kinowar.com

Не забувайте любити. Рецензія на фільм “Пам’ять любові”

 27.03.2024  Новини, Рецензія

«Пам’ять любові» (Memory) – третя англомовна робота мексиканського режисера, сценариста та продюсера Мішеля Франко, чиї драми з дорослим рейтингом регулярно потрапляють на кінофестивалі класу А. Наприклад, стрічка «Після Люсії» 2012 року була нагороджена в програмі Особливий погляд Каннського кінофестивалю, а картина «Новий порядок» здобула Срібного лева на Венеційському кінофестивалі у 2020 році.

Свою нову роботу – «Пам’ять любові» – Франко також представив на Венеційському кінофестивалі минулого року. Виконавець головної чоловічої ролі Пітер Сарсґаард («Ціна правди», «Бетмен») за свою роботу у картині отримав кубок Вольпі. За це він має дякувати не лише власному таланту, але й Джессіці Честейн, адже саме вона порекомендувала режисеру запросити Сарсґаарда в проєкт.

Сама Честейн, знімаючись у стрічці, якраз отримала персональний Оскар за роль у фільмі «Очі Теммі Фей», і як потім розповідав Франко, йому не раз зауважували, що тепер-то відзначена американською кіноакадемією акторка полишить твій незалежний малобюджетний проєкт.

Пам'ять любові

Проте побоювання не справдилися, і Джессіка додала до свого портфоліо ще одну роль жінки непростої долі. Її героїня, Сильвія, живе у Нью-Йорку, самостійно виховує доньку-підлітка і працює у «дитсадку для дорослих», себто санітаркою у притулку для людей з вадами розвитку. А ще вона 13 років як кинула пити, проте продовжує навідуватися у свою групу анонімних алкоголіків аби підтримати інших.

У Сильвії немає ані чоловіка, ані бодай хлопця. Вона не спілкується з матір’ю, а з близьких людей має лише молодшу сестру. Коли ж вона вирішує сходити розвіятись на зустріч шкільних випускників, все завершується лякаючим інцидентом: за нею ув’язується чоловік, слідує до самого дому і лишається під ним всю ніч. Лише зранку Сильвія виявляє, що чоловік на ім’я Сол хворий на деменцію і просто не пам’ятає дороги додому. Ба більше, жінка пригадує його зі школи, бо він був серед тих, хто аб’юзив її у дитинстві. От тільки біда, деменція начисто стерла з його пам’яті цей випадок.

Пам'ять любові

Так Мішель Франко поєднує у «Пам’яті любові» двох людей з травмою пам’яті. Сильвія піддавалася насиллю в дитинстві, не отримала підтримки від матері, і тепер просто не розмовляє з нею та намагається забути травматичний досвід як страшний сон. Сол, натомість, крок за кроком втрачає пам’ять через хворобу. У притаманній йому манері, Франко додає до цього міксу ще купу сімейних проблем, з якими стикаються як Сильвія так і Сол.

Пам'ять любові 2024

Фільм «Пам’ять любові» вийшов непростою драмою з дорослим рейтингом про те, як фізичні та ментальні травми обмежують людину, і як родина може стати опорою чи якорем у житті. І допомогти хворим людям, окрім лікарів та психотерапевтів, про яких фільм не згадує взагалі, може любов та дбайливе ставлення людей одне до одного. Саме підтримка групи АА, турбота про доньку, а в подальшому й про Сола, допомагають Джессіці подолати травматичний досвід і віднайти ще одну точку опори в її хиткому світі, який не змогла укріпити в дитинстві власна родина героїні.

Дмитро Сидоренко

Читайте також:

Найбільш зворушливі фінали фільмів

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі