kinowar.com

Дружній реванш. Рецензія на фільм «Ґодзілла та Конґ: Нова імперія»

На великих екранах стартував «Ґодзілла та Конґ: Нова імперія» (Godzilla x Kong: The New Empire) – сиквел фільму «Ґодзілла проти Конґа» і п’ятий проєкт в рамках Монстерверсу від Legendary Pictures, американізованої франшизи про японських велетенських монстрів Кайдзю, яких тут називають Титанами.

Популярність гігантської ящірки та горили – це справжній феномен, адже про Конґа зняли вже 13 фільмів, а про Ґодзіллу – аж 38. Минула частина спільного для Кайдзю фільму при бюджеті у 165-200 мільйонів доларів зібрала 470 мільйонів у ковідному 2021 році, тож продовження було не уникнути.

Після мегамахача в минулій частині тварюки розійшлися по своїх кутках рингу – Конґ відправився у рідний для Титанів світ всередині нашої планети, а Ґодзілла лишився на поверхні, аби виконувати роль охоронця людства від Титанів, що можуть через портали потрапляти у світ людей.

Ґодзілла та Конґ Нова імперія

От тільки у своїх одиноких блуканнях нетрями Землі Конґ дістається найвіддаленішого незвіданого куточка, де відбуває заслання дуже небезпечна мавпа Шрам, що вирвавшись, загрожує не лише світу Титанів, але й людей. І Шрам виявляється настільки сильним, що самотужки з ним не справитися навіть наймогутнішому з Титанів. Тож автори не просто так замінили «VS» у заголовку на «Х», бо  Ґодзілла та Конґ тепер в прямому сенсі помножуватимуть силу одне одного.

З такого синопсису сценарист минулої частини Террі Россіо, а також його колеги Саймон Барретт («Відьма з Блер: Нова глава») та Джеремі Слейтер (серіал «Академія Амбрелла») виводять стару-добру формулу, знайому усім поціновувачам франшизи. Кайдзю будуть лупити одне одного, а люди допомагати їм по мірі сил, проговорювати сюжет для глядачів і радіти перемогам «своїх» монстрів на тлі вщент зруйнованих Риму, Ріо-де-Жанейро та інших міст планети.

Ґодзілла та Конґ Нова імперія

Взагалі сюжет тут, як завжди, другорядний. На сценах з людськими персонажами глядачі відверто сумують, тим паче у стрічці немає зіркових акторів, а ті що є, несуть якусь повну псевдонаукову ахінею і часто-густо забувають про існування логіки. Сценаристи ще й намагалися ув’язати цю історію з «Островом Черепа», тож додали племена древніх тубільців, яких герої відшукують в центрі планети. Одним словом, завезли трохи маразму, притрушеного рожевим сяйвом, кристалами та енергетичними полями.

А от все, що стосується Кайдзю, поставлено на високому рівні. В режисерському кріслі знову опинився Адам Вінґард, який вже знає, що франшиза тримається суто на масштабному екшні. Тому глядачам пропонують регулярні спаринги Титанів, серед яких як старі знайомі, так і оновлені (Ґодзілла еволюціонує і стає рожевою) та зовсім новенькі Кайдзю. Навіть не посоромилися додати Бейбі-Конґа, щоб потім продавати його ляльки дітлахам.

Ґодзілла та Конґ Нова імперія

Спецефекти теж на висоті, монстри намальовані дуже детально, хутро, по якому стікає вода чи кров ворогів, у форматі IMAX майже можна погладити. Тим паче це перша стрічка франшизи, повністю знята у форматі 1.90:1 спеціально для IMAX. 135 мільйонів доларів бюджету витрачені недаремно. Хоча японці примудрилися минулого року зробити свою версію Ґодзілли за удесятеро меншу суму і отримали Оскар за візуальні ефекти, втерши носа Голлівуду.

Фільм «Ґодзілла та Конґ: Нова імперія» вийшов черговим бездумним блокбастером про величезних почвар з Монстерверсу, чий дурнуватий сюжет варто просто перетерпіти заради сцен масштабних двобоїв Титанів під класну музику від Junkie XL та яскраві спецефекти міфічного світу всередині нашої планети.

Дмитро Сидоренко

Ґодзілла та Конґ Нова імперія

Ґодзілла та Конґ Нова імперія

Ґодзілла та Конґ Нова імперія

Ґодзілла та Конґ Нова імперія

Читайте також:

Найкращі фантастичні фільми 21 століття

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі