kinowar.com

Підсумки панельної дискусії в межах європейського кіноринку про можливості фінансування українського аудіовізуального контенту

У межах Європейського кіноринку відбулася панельна дискусія про можливості фінансування українського аудіовізуального контенту. Захід відбувся 18 лютого під час Європейського кіноринку на 73-му Берлінському міжнародному кінофестивалі.

Підсумки панельної дискусії в межах європейського кіноринку про можливості фінансування українського аудіовізуального контенту

У заході взяли участь Вінченцо Буньо, голова Фонду світового кіно Берлінале; Жюлі-Жанна Реньо, генеральна секретарка Європейських кіноагенцій EFAD; Марина Кудерчук, голова Державного агентства України з питань кіно; Анна Мачух, співзасновниця та виконавча директорка Української кіноакадемії, генеральна директорка Одеського міжнародного кінофестивалю та Ольга Бесхмельниціна, продюсерка, голова Правління Української кіноакадемії.

Модераторкою дискусії виступила Симона Бауманн, керуюча директорка компанії German Films.

Голова Державного агентства України з питань кіно Марина Кудерчук наголосила, що радісним є те, що цьогоріч принаймні частина українських кінематографістів має змогу брати учать у Берлінале, але, на жаль, багато кінодіячів призупинили свою діяльність, щоб зі зброєю захищати нашу країну: «Саме завдяки нашим захисникам та захисницям ми перебуваємо тут, і кордони Європи захищає саме Україна».

«У програмі цьогорічного Берлінале – 6 українських стрічок та два фільми про Україну. І хоча вітчизняне кіновиробництво майже зупинилось, на певному етапі війни свою роботу відновили кінотеатри, й у дні прем’єр українських стрічок у нас солд-аути. Це підтверджує, що кіно – це своєрідна терапія, а також можливість відволіктися від жахливої трагедії, в якій ми опинилися минулої зими», – сказала Марина Кудерчук.

Голова Держкіно висловила вдячність німецькому уряду за підтримку, а Берлінському кінофестивалю за можливість використовувати свій майданчик для презентації українських фільмів: «Навіть попри війну у 2022 році було створено 22 фільми, серед яких – 2 ігрові телесеріали, 6 ігрових короткометражних фільмів, 7 ігрових повнометражних фільмів, 5 документальних та 2 неігрові короткометражні стрічки».

На дискусії гостям було повідомлено про те, що зараз у виробництві перебуває 125 проєктів, з яких 27 – копродукційні, на яких зроблено особливий акцент. А також про те, що тепер майже всі кошти спрямовані на фінансування воєнної та соціальної сфери, а тому фінансування кіно дуже обмежене.

Марина Кудерчук наголосила, що «деякі фільми на етапі постпродакшену були підтримані європейськими асоціаціями та телекомпаніями, а тому мали змогу бути завершеними в минулому році». Голова Держкіно нагадала, що Україна стала частиною великої сім’ї європейської EFAD та відчуває підтримку Eurimages.

Держкіно також відслідковує актуальні пропозиції від українських і закордонних фондів щодо програм фінансування для створення фільмів та надає інформаційну підтримку кіновиробникам для реалізації проєктів.

Співзасновниця та виконавча директорка Української кіноакадемії, генеральна директорка Одеського міжнародного кінофестивалю Анна Мачух сказала, що «48 проєктів було підтримано європейськими грантами, 5 з яких представлено на Берлінале»: «Деякі з цих проєктів вже мають скрипт та міжнародних партнерів».

«27,5 % фільммейкерів покинули Україну. Зараз вони в Європі, Америці та навіть Австралії, тому зараз ми маємо дуже міжнародну кіноіндустрію. І це дуже цікаво, адже серед країн, де найбільше «кінобіженців» Німеччина посідає перше місце. Польща посідає друге місце, на третьому – Велика Британія, а на останньому місці – Франція. Водночас майже 75% кіновиробників вирішили залишитись в Україні, але лише 40 % з них продовжили працювати у цій сфері, для більшості з них це одноразові проєкти», – поділилася Анна Мачух.

Ольга Бесхмельниціна, продюсерка, голова Правління Української кіноакадемії додала: «Ми маємо виживати, і це не тільки про фізичне виживання. Залишатися в Україні нині дуже небезпечно, особливо для фільммейкерів, які намагаються задокументувати війну та все те, що відбувається у нашій країні. Але ситуація, яка склалася, дає нам змогу подумати про індустрію загалом, та як ми відбудовуватимемо її після війни та зараз, у процесі. Ми вдячні за доступ до партнерів у Європі та безпосереднє спілкування, за пряме фінансування і пряму підтримку. І зараз ми розуміємо, що ми вільні у наших рішеннях починати нові проєкти. І це правильний час для нас, щоб побудувати сильне громадянське суспільство для індустрії».

Жюлі-Жанна Реньо, генеральна секретарка Європейських кіноагенцій EFAD розповіла, що «European Film Agency Directors association має 47 членів попри те, що організація не створена, як така, що збирає гроші, а отже об’єднати зусилля в єдину ініціативу солідарності для всіх стало зовсім новим досвідом. EFAD має 16 партнерів з 13 країн».

Жюлі-Жанна Реньо наголосила, що «EFAD, як європейський фонд солідарності, спрямований на підтримку ініціатив та, зокрема, українських фільмів, тож забезпечуватиме не лише інформаційну підтримку, але і копродакшн, девелопмент та фінальну стадію виробництва».

Вінченцо Буньо, голова Фонду світового кіно Берлінале підкреслив, що «є потреба робити фільми більш видимими» та розповів про важливість нарощення підтримки.

Читайте також:

Найкращі українські фільми про війну з росією

Найкращі українські фільми 2022 року

Найкращі українські фільми

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі