kinowar.com

Національний конкурс «Молодості» на Гамбурзькому кінофестивалі

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» представить свій національний конкурс українських короткометражних і повнометражних фільмів на Гамбурзькому кінофестивалі FILMFEST HAMBURG. Вперше в історії «Молодості» конкурс включатиме також повнометражні фільми.

Фестиваль Молодість у 2022 році

30-ий FILMFEST HAMBURG, найбільший фестиваль у регіоні й один із провідних у Німеччині, пройде з 29 вересня по 8 жовтня 2022 р. Через теперішню складну ситуацію, пов’язану з повномасштабною війною росії проти України, організатори фестивалю запросили «Молодість» представити національний конкурс зі своїм власним журі з 30 вересня по 5 жовтня в ганзейському місті-побратимі Києва.

Доктор Карстен Бросда, сенатор з питань культури й медіа Гамбурга, наголошує на важливості такої співпраці: «Напад Росії на Україну – це також напад на вільне мистецтво й культуру. Через співпрацю з Київським міжнародним кінофестивалем «Молодість» FILMFEST HAMBURG пропонує українським митцям платформу й робить більш відчутними розмаїття та якість української культури. Це потужний сигнал свободи мистецтва й культурної взаємодії в Європі».

«Для нас було більш ніж очевидно запросити наших українських друзів до Гамбурга й підтримати їх, прийнявши тут частину їхнього кінофестивалю. Для нас це – про солідарність і більшу видимість української кінематографічної культури. Ми з нетерпінням чекаємо нові українські фільми та жваві обговорення між нашими глядачами й кіноіндустрією», – зазначив директор фестивалю Альберт Відершпіль.

Національний конкурс «Молодості» традиційно включатиме короткометражні роботи, а також вперше – повнометражні фільми. У конкурсі буде представлено 12 коротких метрів і 7 повних. Усі повнометражні учасники – дебютні фільми режисерів і режисерок. Журі конкурсу обиратиме двох переможців – серед коротких і повних метрів.

До журі увійшли: українська режисерка та сценаристка Єва Нейман, іранський продюсер Фарзад Пак та німецька акторка Фрітці Габерляндт.

До національного конкурсу короткометражних фільмів увійшли:

–       Пелюшковий торт, режисерка Анастасія Бабенко

–       Папині кросівки, реж. Ольга Журба

–       kitchen.blend, реж. Наталія Ільчук

–       Ну ти і дура, Ліза, реж. Олександра Конопля

–       Сльози залишаться, реж. Лері Матегга

–       Поки тут тихо, реж. Олена Подолянко, Новруз Хікмет

–       Діма, Дмітрій, Дмитро. Слава героям, реж. Клеменс Пул

–       Leopolis Night, реж. Нікон Романченко

–       Літургія протитанкових перешкод, реж. Дмитро Сухолиткий-Собчук

–       Мам, реж. Анна Гнатенко-Шабалдіна

–       Нікому не кажи, реж. Ігор Шукатка

–       Запах поля, реж. Андріана Ярмонова

До повнометражного конкурсу відібрано сім дебютних фільмів:

–       Снайпер. Білий ворон, реж. Марян Бушан

–       Стоп-земля, реж. Катерина Горностай

–       Покуть, реж. Андрій Кокура

–       Бачення метелика, реж. Максим Наконечний

–       Памфір, реж. Дмитро Сухолиткий-Собчук

–       Між нами, реж. Соломія Томащук

–       Будинок Слово. Нескінчений роман, реж. Тарас Томенко

Фільм «Памфір» також буде представлений у міжнародній програмі Гамбурзького кінофестивалю, а фільм «Стоп-земля» – в дитячо-юнацькому фестивалі MICHEL, що проходить в рамках FILFMEST HAMBURG.

Поза конкурсом на закритті програми буде показано новий документальний фільм членки журі Єви Нейман «Привоз» про славетний одеський ринок. Також «Молодість» представить збірку своїх переможців і лавреатів воєнної тематики, до якої увійшли «Бульмастиф» Анастасії Буковської, «Схрон» Оксани Войтенко та «Кімната Батіка» Марії Халпахчі.

Читайте також:

Найкращі українські фільми

Найкращі українські фільми про війну з росією

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі

Коментарі закрито.