kinowar.com

У Києві стартували зйомки нової воєнної драми Ахтема Сеітаблаєва «Мирний-21»

Це історія луганського прикордонного загону, бійців якого сепаратисти та російські спецслужби безрезультатно намагалися змусити зрадити свою країну. Фільм заснований на реальних подіях, які розгорнулися на Сході України у червні 2014 року.

зйомки нової воєнної драми Ахтема Сеітаблаєва «Мирний-21»

Перші сцени були відзняті в Михайлівському соборі в центрі Києва. Там же, на Михайлівській площі, режисер та продюсер стрічки Ахтем Сеітаблаєв розбив тарілку на честь першого знімального дня. До цієї важливої для кінематографістів традиції також долучилися генерал-майор, перший заступник голови Державної прикордонної служби Володимир Нікіфоренко; голова підкомітету у сфері кінематографу та реклами, кінопродюсер, офіцер-прикордонник Павло Сушко і Марина Кудерчук, голова Державного агентства України з питань кіно.

«Мирний-21» став одним із переможців 14-го пітчингу Державного агентства України з питань кіно та отримав підтримку у розмірі 80% від загального бюджету, який становив 31 250 000 грн. Виробництвом фільму займається продакшн «ІСТМЕН ФІЛМС» (ISTMEN FILMS).

зйомки нової воєнної драми Ахтема Сеітаблаєва «Мирний-21»

«Мирний-21» зібрав потужний акторський склад, більшість з акторів вже працювали з режисером Ахтемом Сеітаблаєвим. Відтак у фільмі зіграють: Заслужений артист України Віктор Жданов та Роман Ясіновський («Кіборги»), Заслужений артист України Андрій Самінін, Андрій Мостренко, Олексій Тритенко («Хайтарма»), Лорена Колібабчук та Максим Девізоров («Номери»). Також у стрічці з’являться: зірка воєнних драм «Черкаси», «Крути 1918», «Іловайськ 2014. Батальйон Донбас» Євген Ламах, Павло Лі («Штольня», «Тіні незабутих предків», «SelfieParty»), Народна артистка України Лариса Руснак, Сергій Фролов, Марія Штофа та Зоя Власенко.

Перед акторами постало непросте завдання відтворити на екрані персонажів, які засновані на біографії реальних людей. Відтак образ головного героя, мужнього командира прикордонного загону Олександра Авдєєва ґрунтується на персоналії Дейнеко Сергія Васильовича, Голови Державної прикордонної служби України, який в червні 2014 року очолював Луганський прикордонний загін. Саме цей загін вступив у збройне протистояння з проросійськими терористами, а його історія стала основою для фільму «Мирний-21».

зйомки нової воєнної драми Ахтема Сеітаблаєва «Мирний-21»

«Вперше я дізнався про подвиг Сергія Дейнеко та Луганського прикордонного загону у 2014-му. Це був рік, коли я на власні очі бачив анексію Криму та схеми, які за цим стояли. Півострів майже безкровно перейшов до рук Росії через місцевий фактор. Принаймні, саме він фігурував як одна з головних причин в інфопросторі.

У Луганську ситуація була аналогічна: 85% особового складу Луганського прикордонного загону були місцевими. Ця земля була їм рідною, а люди навколо – найближчими у світі. Але, на відміну від кримського сценарію, прикордонники залишилися вірними присязі та боронили державність України попри кровні зв’язки та всі хитрощі російських спецслужбовців.

У 2020 році на Берлінському кінофестивалі Павло Сушко поділився зі мною мрією зняти фільм про історію захисту Луганського прикордонного загону. Звичайно, я добре пам’ятав її, свої емоції та враження, коли Сергій Дейнеко ділився цією історією в одній з програм циклу передач “Хоробрі серця”, ведучим якої був тоді я. Що цікаво, Павло тоді сказав, що це кіно про героїзм прикордонників зможу зняти лише я. Через деякий час Павло організував зустріч з Головою Державної прикордонної служби, яким на той час став Сергій Дейнеко. Ми поспілкувались, і тоді я зрозумів, що ця історія варта, щоб її почули та відчули всі ті люди, які дізнаються про неї на території кіно», — розповів режисер та продюсер фільму Ахтем Сеітаблаєв.

зйомки нової воєнної драми Ахтема Сеітаблаєва «Мирний-21»

Над «Мирним-21» працювали одразу три сценаристи. Ярослав Яріш та Сергій Касторних – досвідчені автори, а ось Анатолій Коцюрба працював над сценарієм до фільму вперше. Річ у тім, що він чинний полковник Державної прикордонної служби. Анатолія запросили, аби максимально точно й коректно показати на екрані специфіку військової служби. Також, зважаючи на сюжет, у фільмі буде багато екшн сцен, а спеціально для зйомок Збройні сили України нададуть справжню важку військову техніку.

Зйомки воєнної драми «Мирний-21» пройдуть у Києві та у Військовій частині міста Васильків Київської області (Об’єднаний навчальний центр Повітряних Сил).

Прем’єра фільму запланована на квітень 2022 року.

Facebook

Instagram

 

МИРНИЙ-21

Прем’єра: квітень 2022 року

Жанр: психологічний трилер, бойовик, воєнна драма

Виробництво: ISTMEN FILMS

Логлайн: Історія про довіру і її відсутність на тлі подій, які розгортаються в Східній Україні на початку 2014 року. Головна тема розкривається через призму луганського прикордонного загону, бійців якого сепаратисти та російські спецслужби безуспішно намагались змусити зрадити свою країну.

Режисер: Ахтем Сеітаблаєв

Продюсер: Ахтем Сеітаблаєв, Дмитро Малічев

Оператор: Юрій Король

Автори сценарію: Ярослав Яріш, Сергій Касторних, Анатолій Коцюрба

У ролях: Андрій Самінін, Максим Девізоров, Євген Ламах, Роман Ясіновський, Віктор Жданов, Олексій Тритенко, Марія Штофа, Лорена Колібабчук, Павло Лі, Андрій Мостренко, Лариса Руснак, Зоя Власенко, Сергій Фролов, Ігор Димов, Олег Стефан, Анатолій Ященко, Богдан Жданов, Олександр Бегма, Євген Черніков, Ярослав Безкоровайний, Марія Головацька, Олександр Кравченко, Віталій Бельський, Віталій Крапива

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі