kinowar.com

LINOLEUM 2022 оголосив переможців. Ґран-прі фестивалю отримав польський фільм про апокаліпсис

Цього року фільми з усього світу брали участь у двох конкурсах – міжнародному та конкурсі комерційної анімації.  

У міжнародному конкурсі за головний приз змагалися 36 талановитих робіт від учасників Берлінале, Канн, Венеції та Ансі. Найкращу з них обирали експертки з теорії й практики світової анімації: артдиректорка Фестивалю анімації Kaboom Анета Озорек, директорка та співзасновниця міжнародного кінофестивалю StopTrik Ольга Бобровська, та директорка кінофестивалю Tricky Women/Tricky Realities Festival у Відні Вальтрауд Ґраусґрубер.

Ґран-прі фестивалю LINOLEUM 2022 за «силу художнього висловлювання, захопливі сцени, візуальне розмаїття та потужне послання» отримав анімаційний фільм «Неможливі фігури та інші історії I» режисерки Марти Паєк (Польща).  

Неможливі фігури та інші історії I» режисерки Марти Паєк (Польща)

«Цей фільм починається з великого вибуху та розповідає історію людства. Ми відчайдушно накопичуємо, купуємо, володіємо все новими й новими речами попри ціну та свободу, якими ми жертвуємо. Це історія експлуатації Землі, але й також оповідь про розвиток тоталітаризму, що прагне сильних лідерів та появи нових кращих людей у новому кращому світі за будь-яку ціну», – наголосили членкині журі.

Цьогорічний конкурс комерційної анімації оцінювали – українська режисерка анімаційних фільмів, люстраторка та аніматорка Ганна Рибак, у її портфоліо співпраця з Facebook/Meta, Google, Lyft, TED; багаторазова учасниця Ансі, режисерка Сунчана Бркуй та Шаді Адіб –  режисерка, дизайнерка та аніматорка шоу та художніх фільмів.

Нагороду за найкращий фільм у конкурсі комерційної анімації здобула робота Miranda! – El arte de recuperarte режисера Данте Сабайа (Аргентина).

Miranda! - El arte de recuperarte режисера Данте Сабайа (Аргентина)

Спеціальну відзнаку журі «За абсолютно особливу естетику, що виходить за межі традиційного, за надзвичайну увагу до деталей і просто за унікальність» отримав музичний кліп Black midi – Welcome to Hell режисерів Ґустава Холтенеса та Севі Іко Домочевські (Іспанія).

Black midi - Welcome to Hell режисерів Ґустава Холтенеса та Севі Іко Домочевські (Іспанія)

Загалом за 5 днів перебігу фестивалю LINOLEUM гості побачили 244 фільми на MEGOGO та відвідали 9 онлайн майстер-класів у відеобібліотеці Projector. Незважаючи на війну, офлайн покази спеціальних програм відбулися у Києві та Харкові, а за тиждень, 17-18 вересня пройдуть у місті Чернівці.

Цього року LINOLEUM мав відбутися офлайн у 11 містах України, серед яких Маріуполь та Херсон. Проте 24 лютого кардинально змінило життя українців, як в країні, так і поза її межами. Команда фестивалю дуже вдячна партнерам, які допомогли організувати та реалізувати цьогорічний фестиваль – медіасервісу MEGOGO, онлайн інституту Projector, креативній агенції Mate Agency, студії Так Треба Продакшн, Ukrainian Film School, медіа Skwigly Animation Magazine та Британській Раді в Україні.

Медіапартнерам: Kinowar, Marie Claire, Moviegram та Telegraf.design.

Партнерам, які доповнили програму: Лондонський фестиваль анімації, спеціальний проєкт O!PLA. Фокус на Польщі, Естонська Академія мистецтв, Латвійська анімаційна асоціація та Довженко-Центр.

А також всім авторам, хто подав свої фільми та погодився на онлайн показ. Лекторам, які ділилися своїм досвідом та членкиням журі, які оцінили всі фільми.

І хоча фестиваль закінчився, попереду чекає ще багато цікавого. Незабаром всі лекції з’являться в онлайн доступі. 

Спеціальний проєкт I’M FINE! (ВСЕ ГАРАЗД), що проходить за підтримки Британської Ради у межах сезону Велика Британія/Україна, на тему емоційного вигорання продовжується – щотижня будуть публікуватися інтерв’ю з авторами фільмів, а також додатковий показ на MEGOGO з 10 по 30 жовтня.

Тож не забувайте слідкувати за новинами LINOLEUM. Все буде Україна!

FACEBOOK

INSTAGRAM 

Фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM — найбільший показ авторської анімації в Україні. Фестиваль складається з конкурсних програм, серії майстер-класів та лекцій від професіоналів індустрії, показів експериментальної анімації та відеоарту, тематичних позаконкурсних скринінгів та дитячої програми. Наша ціль — промотування незалежної анімації та створення сприятливих умов для розвитку анімаційної та суміжних індустрій в Україні.

Комментарии

Comments are closed.