kinowar.com

Прийом заявок на участь у 6-й Премії «Кіноколо»

Відкрито прийом заявок на участь у 6-й Премії «Кіноколо»

Лауреатів Національної премії кінокритиків «Кіноколо» оголосять у жовтні 2023 року.

Прийом заявок на участь у 6-й Премії «Кіноколо»

12 жовтня відбудеться нагородження Переможців 6-ї Національної премії кінокритиків «Кіноколо». Подія традиційно пройде в межах фестивалю «Київський тиждень критики».

Розпочато прийом фільмів, а також робіт про кіно. Подати заявку можна до 22 серпня включно через форму на сайті Київського тижня критики.

До розгляду Комітетом Премії можуть допускатися стрічки, які раніше не демонструвалися на великих екранах. Це пов’язано з обмеженими можливостями для кінотеатрального прокату й фестивальної дистрибуції, спричиненими повномасштабним російським вторгненням в Україну, а також пандемією COVID-19. Так, до розгляду приймаються твори, що були завершені після 1 січня 2022 року, не були публічно продемонстровані, або були вперше показані в Україні в період з 1 жовтня 2022 року до 30 вересня 2023 року. Не можуть бути висунуті на здобуття Премії роботи, які подавалися на неї раніше.

Національна премія кінокритиків «Кіноколо» — заснована у 2018 році щорічна премія, яка визначає досягнення українського кінематографа та діячів кіноіндустрії за останній рік від імені спільноти кінокритиків України. Премія присуджується в 10 номінаціях: за Найкращі повнометражний ігровий фільм, короткометражний ігровий фільм, документальний фільм, анімацію, режисера, акторку, актора, сценарій, а також у категоріях «Відкриття року» (за найкращий дебютний фільм) та «За досягнення» (відзнака висунутих дійсними членами Комітету українських авторів робіт про українське чи іноземне кіно, а також закордонних авторів робіт про українське кіно, опублікованих або публічно представлених у період 1 серпня 2022 року — 31 липня 2023 року).

Переможців Премії визначає Комітет Національної премії кінокритиків. До його складу входять кінокритики та кінознавці, які є членами ФІПРЕССІ, та автори, чиї тексти та аналітичні матеріали публікуються в українських ЗМІ. Наразі комітет премії нараховує понад 50 членів і членкинь.

Лауреати премії обираються шляхом голосування у два етапи. Спочатку серед списку усіх кандидатів, які відповідають умовам премії, члени комітету обирають номінантів. Під час другого етапу проходить голосування для визначення переможців, які оголошуються під час церемонії нагородження Премії.

У 2022 році головною нагородою — за найкращий повнометражний ігровий фільм — була відзначена стрічка «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука, у 2021 — «Стоп-Земля» Катерини Горностай, у 2020 — «Атлантида» Валентина Васяновича, у 2019 — «Додому» Нарімана Алієва.

Організаторами премії «Кіноколо» виступають Спілка кінокритиків УкраїниАсоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні — дивись українське!» та компанія «Артхаус Трафік».

Київський тиждень критики — міжнародний фестиваль арткіно, кураторами якого виступають українські кінокритики й кінокритикині: співзасновниця Спілки кінокритиків України Дарія Бадьйор, кінознавець і режисер Станіслав Битюцький, колумніст і автор видань LB.ua й DTF Magazine Сергій Ксаверов і кінокритикиня Анна Дацюк. У 2023 році фестиваль відбудеться всьоме.

Читайте також:

Найкращі українські фільми часів Незалежності

Найкращі українські фільми про війну з росією

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі