kinowar.com

5 найцікавіших серіалів про стартапи, які провалилися

 07.12.2022  Новини, Серіал, ТОП

Топ серіалів про фейли великих стартапів

Історії сходження на бізнес-олімп всесвітньо відомих візіонерів стали дуже популярними. Всі, хто цікавився бізнесом та стартапами, читали книжки від гуру та передивлялись їх пригоди на великому чи малому екрані. Деякі фільми навіть стали справді хорошими (тут можна пригадати “Соціальну мережу” або “Стів Джобс”).

Але поступово на будь-які явища мода проходить. І тепер аудиторія стала частіше цікавитись історіями провалу. Адже загальновідомо, що тільки 0.1% із 100% стартапів злітає. І якщо навколо тільки історії неймовірного успіху, то де ці 99.9%? Паралельно з’явилось декілька гучних історій банкрутства стартапів, а то й судових позовів щодо їх діяльності – і тут вже кіношники не забарились з відображенням суворої реальності.

Це не знущання над бізнесменами-невдахами (хоча досить часто їх зображують не надто привабливо). Це спроба розібратися, що пішло не так (і чи могло взагалі щось бути так у цьому проєкті). Адже, працюючи з помилками (особливо з чужими), можна набути чимало корисного досвіду.

Підтримайте нас внеском, щоб наш стартап не спіткала доля стартапів з цих серіалів.

Вибула (The Dropout) 2022

найкращі серіали про стартапи, що провалилися

Елізабет Голмс стала наймолодшою жінкою-мільярдером, її стартап було оцінено в 9 мільярдів доларів, вона увійшла в список найвпливовіших жінок Fortune під номером один, інтерв’ю з нею проводив Білл Клінтон – іншими словами, ця дівчина стала іконою для всіх жінок світу, які мріють пробитися у великий бізнес. Є тільки одна проблема: цей успіх було побудовано на брехні. І коли ця брехня досягла надто великого розмаху, падіння було настільки ж болючим, наскільки швидким та феєричним був зліт.

Корпорація Theranos мала стати лідером в сегменті аналізів крові завдяки революційному рішенню – кров пацієнта можна було взяти майже будь-де (навіть в аптеці), при цьому вистачало лише однієї краплі для того, щоб провести аналіз. Непогана ідея? Можливо. Але жоден прототип приладу не працював. А Голмс продовжувала збирати шалені інвестиції, розповідаючи партнерам відверту брехню, маніпулюючи ними, вводячи в оману і обіцяючи нездійсненні речі.

Аманда Сайфред і раніше демонструвала свій талант (згадаймо лише її роль у “Манку”), але у цьому біографічному міні-серіалі вона досягла нового рівня. Її версія егоїстичної та одержимої успіхом стартаперки може відрізнятись від реального образу Голмс, але при цьому точно демонструє мотивацію Елізабет, те, як вона вибудовує для себе самої аргументи, чому варто продовжувати брехати заради “вищої мети”.

 

Стартап, що зазнав краху (МиПрогоріли) (WeCrashed) 2022

найкращі серіали про стартапи, що провалилися

Тут все зрозуміло від початку, ще за назвою. Та сама одержимість успіхом (бути як великі Джобс та Пейдж), те саме его, той самий самообман щодо значущості власної місії, яку ти сам собі і придумав. Адам і Ребекка Нейман були парою у житті і у бізнесі. Довгий час Адаму нічого не вдавалося, його винаходи називали дивними і непридатними до життя, аж ось він створив новий метод керування коворкінгами (і компанію WeWork, назву якої і обігрують у оригінальній назві серіалу WeCrashed) – і перші гроші нарешті прийшли.

Далі було стрімке зростання і шалені гроші, але імперія виявилась нежиттєздатною (і дуже швидко). Джаред Лето чудово грає блаженного тупуватого “месію”, що купається у власній значущості, його дружина (Енн Гетевей) не відстає. Але головне, що при цьому під порожню ідею з “великою місією” залучаються мільярди.

 

Схвильовані: Битва за Uber (Super Pumped) 2022

найкращі серіали про стартапи, що провалилися

Uber був одним із продуктів, що дійсно здійснив революцію. Таксі через додаток на смартфоні – тепер подібні речі очевидні, але тоді у такому обсязі це ніхто навіть не уявляв. Отже, з частиною залучення інвестицій компанія впоралася. Але потрібно ще зберегти обличчя людини, коли грошей (а паралельно і боргів) стає все більше.

Тревіс Каланік може і був новатором та справжнім візіонером, але чи зумів він залишитися людиною принципів та честі? Про це перший сезон серіалу-антології (у наступних будуть розбирати інші великі стартапи). У головній ролі – Джозеф Гордон-Левітт.

 

Код на мільярд доларів (The Billion Dollar Code) 2021

найкращі серіали про стартапи, що провалилися

Якщо пам’ятаєте, у компанії Google було таке гасло: “Don’t be evil”. Це означає “не будь злом”, або “не будь злим”, тобто, не женись за грошима за будь-яку ціну, зберігай справжні цінності, загальнолюдські, адже саме це найважливіше. Пройшли роки, і тепер вже, на жаль, є багато питань щодо того, чи витримує Google цей принцип. Корпорація (яка тепер перетворилася на конгломерат під назвою Alphabet Inc.) стала надто великою, надто громіздкою, надто повільною, надто бюрократичною і, (можливо?) надто злою.

Власне, серіал про групу німецьких програмістів, які створили програму, з якої Google скопіював свою програму Google Earth (принаймні, так стверджується в серіалі). Як вийшло так, що у молодих енергійних ентузіастів на руках була програма, що дозволяла б заробляти мільярди, але її точна копія опинилася в розпорядженні Google, розповідають автори, що спроміглися поєднати романтику Берліну 90-х та бізнес-ігри сучасного світу. Захопливий майже детектив і майже юридичний серіал, який розповідає про стартапи часів, коли стартапи ще не були не те що мейнстрімом, а навіть чимось зрозумілим для людей за межами Кремнієвої долини.

 

Вікторина (Quiz) 2020

найкращі серіали про стартапи, що провалилися

Це серіал не зовсім про стартап, і тим більше не про його фейл. Адже це розповідь про створення телевізійної програми “Хто хоче стати мільйонером?”. Це не стартап у класичному розумінні, а головне, ця програма стала абсолютним хітом, і в Британії, де її створили, і за її межами. Тому розповідати про фейл, здавалося б, недоречно. Але це не зовсім так.

Разом з мільйонами шанувальників з’явилися тисячі тих, хто просто хотів виграти багато грошей. Ви не уявляєте, на що люди здатні, щоб отримати шанс на винагороду. Точніше, тепер уявляєте, адже цей серіал вже знято. У центрі розповіді простий британець, який навіть не збирався приймати участь у грі, але його дружина змусила його скористатись шансом. І тепер його підозрюють у злих намірах і спробі махінацій…

Читайте також:

Найкращі серіали за реальними подіями

Найкращі детективні серіали

Найкращі комедійні серіали

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Комментарии