kinowar.com

Розпочався останній етап зйомок наймасштабнішої української стрічки “Довбуш”

На початку червня розпочалося дознімання історично-пригодницького фільму “Довбуш”. З цього приводу творча команда стрічки зустрілась з представниками ЗМІ на знімальному майданчику та поспілкувалась з ними. 

8 червня відбулась пресконференція за участі представників команди фільму “Довбуш”, що створюється компанією Pronto Film за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури та інформаційної політики України.

Подія проходила на одній із багатьох локацій знімального процесу, а саме на кіностудії імені О. Довженка. В одному із павільйонів студії художниками-постановниками “Довбуша” була зведена справжня автентична гуцульська корчма 18 століття, де і відбувся пресзахід.

Розпочав спілкування режисер та співпродюсер картини Олесь Санін:

“В кожній нації є свій національний герой. У нас це Довбуш. Я розповідаю історію не ту, яку я вигадав, а історію народу, для якого Довбуш став цим героєм, і намагаюся розібратися чому став.

Перш за все це історія про свободу. Це історія про людей, які обрали собі шлях, навіть ціною життя здобути цю свободу і захищати її до останнього. Це історія про величезну любов. Про любов, яка не мала би статися. Про любов попри все. Про любов вільних людей. Це історія про сумніви, про вибір, історія про те, що люди вважають легендою. Про те, що іноді легенда буває більше ніж сам герой. Історія про те для чого ця легенда живе і для чого вона потрібна”.

“Це наймасштабніший український фільм на сьогоднішній день. Наймасштабніший по кількості задіяних акторів масових сцен, каскадерів, реконструкторів, локацій. Ми об’їхали майже усю Західну Україну в пошуках локацій, ми  знімали в Карпатах, Тернопільський області та Києві, ми побудували багато декорацій, дуже складних декорацій як в павільоні так і на локаціях, ми відновили зброю та багато реквізиту, зробили велику кількість костюмів. Це має бути головна українська кіноподія, принаймні цього року”, – поділився продюсер Максим Асадчий. 

Хочу згадати культовий фільм Куросави “Сім самураїв”. Ви пам’ятаєте, що ці самураї стають на захист села, яке фактично їм нічого не платить, задарма. Чому? Тому що вони можуть, напевне. Тому що відчувають в собі сили щось змінити. І тому певно повинні це робити. Так само і Олекса Довбуш. Він стає на захист своїх гір, тому що відчуває, що він може. І повинен… А ще він любить. В нього є жінка, яку любить не менше за ці самі гори. Це його, я думаю і мотивує”, – розповів актор Сергій Стрельников – виконавець ролі Олекси Довбуша. 

Поділився думками про свого персонажа Івана Довбуша актор Олексій Гнатковський:

“Дійсно Іван Довбуш неоднозначний, дуже цікавий персонаж, я захоплений ним. Він насправді існував. Для нього осередком стоїть питання хто є герой. Тому що суспільство має потребу у створенні своїх героїв. І цей герой знаходиться, народжується. І от наскільки людям він потрібен і до якої пори, до якої міри. Це герой як священна жертва, чому прикладів є дуже багато за усю світову історію. Суспільство приймає героя коли він виконав свою місію. Допоки він виконує її він священний. Скільки ми пам’ятаємо його, як цінуємо, як йому жити в цьому суспільстві коли він вже зробив свою справу? Власне ці питання піднімаються для мене в персонажі Івана. І взагалі для мене це біблійна в принципі історія”.

“Мого персонажа Марічку рухає безумовна любов, яка особисто для мене стала прикладом і роллю терапією, яка дійсно допомогла зрозуміти що є справжнє кохання. Попри всі складнощі, а обставини були дійсно важкими, в якійсь мірі нездоланними, вона завжди кохала Олексу Довбуша”, – була зворушена виконавиця ролі Марічки Дар’я Плахтій.

“Ми давно чекаємо на цей фільм. Сподіваємось, що цього року ми всі його побачимо. Це важлива історична картина, в якій покажуть наших героїв, що воювали тоді за нашу країну, покажуть дружбу, кохання, вірність – найвищі почуття та цінності. Вважаю, що наші режисери та продюсери мають створювати якомога більше таких фільмів. Є про кого знімати, є події, які треба висвітлювати, щоб наш глядач не забував, де ми живемо, в якій країні ми народилися”, – розповів заступник Голови Держкіно України Сергій Стороженко.

На даний момент триває дознімання пригодницько-історичного екшена “Довбуш”, і за планами до кінця липня фільм має бути відзнятий. На широкі кінотеатральні екрани стрічка вийде вже восени цього року. Точна дата буде повідомлена трохи згодом.

Кінотеатральною дистрибуцією фільму на території України займаються компанії Кіноманія і FILM.UA Distribution.

Довбуш художній фільм 2021

Довбуш

Рік: 2021

Жанр: пригодницько-історичний екшн

Виробництво: Pronto Film за підтримки Державного агентства України з питань кіно

Хронометраж: 120 хв

Країна: Україна

Режисер: Олесь Санін

Продюсери: Максим Асадчий, Олесь Санін

Сопродюсер: Данило Білак

Сценаристи: Пол Волянський, Олесь Санін, Василь Портяк, Максим Черниш

Оператор: Сергій Михальчук

Композитор: Алла Загайкевич

Художник-постановщик: Олександра Дробот, Юрій Григорович

Художники з костюмів: Гала Отенко, Марія Керо

Художник з гриму: Ірина Солодовська

Постановники трюків: Петро Треско, Руслан Горілий, Петро Жирун

Кастинг директор: Алла Самойленко

Актори: Олекса Довбуш – Сергій Стрельников, Іван Довбуш – Олексій Гнатковський, Марічка – Дар’я Плахтій, Пшелуський – Матеуш Косьцюкевіч, Княгиня Яблуновська – Агата Бузек, Опришки – Петро Жирун, Павло Жирун, Дмитро Вівчарюк, Роман Ясиновський, Ростислав Держипільський, Дзвінчук – Олександр Мавріц

Карпати. Початок 18 століття. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками.

У пошуках помсти панам за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами один одному. Один прагне грошей, другий – справедливості.

Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша. Але він їх перехитрив. І розрослася легенда про карпатського лицаря. Легенда, що надихає покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. Про силу і любов Олекси Довбуша, про зраду і кривду. Про те, як він жив і як обманув смерть.

Читайте також:

Найочікуваніші фільми 2021 року

Найкращі фільми 2020 року

Найкращі серіали 2020 року

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі