kinowar.com

Паліндром, Друга Ріка, Крихітка, OTOY, Лілу 45, Саша Чемеров та інші візьмуть участь у благодійній події “Хоробрі міста” від Ukraїner

 28.09.2023  Новини

8 жовтня, Мистецький Арсенал

Відвідувачів чекають концерт, фотовиставка та панельні дискусії, в яких підніматимуться теми відновлення українських міст після деокупації. Подія стане продовженням відео проєкту “Хоробрі міста” від Ukraїner та має на меті зібрати 10 000 000 грн у підтримку фонду “Повернись Живим”. Кошти підуть на забезпечення восьми інженерно-саперних груп Сил підтримки ЗСУ. Ведучим події стане комік та актор Василь Байдак.

Приєднатись до події або задонатити на збір

“Хоробрі міста” від Ukraїner

Історія проєкту

Минулого року команда Ukraїner презентувала дослідницький проєкт «Хоробрі міста». Він складався із серії відео, що розповідають історію боротьби тимчасовано окупованих міст, мешканці яких героїчно чинять опір. Відео створювалися командою Ukraїner у співпраці з тими, хто найкраще знає та відчуває оспівані населені пункти — із краєзнавцями, істориками, громадськими активістами та спортсменами. Українські музиканти теж долучилися до проєкту та написали пісні про деякі з цих міст. Саме ці пісні звучатимуть на благодійному концерті.

“Зараз багато українців досі перебувають в окупованих містах продовжують тихо, але впевнено протистояти російському терору, інші ж змушені були евакуюватися і сумують за домівкою. Проєкт «Хоробрі міста» — це проєкт-підтримка та проєкт-мотивація для всіх них”, — команда проєкту.

Більше про проєкт дізнавайтесь на сайті та соцмережах “Хоробрі міста” або ж на сторінках Ukraїner (Instagram, Facebook та YouTube).

Музиканти-учасники події “Хоробрі міста” розповіли про створення пісень, які написали спеціально для цього проекту.

Валерій Харчишин:

“Розмінування для мене — мій новий страх, тому що мій син сапер”.

Валерій Харчишин:

“Маріуполь — це як величезна вирва, або болюча рана. Мабуть, тому пісня про це місто і з’явилась у нашому репертуарі”.

Лілу 45:

“Коли я сама слухаю свою пісню про Сімферополь, мені хочеться плакати на другому куплеті, Я зробила це найчесніше, з усього того, на що я була здатна”.

Саша Чемеров:

 “Сама ідея мене про створення пісень про хоробрі міста торкнула так сильно, що пісня написалася буквально за 15-20 хвилин. Мені тема Криму болить дуже давно, тому не прийшлося ритися в собі. Концепція пісні була розроблена з позиції людини, яка перебуває в окупації, яка хоче щось сказати, але їй дуже важко це зробити з багатьох причин”.

Паліндром:

“Я через Херсон дуже часто їздив у Крим відпочивати. Пам’ятаю його, яким він був. Хотілося зробити якусь таку композицію в дорогу, власне, до Херсону. Я був дуже втішений, коли Херсон повернули. Ходив в цей день по місту і, пам’ятаю, наче такий невеличкий день незалежності у Львові. Мене багато зустрічали люди і наспівували мені ці слова”.

Крихітка:

“Перші рядки, які я написала про Ялту: «Я хочу зайти, відчути гальку під ногами і знову стати на ноги». Тому що це відчуття вибитої з-під ніг землі переслідує людей, яких позбавили Батьківщини. Воно переслідує всіх моїх знайомих із Криму.  

Крихітка

Крим зараз для мене — це символ того, що Україна повернеться, це така велика мрія, це така частина національної ідеї”.

OTOY

“Перший раз, я познайомився  з Донеччиною, коли ми їхали на фестиваль MostFest. Я приїхав туди, на Донбас, як мені казали, і зрозумів, що це не Донбас, це Донеччина, українська Донеччина. Оця така українськість там дуже чітко зчитувалася. Донеччина — це така суворість, потрібна нам сьогодні. Суворість, витриманість і розуміння, хто взагалі і про шо ти. Від Львова до Донецька — це все типу Україна, немає там лівобережної, правобережної України”. 

Програма панельних дискусій

1. Когнітивна деокупація: з чого починати та як уникнути ризиків 


Модератор: 

Богдан Логвиненко, засновник Ukrainer, автор книги «Деокупація»

Учасники та учасниці:

Олександр Солонтай,  керівник програми практичної політики, експерт Інституту Політичної Освіти, засновник та перший Голова ВМГО «Фундація регіональних ініціатив», колишній очільник партії «Сила людей», громадський діяч

Таміла Ташева, українська кримськотатарська правозахисниця, громадська діячка, волонтерка, Постійна представниця президента України в АР Крим, співзасновниця ГО «КримSOS»

Віталій Белобров, заступник міського голови Херсону.

2. Політика пам’яті: як побудувати нові наративи

Модераторка: 

Дарка Гірна,  українська журналістка, телеведуча, авторка документальних фільмів та ютуб каналу «Обличчя Незалежності». Директорка Центру досліджень визвольного руху

Спікери: 

Алім Алієв,  заступник генерального директора Українського інституту, журналіст, правозахисник, дослідник та менеджер освітньо-культурних проектів, співзасновник громадських організацій КримSOS та Кримський Дім

Леся Гасиджак, українська етнолог, музейниця, публіцистка, в. о. генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду.

Євген Глібовицький, експерт з довготермінових стратегій. Займається дослідженнями цінностей та є учасником Несторівської експертної групи, Унівської експертної групи, дніпровської групи DYC, ініціатором та експертом групи із розробки стратегії для Киргизстану.

Олеся Островська-Люта – арт-менеджерка та кураторка сучасного мистецтва, директорка Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал», перша заступниця Міністра культури України (2014), лауреатка Премії Women In Arts (2019).

3. Фронтова Поплава з трансляцією на YouTube канал. Тема “Деокупація та розмінування звільнених територій. Як зробити так, щоб люди безпечно повертались і жили на звільнених територіях”. 

Модератор:

Олег Новіков, журналіст.



Спікери:

Тарас Чмут, військовий аналітик, сержант резерву морської піхоти ВМСУ, волонтер, учасник російсько-української війни. Засновник «Українського мілітарного центру». Голова фонду «Повернись живим».

Вікторія Дворецька, керівниця інструкторського відділу у Повернись живим.

Іван Науменко (Анонім), директор департаменту стратегічних ініціатив ГО «Повернись живим».

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі