kinowar.com

5 оригінальних сучасних вестернів

Найкращі оригінальні сучасні вестерни

Пік популярності вестернів залишився далеко позаду, але останнім часом цей жанр поповнюється дійсно гідними роботами. Пригадаємо п’ять найкращих серед сучасних вестернів.

Кістяний томагавк (Bone Tomahawk), 2015 рік 

«Кістяний томагавк» (Bone Tomahawk), 2015 рік 

Курт Рассел, Патрік Вілсон, Річард Дженкінс, Меттью Фокс та інші впізнавані обличчя з’явились у 2015 році в абсолютно неочікуваній стрічці ще маловідомого тоді режисера С. Крейга Залера, “Кістяний томагавк”. Це був вестерн, майстерно відзнятий усього за 21 день та 1,8 млн. доларів. Та не просто вестерн, а ще й реальний горор.  За сюжетом головні герої на чолі з шерифом (Рассел) відправляються рятувати медсестру, злочинця та молодого помічника шерифа, яких захопили загадкові персонажі. Про всі подробиці розповідати не станемо, але Залер однозначно підготував чимало цікавого для глядача. Жорстоке видовище гарантовано.

 

Правдива історія банди Келлі (The True Story of Kelly Gang), 2020 рік 

«Правдива історія банди Келлі» (The True Story of Kelly Gang), 2020 рік 

Не налаштовані на горор? А як вам пост-панк-історія з життя австралійських бушрейнджерів, які збігали від британського правосуддя, грабували, вбивали, становились героями легенд та міфів? А найвідоміший з них, Нед Келлі, багатьма навіть вважається хоча й контраверсійним, але справжнім героєм Австралії. Існує безліч художніх творів, а ще більше – історичних робіт, які написані про цю епоху. Та особливо виділяється бестселер Пітера Кері, за який автор отримав Букерівську премію. Роман екранізував режисер-візіонер Джастін Курзель, а роль дорослого Неда неперевершено виконав зірка “1917” Джордж Маккей. Йому склали компанію Рассел Кроу, Чарлі Ганнем та Ніколас Голт.

«Правдива історія банди Келлі» (The True Story of Kelly Gang), 2020 рік 

 

Брати Сістерс (The Sisters Brothers), 2018 рік 

«Брати Сістерс» (The Sisters Brothers), 2018 рік 

На Дикому Заході жили собі брати з прізвищем “Сестри”, і краще було б не ставати на їх шляху. Вестерн-притча француза Жака Одіара не позбавлений ані динамічних сцен, ані жорстокості, але й поетики та навіть гумору йому не займати. Братів зіграли Хоакін Фенікс і Джон Сі Райлі, а компанію їм склали Джейк Джилленгол та Різ Ахмед. Фільм був учасником Венеційського  кінофестивалю, де отримав “Срібного лева” за найкращу режисуру. Якщо ви пропустили цю видатну роль Хоакіна Фенікса – час надолужити, а драматичний образ Джона Сі Райлі завжди на вагу золота.

«Брати Сістерс» (The Sisters Brothers), 2018 рік 

 

Балада Бастера Скраггса (The Ballad of Buster Scruggs), 2018 рік

«Балада Бастера Скраггса» (The Ballad of Buster Scruggs), 2018 рік

Кіноальманах братів Коен був представлений на кінофестивалі у Венеції в той же рік, що й “Брати Сістерс”. Шість глав по-різному показують історію Дикого Заходу. «Балада Бастера Скраггса» розповідає історію про майстерного стрілка та співака. У главі «Під Алгодонесом» імітатор грабіжника банків отримує те, чого хотів, а потім і ще дещо. «Талон на харчування» — це похмура історія про двох втомлених подорожуючих артистів. «Увесь Голд-каньйон» — розповідь про старателя, який добуває золото. А «Дівчина, яка злякалася» — це історія про те, як жінка знаходить неочікувані любовні зобов’язання, наповнена неабиякою дозою їдкої життєвої іронії. І, нарешті, шоста глава — «Рештки» — розповідає про те, як леді вершить суд над командою незнайомців, які здійснюють свою останню поїздку в кареті. Серед акторів кіноальманаху Джеймс Франко, Ліам Нісон, Брендан Глісон та музикант Том Вейтс.

«Балада Бастера Скраггса» (The Ballad of Buster Scruggs), 2018 рік

 

Стрілець (The Gunfighter), 2014

«Стрілець» (The Gunfighter), 2014

Найкоротший та найсмішніший вестерн, який ви могли пропустити. Короткий метр (до 10 хвилин), який зміг якісно і дуже іронічно пройтись по всім штампам класичного жанру. Режисер Ерік Кіссак і сценарист Кевін Тенглін ввели нового повноправного учасника дійства – закадровий голос оповідача. Що з цього вийшло, перевірте вже сьогодні, ми впевнені, що цей вірусний ролик можна знайти і на YouTube.

Ольга Лебедєва

Читайте також:

Найкращі трилери всіх часів

Найкращі бойовики 21 століття

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі