kinowar.com

Українське кіно на 52-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах

На 52-му Карловарському міжнародному кінофестивалі, який пройшов з 30 червня по 8 липня, Україна була представлена як ніколи, потужно: в конкурсних програмах та в професійних секціях індустріальної платформи.

Українсько-словацький фільм «МЕЖА»

Представлений в основному конкурсі українсько-словацький фільм Петера Беб’яка «Межа» (продюсери Андрій Єрмак і Ванда Адамік-Грицова) був нагороджений «Кришталевим глобусом» за найкращу режисерську роботу. Таку високу нагороду українські кінематографісти отримали вперше за багато років. Крім словацьких акторів, у фільмі зіграли відомі українські майстри сцени: Римма Зюбіна, Станіслав Боклан та молодий актор Олександр Піскунов.

Як зауважив Голова Держкіно Пилип Іллєнко «Ми ще ніколи не представляли українську кіноіндустрію у Карлових Варах на такому високому рівні. Окрім перемоги «Межі» в конкурсній програмі, маємо безліч позитивних відгуків про наші фільми у найбільш впливових у світі виданнях про кіно. Це безумовний успіх, і ми впевнено продовжуємо працювати в обраному напрямку, орієнтованому на інтеграцію України до світового кінопростору».

«Приємно бачити, як розвивається українська кіноіндустрія в останні роки. Мій Фонд ось уже п’ять років займається просуванням українського кіно закордоном, і зараз ми бачимо перші результати цієї роботи. Те, що українські фільми все частіше відбираються для участі в конкурсних програмах престижних кінофестивалів – багато про що говорить. У нас є талановиті режисери, у нас є талановиті оператори, сценаристи, актори. Індустрія починає працювати, українське кіно стає модним. Два фільми за української участі були представлені цьогоріч в Каннах, два наших фільми змагалися в конкурсних програмах у Карлових Варах, тепер ми дізналися, що ще два фільми потрапили в конкурси кінофестивалю в Локарно (Швейцарія). Що це, якщо не успіх?!»- зазначив меценат Ігор Янковський.

Крім основного конкурсу, українське кіно було представлене в паралельній програмі East of the West фільмом Марини Степанської «Стрімголов».

У секції «Works in Progress» була представлена повнометражна ігрова картина «Вулкан» режисера Романа Бондарчука. В індустріальній секції Eurimages LAB PROJECT @ KVIFF взяла участь дебютна ігрова картина Мантаса Кведаравічюса «СТАСІС». Також, в рамках індустріальної платформи пройшов воркшоп MIDPOINT Intensive @KVIFF, для участі в якому було відібрано сценарій фільму «Памфір» режисера і сценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука. Індустріальна секція DOCU TALENTS @ KVIFF представила кінопроект режисерів Вікі Торнтона і Павла Юрова «(N)Ostalgia», що створюється у копродукції України, Люксембургу та Естонії.

Майже всі українські фільми, представлені в Карлових Варах, були підтримані Держкіно України. Тож не дивно, що цьогоріч кінофестиваль відвідала офіційна українська делегація. Підтримати вітчизняних кінематографістів до Чехії прибули Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, Міністр культури України Євген Нищук, Голава Держкіно Пилип Іллєнко, член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Уляна Фещук та багато інших.

Для того, щоб привернути додаткову увагу кінематографічної публіки до українських фільмів, у рамках Карловарського міжнародного кінофестивалю, Всеукраїнський благодійний Фонд Ігоря Янковського, ГО «Ініціатива заради майбутнього» і Monegasque Association Helping Hand спільно з Держкіно України та словацькою компанією Wandal Production й українською Garnet International Media Group організували і провели ряд вечірок, на яких представили творчі колективи українських кінострічок.

Такі заходи користувалися великим успіхом. Так, вечірку в головному фестивальному готелі Thermal, присвячену презентації фільму «Стрімголов», окрім продюсерів, режисерів, фестивальних відбірників, кінокритиків і журналістів, відвідав і відомий французький актор та режисер, зірка фільмів «Матриця», «Сахара», «Одіссея» та ін. Ламбер Вільсон. Відповідаючи на запитання українських журналістів, він заявив, що із задоволенням знявся би в українському фільмі.

Справжній ажіотаж у Карлових Варах викликала грандіозна вечірка, присвячена українсько-словацькому фільму «Межа». І це не дивно, адже для її проведення був орендований один із найкрасивіших палаців Карлових Вар, розташований в історичній будівлі Kaiserbad Spa (Імператорські купальні), який зазвичай закритий для туристів. Барокову атмосферу і пишну архітектуру доповнила автентична словацька музична група «IMT smile», яка записала і музику до фільму «Межа». Понад 600 гостей насолоджувалися вишуканою їжею і напоями, танцювали під запальні ритми і фотографувалися зі словацькими та українськими зірками фільму.

«Все що я бачу – дивовижно і чудово!», – зазначив видатний український режисер Сергій Лозниця, чий фільм «Лагідна» нещодавно брав участь в основному конкурсі Каннського кінофестивалю. Не випадково, наступного дня у Карлових Варах обговорювалася ця подія, а українські кінематографісти отримали чимало нових пропозицій щодо співпраці.

Як повідомили організатори кінофестивалю, на 52-му МКФ в Карлових Варах були присутні 13 734 акредитованих відвідувачів – з них 11 544 з пропуском на фестиваль, 398 кінематографістів, 1165 професіоналів кіно та 617 журналістів. Протягом фестивалю було проведено 505 кінопоказів і продано 140 067 квитків. В цілому було показано 207 різних фільмів, на які шикувалися черги з охочих потрапити до зали.

Благодійний фонд Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» неодноразово проводив бізнес-ланчі та урочисті прийоми на міжнародних кінофестивалях: у Каннах, Карлових Варах, Берліні, Таллінні, а також Днів українського кіно в Мюнхені, Парижі, Лондоні, Амстердамі, Будапешті та Римі. Результатом проведення подібних зустрічей є плідна співпраця українських продюсерів і режисерів, нові фільми, зняті в копродукції, а також поява українських кінопрем’єр в національному і міжнародному прокаті.

Коментарі