kinowar.com

3 квітня пройде онлайн-конференція “Ні – знищенню культури!”

Спікерами стануть керівники головних культурних інституцій країни

Минулого тижня стало відомо, що Міністерство фінансів готує секвестр державного бюджету (скорочення видатків) і, зокрема, урізає фінансування всіх напрямків діяльності Міністерства культури.

Планувалось скорочення фінансування Мінкульту на 7 млрд грн. Зокрема, на 750 млн грн для Держкіно, на понад 500 млн для будівництва музеїв Голодомору і Революції Гідності, на 250 млн грн для творчих спілок, на 500 млн грн для українського культурного фонду, на 150 млн грн для Інституту книги, на 500 млн грн для програм інформполітики, “зшивання країни”, для молоді, на ремонти та реставрації.

Це викликало хвилю обурення серед українських діячів культури і просто небайдужих громадян. Минулої п’ятниці вони зібрались на перший всеукраїнський онлайн-мітинг на захист української культури. До акції долучилися близько десяти тисяч учасників із різних куточків України та інших країн світу.

Зрештою, пропоновані зміни до державного бюджету були переглянуті.

Наразі поданий урядом законопроєкт передбачає серед іншого скорочення видатків за бюджетними програмами Міністерства культури та інформаційної політики і підпорядкованих йому Державного агентства з питань кіно та Державного комітету телебачення і радіомовлення, зокрема:

– фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України – передбачено 1,5 млрд грн, скорочено на 178 млн грн

– забезпечення функціонування Українського культурного фонду, у тому числі здійснення Фондом заходів з підтримки проектів – передбачено 250 млн грн, скорочено на 446 млн грн.

– державна підтримка кінематографії – передбачено 455 млн грн, скорочено на 303 млн грн.

Проблема життєздатності Українського культурного фонду залишається особливо гострою. Закладена сума – це практично лише бюджет утримання фонду, який забезпечував діяльність цілої низки культурних проектів як всередині країни, так і на міжнародних майданчиках. За два роки діяльності УКФ підтримав близько 700 проектів з усієї країни, які охопили аудиторію у понад 15 мільйонів українців.

Під великим питанням фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ, Суспільне). Запропоновані бюджетні зміни стануть смертельними для НСТУ. Україна може залишитися без суспільного мовника.

30 березня Верховна Рада на позачерговому засіданні не підтримала в першому читанні проєкт урядових змін до закону «Про державний бюджет на 2020 рік». Наразі законопроєкт у процесі доопрацювання.

3 квітня керівники головних культурних інституцій країни зберуться на онлайн-конференції “Ні – знищенню культури!”, де озвучать свої аргументи і пропозиції зі збереження культурної сфери країни.

Спікерами онлайн-конференції стануть:

Олександра  Коваль, директорка Українського інституту книги, засновниця і багаторічна очільниця Форуму видавців у Львові

Марина Кудерчук, голова Державного агентства з питань кіно

Ярослав Лодигін, член правління Національної суспільної телерадіокомпанії (НСТУ)

Анна Мачух, виконавча директорка Української кіноакадемії

Олеся Островська, директорка Національного культурно-мистецького та музейного комплексу “Мистецький Арсенал”

Юлія Федів, виконавча директорка Українського культурного фонду

Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту

Модераторка конференції – генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич.

Долучитися до конференції можна за лінком: https://zoom.us/j/181519580

Трансляція буде доступна на YouTube каналі Української кіноакадемії: bit.ly/трансляція_конференції_Ні_знищенню_культури

Читайте також:

Де дивитися українське кіно онлайн легально

Найочікуваніші українські фільми 2020 року

Найкращі українські фільми 2019 року

Найкасовіші українські фільми 2019 року

Коментарі