kinowar.com

Аґнєшка Голланд представить історичний трилер «Ціна правди» у Києві

Фільм про британського журналіста Ґарета Джонса виходить у широкий прокат в Україні

Режисерка Аґнєшка Голланд особисто представить історичний трилер «Ціна правди» українським глядачам та представникам засобів масової інформації, а 28 листопада стане почесною гостею на фестивалі «Нове британського кіно», де фільм-відкриття «Ціна правди» буде показаний мовою оригіналу.

Аґнєшка Голланд

«Поки я не побачила сценарій Андреа Халупа, я нічого не знала про Ґарета Джонса, але його історія захопила мене і я зрозуміла, що повинна її розказати. По-перше, сталінський Голодомор не надто відомий у світі, але це один з найбільших злочинів проти людства XX століття, і жертви цього злочину й досі волають до справедливості. По-друге, історія Ґарета  Джонса, молодого хороброго журналіста, підіймає дуже важливі питання: яке значення для нас мають ЗМІ, у чому цінність свободи преси, чому пропаганда занадто легко розповсюджується у світі. Адже проблеми корумпованості ЗМІ, які ми спостерігали у 1930-их роках, релевантні й актуальні і сьогодні», – говорить Аґнєшка Голланд про фільм.

Гарет Джонс фильм

Аґнєшка Голланд – польська режисерка, Голова європейської кіноакадемії, лауреатка «Золотого глобусу», двократна номінантка на премію «Оскар» за стрічки «Європа, Європа» (1991) і «У темряві» (2011).

«Аґнєшка Голланд — неймовірно талановита режисерка, і ми раді, що вона знайшла час, щоб завітати на українську прем’єру. Знаю, що для неї цей фільм є дуже важливий, як саме і для всіх нас. Для глядача це можливість побачити неймовірну історію про мужність надзвичайної людини, талановитого і відчайдушного журналіста Ґарета Джонса, який один з перших доніс світу правду про драматичні і жахливі події 1932-1933 рр в Україні. Це перша копродукція такого масштабу, і ми вдячні Держкіно за підтримку цього важливого для України проєкту», – коментує продюсер стрічки Єгор Олесов.

Нагадаємо, що фільм розповідає історію молодого уельського репортера Ґарета Джонса та показує Голодомор в Україні 1932-33 рр його очима. Повернувшись додому після подорожі до СРСР, він намагається розказати світові правду про геноцид українського народу та злочини сталінського режиму, але світ його ігнорує.

Стрічка спільного виробництва України (Kinorob за підтримки Державного агентства України з питань кіно), Польщі (Film Produkcja за підтримки Польського інституту кінематографії) та Великобританії (Jones Boy Film). 

Міжнародна прем’єра фільму відбулась на Берлінському кінофестивалі 10 лютого 2019 року. Прем’єра в Україні – 28 листопада 2019 року.

Фестиваль Нове британське кіно – це серія прем’єрних кінопоказів та спецпроектів, присвячених найкращим новим фільмам Великої Британії. Проводиться Британською радою в Україні спільно з компанією Артхаус Трафік. У 2019 році фестиваль відбуватиметься 19-й раз, з 28 листопада по 4 грудня.

У 1933 році вельський репортер Ґарет Джонс шукає свою наступну велику історію. Останні новини приводять його до Москви, де він знайомиться з журналісткою Адою Брукс. Ада відкриває йому очі на «радянську утопію», яка не має нічого спільного з реальністю. І Ґарет, попри смертельні погрози, розпочинає своє розслідування. Переховуючись від спецслужб СРСР, крок за кроком він розкриває правду про трагедію українського народу: Голодомор, жорстку цензуру, змову та масові репресії. Саме його викриття згодом стануть підґрунтям для роману «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла.

Режисер: Аґнєшка Голланд

Автор сценарію: Андреа Халупа

Продюсер: Клаудія Смея, Станіслав Дзідзіч, Єгор Олесов, Ангус Ламонт, Андреа Халупа

У ролях: Джеймс Нортон, Ванесса Кірбі, Пітер Сарсгаард, Джозеф Моул, Кеннет Кренем, Яків Ткаченко, Олег Драч, Володимир Федорук, Анна Шайдюк, Анастасія Чала, Аліна Ковальська та інші

Прем’єра фільму в Україні – 28 листопада 2019 року

Дистрибутор – MMD UA та FILM.UA Distribution

Фільм «Ціна правди» спільного виробництва Польщі (Film Produkcja за підтримки Polish Film Institute), України (Kinorob за підтримки Державного агентства України з питань кіно) та Великої Британії (Jones Boy Film). Зйомки фільму проходили в Україні, Польщі та Шотландії.

Коментарі