kinowar.com

Сергієві Лозниці вручено Державну премію Довженка

Відповідно до Указу Президента України № 630/2019 «Про присудження Державної премії України імені Олександра Довженка», у 2019 році Премію присуджено кінорежисеру Лозниці Сергію Володимировичу – за створення ігрового, повнометражного фільму «Донбас» (2018 рік).

26-го вересня, міністр культури, молоді і спорту Володимир Бородянський вручив Премію лауреатові.

Сергей Лозница

«Сергій Лозниця знімає кіно потужного змісту – це велика відповідальність і великий дар. Ми зробимо все можливе, аби таким митцям надавати можливість творити і реалізовуватися», – наголосив міністр культури, молоді і спорту Володимир Бородянський.

Після вручення Премії режисер Сергій Лозниця подякував творчій команді та всім причетним до створення «Донбасу» і зазначив: «Для мене велика честь отримати таку важливу державну нагороду. За свою 24-річну кінодіяльність я зняв 25 фільмів, але це перша моя стрічка, створена за підтримки Держкіно. Це стало можливим завдяки тим змінам, які відбулися в українській кіноіндустрії за останні п’ять років. Система державної підтримки кіно, яка існує зараз, показала свою життєздатність, і я сподіваюся, що надалі її тільки покращуватимуть».

Привітав Сергія Лозницю і в.о. голови Держкіно Сергій Неретін: «Нам дуже приємно, що цю надзвичайно престижну кінонагороду отримала стрічка «Донбас», до виробництва якої долучилося Держкіно. Держава має підтримувати талановитих режисерів, які створюють таке високохудожнє і соціально значуще кіно. Тож бажаю Сергієві Лозниці натхнення на подальшу роботу!».

Державна премія України імені Олександра Довженка – це державна нагорода України, встановлена для відзначення за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва. Премія заснована з нагоди 100-річчя від дня народження видатного діяча української культури Олександра Довженка.

Коментарі