kinowar.com

Програма фестивалю «Кіносарай»: ретроспектива до 85-річчя Євгена Сивоконя, конкурсні програми, «Прояв волі» від Новатор-фільм та «Земля Івана»

28 липня Х ювілейний «Кіносарай» відкриється ретроспективою видатного українського аніматора Євгена Сивоконя, свіжевідсканованою в якості 4К Довженко-Центром, яка буде приурочена до його 85-річчя. Вхід на фестиваль в перший день безкоштовний. Фестиваль традиційно складається з національних та міжнародних програм ігрового, анімаційного та документального кіно.

фестиваль позитивного кіно «Кіносарай»

Цьогоріч у міжнародних програмах буде представлено 23 фільми з Бельгії, Іспанії, Німеччини, США, Франції, Італії, Хорватії та багатьох інших країн. В міжнародному ігровому конкурсі буде показаний і фільм відомої української режисерки Марії Пономарьової «Хороший хлопчик», вироблений у Нідерландах. 

Що ж до національної програми, очікуються як покази вже відомих українських фільмів (наприклад, «Пелюшковий торт» Анастасії Бабенко), так і національні прем’єри. Загалом, у документальній та ігровій програмах змагаються між собою 12 українських короткометражних фільмів. 

Окремо буде представлено конкурс підліткового кіно. 

«Як переживають підлітки обмеження простору під час пандемії, з якими складнощами зіштовхуються, живучи в неповній сім’ї? Як вибудовувати дружні стосунки з іншими й знайти своє “Я”, як пояснити юному поколінню життя і смерть в цьому світі? На ці та інші питання шукають відповіді режисери зі всього світу. Як завжди, конкурс підліткового кіно підіймає складні проблеми дорослого життя, але представляє це молодій аудиторії в легкій й позитивній формі», ― коментує програмний директор Микола Базаркін.

Традиційно, буде представлений конкурс фільмів про сталий розвиток. Він об’єднує фільми про стратегічний розвиток світу і подолання нагальних проблем цивілізації. Цьогоріч в ньому представлені фільми, що висвітлюють проблеми доступу людини до якісних водних ресурсів, техногенного впливу та руйнації екосистем. Переможці цієї програми отримають подарунки від компанії RE:ban.

Блок фільмів від анімаційної студії Новаторфільм «Прояв волі» представлять Степан Коваль і Анна Ігнатова. Стрічки цієї програми розкажуть історії, які можуть бути близькі кожному: про пошук власних форм, усвідомлення себе через культурне надбання, прояв волі на життєвому шляху, який постійно піддається зовнішнім впливам та змінам. Учасники цьогорічної програми «Прояв волі live» митці, що працюють з темою війни і її наслідків. Документуючи і архівуючи нашу реальність, вони створюють страшний, але надзвичайно тендітний візерунок героїчної боротьби України проти московської навали. В програмі такі веб-серіали, як «Хащі», «Ukraïner», «Фортеця Маріуполь» Юлії Гонтарук та інші.

Окрім вже анонсованого показу фільму «Чорнобиль: втрачені плівки» за участі режисера Джеймса Джонса, відбудеться також показ фільму «Земля Івана» Андрія Лисецького. Стрічка отримала приз, як найкращий фільм Національного конкурсу минулорічних кінофестиваль Docudays Ua та Kharkiv MeetDocs.

Журі фестивалю:

Документальний конкурс:

Олександр Телюк — кінознавець, режисер, керівник кіноархіву Національного центру Олександра Довженка.

Аліна Горлова —  режисерка документальних та ігрових фільмів, режисерка монтажу, продюсерка. Отримувала нагороди на фестивалях DOK Leipzig,  IDFA, Go East, Las Palmas, Festival dei Popoli та інших.

Олексій Радинський —  кінорежисер. Його фільми брали участь у Роттердамському кінофестивалі, Kurzfilmtage Oberhausen, Docudays, Sheffield Doc Fest, МКФ «Молодість», Одеському кінофестивалі та інших, і були відзначені кількома нагородами.

 

Анімаційний конкурс та конкурс «Сталий розвиток»:

Євген Сивокінь—  видатний український режисер анімаційного кіно. Лауреат мистецької премії Київ імені Івана Миколайчука. З 2007 року — Заслужений діяч мистецтв України. 

Анна Ігнатова —  кураторка дитячої та підліткової програми міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM, фестивальна дистрибуторка студії «Новаторфільм».

Анатолій Лавренішин — Український режисер, художник-мультиплікатор.

 

Ігровий конкурс:

Ольга Бесхмельниціна — кінопродюсерка. 2016-го працює продюсеркою в ТОВ «ДІДЖІТАЛ РЕЛІДЖН» та ESSE Production House. У її творчому доробку ігрові, документальні на анімаційні стрічки, що брали участь у багатьох кінофестивалях.

Катерина Горностай — кінорежисерка,  володорка «Кришталевого ведмедя» у конкурсі Generation 14+ міжнародного кінофестивалю Berlinale 2021.

Людмила Чиркова — кіножурналістка, авторка і ведуча програми «Люди кіно».

 

З членами журі відбуватимуться творчі зустрічі.

Нагадаємо, фестиваль відбудеться з 28 по 31 липня у SKVO space на березі Дніпра та в артхаусному кінотеатрі KINO42 на Подолі, де покази не припиняються навіть під час повітряних тривог, адже кінотеатр знаходиться в укритті.

Квитки на подію: secure.wayforpay.com/payment/kinosaray2022

Партнери фестивалю:

Планета кіно

Довженко-центр

SKVO space 

KINO42

Re:ban

Livestream

Livesound

Інформаційні партнери: Нове українське кіно

Читайте також:

Найкращі українські фільми

Найкращі фільми про війну України з росією

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі

Коментарі закрито.