kinowar.com

«Фантастичні українці»: українським творцям присвятять цикл документальних програм

Формування сучасного образу української культури відбувається завдяки переосмисленню позитивних змін у цій сфері. Цієї осені на телеканалах покажуть цикл фільмів «Фантастичні українці» за участі представників творчої еліти і молодих талантів України. Його головна мета — пошук і формування сучасних культурних ідентифікаторів українців та знайомство з актуальним вітчизняним мистецтвом. Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

«Фантастичні українці» — цикл із чотирьох фільмів про сучасну українську музику, кіно, літературу та візуальне мистецтво. Кожна серія досліджує національний культурний контекст, а герої розповідають про створення сучасного мистецького продукту та систему культурних цінностей у суспільстві. Усі серії циклу «Фантастичних українців» знімали різні режисери, які добре розуміються на тому виді мистецтва, про який йдеться в епізоді.

Наразі вже завершено виробництво фільму про українську музику. Героями епізоду «Фантастичні українці. Музика» стали Олег Скрипка, Альона Альона, «ТНМК», The Hardkiss, «ДахаБраха», Аліна Паш, ONUKA, The Maneken, Yuko, MELOVIN, Jerry Heil, Latexfauna, Круть, KALUSH, Паліндром та інші.

Грін Грей

Ната Жижченко (Onuka) и Евгений Филатов (The Maneken)

Олег Скрипка

Вони розповіли про те, як працює індустрія сьогодні, що вплинуло на їхню творчість та як створюють свої хіти. Зокрема від Макса Барських почуємо інсайди про перфекціонізм в роботі. Від Alyona Alyona — про тернистий шлях щирої реперки й пошуки себе. А Олег Скрипка на камеру пригадає, як в Україні з‘явився рок і відгримів хіт «Танці».

ТНМК

Юлія Саніна (The HARDKISS)

Jerry Heil

Проєкт «Фантастичні українці» закликає українців об’єднатися. На противагу нав’язаним нам стереотипам про сумну та багатостраждальну націю автори проєкту доводять, що сучасний культурний контекст в Україні далекий від депресивного. Ми творчі, сміливі та прогресивні. Ми — покоління масштабних особистостей та рішучих творців!

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі