці. І ось де потужна гра Елізабет Олсен, яку у подібних обставинах глядач навіть не сподівався побачити.

Читайте також:

Найкращі ролі Еви Грін

Найкращі ролі Руні Мари

Найкращі ролі Скарлетт Йоганссон

Найкращі ролі Ані Тейлор-Джой

Найкращі ролі Дакоти Джонсон

Найкращі ролі Олівії Вайлд

Найкращі ролі Марго Роббі

Найкращі ролі Ани де Армас

Найкращі ролі Анджеліни Джолі

Найкращі ролі Віри Фарміги

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Комментарии