kinowar.com

Новий фільм Марисі Нікітюк «Я, Ніна» відкриє фестиваль Миколайчук ОPEN в Чернівцях

Другий кінофестиваль «Миколайчук OPEN» відбудеться з 15 до 20 червня 2023 року в Чернівцях. Цьогоріч фестиваль став міжнародним, оголосивши про проведення Міжнародного повнометражного та Національного короткометражного конкурсів.

Новий фільм Марисі Нікітюк «Я, Ніна» відкриє фестиваль Миколайчук ОPEN в Чернівцях

Відкриє цьогорічний фестиваль картина Марисі Нікітюк «Я, Ніна» (міжнародна назва Lucky Girl). Це життєствердна драма, знята за мотивами особистої історії телеведучої Яніни Соколової. Стрічка, яка, на перший погляд, присвячена складній темі, фокусується на цінності життя, що варте боротьби. Показ на «Миколайчук OPEN» одночасно стане й Українською прем’єрою фільму «Я, Ніна». Світова прем’єра фільму відбулася в офіційному конкурсі на Талліннському міжнародному кінофестивалі «Темні ночі» у 2022 році.

«Минулого року наш фестиваль, як і взагалі українське мистецтво, мав просто вижити. Зараз ми не лише вижили, а й адаптувалися до нової реальності й понад рік незламно відстоюємо своє: свої традиції, ідентичність, культуру! Майже всі фільми цьогорічної програми резонують із цим девізом, і ми дуже раді, що саме „Я, Ніна‟ стане фільмом-відкриттям. На прикладах героїнь ми маємо велику надію відстояти своє право на перемогу та життя без страху, навіть попри біль та втрати», — коментує вибір генеральний продюсер та співзасновник фестивалю «Миколайчук OPEN» Олексій Гладушевський.

У центрі фільму Ніна Сокіл — сильна особистість, красива та успішна телеведуча. В її житті є все, про що тільки можна мріяти: любов, кар’єра, прихильники. В одну мить фатальна новина руйнує все, до чого зірка так довго йшла. Саме ця перешкода змусить її зрозуміти, хто вона насправді, і що є найважливішим у житті.

Новий фільм Марисі Нікітюк «Я, Ніна»

«Українці вперше побачать фільм, який починався саме з їхньої підтримки. Ми вдячні кожному, хто був із фільмом всі ці чотири роки його створення. І, думаю, зараз слушний час показати історію боротьби, подолання і взаємин із собою у період біди й поранення, які мають кожен і кожна з нас. Я щаслива, що попри війну й відсутність фестивального життя, прем‘єра буде саме на фестивалі українського та міжнародного кіно, що названий іменем легендарного Івана Миколайчука», — розповідає авторка ідеї, генеральна продюсерка фільму Яніна Соколова.

Для режисерки та сценаристки Марисі Нікітюк, «Я, Ніна» став другим ігровим фільмом у кар’єрі. Як і дебют «Коли падають дерева», що мав прем’єру на Берлінале, нова стрічка вийшла сміливою та емоційною.

«Я дуже хочу, щоб українці полюбили наш фільм, який пройшов складний шлях до реалізації. Ми знімали кіно про те, що варто жити попри все. Але навіть не уявляли, з яким болем і якими втратами зіткнеться наше суспільство буквально через рік після завершення зйомок. Жити попри все зараз означає набагато більше, бажання жити — ми шукаємо його наново. І, можливо, комусь наше кіно допоможе», — ділиться режисерка «Я, Ніна» Марися Нікітюк.

Фільм є українсько-німецькою копродукцією виробництва компанії «Яніна Соколова Продакшен». Стрічку «Я, Ніна» створено за підтримки Державного Агентства України з питань кіно, фонду Nordedia та за підтримки Українського культурного фонду. Дистрибʼютор в Україні – «Артхаус Трафік».

«Миколайчук OPEN» також представляє офіційний дизайн другої едиції фестивалю, створений дизайнеркою та арт-директоркою Юлією Нагорною. В цьогорічному дизайні ми підкреслюємо роль культури, яка після року повномасштабного російського вторгнення стала лише важливішою. Культура — це світло, що дозволяє вирватися з рутини та перезавантажитися цивільним і військовим. І це ж — «підсвічення» нас для всього світу, наша видимість. Відповідно жовті овали з едиції 2022 року, такі собі сонячні плями, перетворилися на світлові градієнти, що відтіняють чорне тло.

Фестиваль проходить за підтримки Чернівецької міської ради та Чернівецької обласної ради.

Фестиваль глядацького кіно «Миколайчук OPEN» став першим кінофестивалем, що відбувся офлайн у червні 2022 року за умов повномасштабного вторгнення росії в Україну. Було показано 10 українських фільмів, які ще не були в прокаті, а також ретроспектива Мантаса Кведаравічюса і фільм «Така пізня, така тепла осінь» Івана Миколайчука.

Фестиваль виник як заклик не допустити руйнації національної кіноіндустрії й мав на меті продемонструвати значні успіхи українського кіно глядачеві. Зіркові гості (Ірма Вітовська, В’ячеслав Довженко, Віктор Жданов, Марина Кошкіна, Ольга Сумська, Богдан Бенюк та багато інших) та повні зали довели – українське кіно живе й потрібне.

Творча група фільму «Я, Ніна»:
Режисерка та сценаристка – Марися Нікітюк
Авторка ідеї – Яніна Соколова
Продюсер(-к)и – Яніна Соколова, Юлія Сінькевич, Олексій Москаленко, Олеся Корженевська, Світлана Яцинич, Олександра Івченко
Оператор – Сергій Михальчук
Композитор – Антон Байбаков
Саундтрек – Валерій Харчишин
Художниця-постановниця – Марія Шуб
Монтаж – Іван Банніков
У ролях: Ксенія Хижняк, Максим Панченко («Червоний. Без лінії фронту»), Олексій Тритенко («Я працюю на цвинтарі», «Крути 1918»), Ігор Колтовський («Погані дороги», «Червоний», «Із зав’язаними очима»)

Читайте також:

Найкращі українські фільми

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі