kinowar.com

Найкращі фантастичні серіали всіх часів

Найкращі фантастичні серіали

Жанр фантастики вміщує таку кількість піджанрів, що вистачить на дюжину статей. Ми вирішили зібрати все найкраще у категорії фантастичних серіалів, але при цьому згрупувати їх за напрямками, щоб читачам було простіше обирати те, що їм до вподоби. При цьому ми не намагаємось дотримуватись суворої класифікації. Головне, щоб читачі або згадали щось з улюбленого, або, можливо, відкрили для себе щось нове. Тому непотрібно писати “це антиутопія!!!”. Ми знаємо. І це не є найважливішим.

Підтримайте наш сайт, якщо стаття стане для вас корисною.

Науково-фантастичні серіали (сай-фай)

Термін “науково-фантастичний” є настільки ж умовним, як і взагалі класифікація піджанрів. Адже багато серіалів відносять до сай-фаю, але у великій кількості випадків можна задати слушне питання: “з фантастикою зрозуміло, але де ж тут наука?”. Втім, як ми зазначили вище, сувора класифікація у даному випадку – не головне. 

Світ Дикого Заходу (Westworld) 2016-2022

топ фантастичних серіалів всіх часів

Однозначно, один з найкращих серіалів останнього часу (не тільки фантастичних, але і серіалів в цілому). У парку розваг (власне, тому самому Світі Дикого Заходу) туристи отримують можливість взаємодіяти з мешканцями на принципово новому рівні: битися з ними, стріляти в них, навіть заводити романи та займатися сексом. Вони можуть брати участь у пограбуваннях і розбої, рятувати красунь і влаштовувати криваву розправу – як туристи, вони захищені від нападу машин. Жителі парку – це саме машини; кіборги, андроїди, синтетики і інші варіанти того, як їх називають у сучасному кінематографі. Вони зроблені з плоті і крові і діють за закладеними сценаріями-алгоритмами, при цьому абсолютно не відрізняються від реальних людей.

Проблеми починаються, коли частина цих організмів виходить з-під контролю і починає діяти за своїм планом. Ситуація для кінематографа знайома, але в “Світі Дикого Заходу” вона розгорнута значно майстерніше. Причини для цього дві: літературна основа – чудова сценарна робота за твором письменника Майкла Крайтона, раніше поставлена у вигляді однойменного повнометражного фільму; друга – чудовий Ентоні Гопкінс. Він грає одного із творців парку, і кількість закладених ним сценаріїв для гри перевищує всі можливі межі. Задум його і партнера дуже складний, а безліч мотивацій як людей, так і штучних організмів у парку робить розвиток сюжету абсолютно непередбачуваним.

Читайте також рекапи 4 сезону: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

 

Чорне дзеркало (Black Mirror) 2011 — …

“Чорне дзеркало” – більше, ніж серіал. Це явище. Навіть практично маніфест. Епізоди, ніяк не пов’язані сюжетно, але об’єднані однією темою, розповідають про те, на що перетвориться (а точніше, вже перетворилося) людство, надто захоплене технологіями. Саме по собі чорне дзеркало – це вимкнений монітор або екран смартфона, в якому сучасна людина бачить своє потворне відображення.

Не всі епізоди однакові за силою, проте майже кожен по-справжньому чіпляє. Сама тема серії завжди обрана провокативною (чи може людина по-справжньому любити в штучно створених умовах? чи може існувати автоматичний рейтинг людини в соціумі? чи може злочинець відповідати за свої злочини вже після смерті – вічно? і, зрозуміло, чи трахне прем’єр-міністр свиню заради порятунку людського життя?), проте на цьому творці не зупиняються: найчастіше, кожен новий епізод – це хвацько закручений трилер (зрозуміло, фантастичний).

Читайте рецензію на 6 сезон “Чорного дзеркала”

 

Доктор Хто (Doctor Who) 2005 — …

топ фантастичних серіалів всіх часів

Оригінальний серіал йшов з 1963 по 1989 рік. Найдовший науково-фантастичний серіал Британії став надто помітною подією в її культурному та телевізійному житті. Крім армії фанатів по всьому світі, він вплинув на масу сценаристів кіно та телебачення. І, зрозуміло, був перезапущений – у 2005 році.

Вже майже двадцять років новий серіал йде на ТБ, постійно змінюючи актора, що виконує роль головного героя. Доктор Хто – це мандрівник у часі та просторі, який бореться з несправедливістю по всьому Всесвіту. Іноді він регенерує і змінює вигляд. Це дало продюсерам зручну можливість замінювати актора та продовжувати серіал нескінченно. При цьому головний персонаж завжди той самий – тільки обличчя в нього інше. У новому перезапуску вже чотирнадцяте.

 

Торчвуд (Torchwood) 2006-2011

топ фантастичних серіалів всіх часів

Це не тільки дуже хороший серіал, але ще й відгалуження іншого дуже хорошого серіалу, про який ми написали трохи вище – “Доктор Хто”.

Інститут Торчвуд було відкрито наприкінці 19 століття за участю королеви Вікторії. Він займався вивченням фактів інопланетного прибуття, причому з досить практичним ухилом – інопланетні технології та інші досягнення, на думку королеви, належало захоплювати. Лікар Хто в уявленні цього інституту був ворогом.

Серіал помітно жорсткіший, ніж “Доктор Хто”. Учасники його з’являються у деяких епізодах “Доктора”.

 

Віртуальна реальність (VR.5) 1995

топ фантастичних серіалів всіх часів

В наші часи графіка та окремі технічні рішення серіалу “Віртуальна реальність” можуть викликати сміх. Але тоді, у 90-х, це було дуже круто. При цьому суть, як ви розумієте, не в спецефектах (нехай це і плюс, коли вони на належному рівні), а в розповіді. У “Віртуальній реальності”, хай і в досить простій формі, вдалося створити інтригу як у кожному окремому епізоді, так і в серіалі загалом.

Ідея прямолінійна і лежить на поверхні: дочка комп’ютерного фахівця (який займався віртуальною реальністю) та нейрохіміка виявляє можливість переноситися у віртуальну реальність таким чином, що вона взаємодіє зі свідомістю інших людей. При цьому її дії у віртуальному світі впливають на реальні події в світі нашому. З якогось моменту її віртуальним досвідом починає цікавитись таємна організація під назвою “Комітет”. І на додачу, її минуле також несе в собі таємниці, оскільки її батьки загинули за загадкових обставин…

 

Розповідь служниці (The Handmaid’s Tale) 2017 — …

топ фантастичних серіалів всіх часів

Феміністична антиутопія, яка дала нове свіже дихання жанру серіалу загалом. Заснований на романі Маргарет Етвуд, він розповідає про світ майбутнього, в якому на території США існує тоталітарна держава, яка воює з усіма одночасно. Лише одна із ста жінок може народжувати дітей. І тому у спеціальному таборі готують жінок із “простого люду”, щоб вони робили потомство для офіцерів.

Невесела історія, яка настільки сподобалася глядачам, що серіал продовжили на другий (третій, четвертий, п’ятий) сезон (хоча прямої літературної основи для нього вже немає). Якщо інтерес не згасатиме, то на нас явно чекають і наступні сезони (шостий вже заявлено).

 

Клуб ляльок (Dollhouse) 2009-2010

топ фантастичних серіалів всіх часів

У багатих людей є свої бажання (і це не завжди тільки нестандартний секс). Хтось хоче криміналу, хтось афер, хтось все ж таки сексу, а хтось всього відразу. Далеко не на все людина погодиться навіть за великі гроші. Тому одна корпорація вирішує наймати людей для таких особливо важких завдань, а потім стирати ці спогади з їхньої пам’яті.

Головна героїня – Еко (її грає Елайза Душку). Вона зуміла зберегти спогади, що втім лише додало їй проблем.

Серіал вийшов лише двома сезонами, але зібрав дуже серйозну армію шанувальників.

 

Межа (Fringe) 2008-2013

топ фантастичних серіалів всіх часів

Ще один серіал, одним із творців якого є Дж. Дж. Абрамс. За межею відомого науки проводять дослідження спецагент ФБР, учений та його син. Коли відбувається щось загадкове (наприклад, дитина народжується і стає старою за лічені хвилини), група намагається розібратися у цьому дивному явищі. Поступово вони розуміють, що до цього причетна корпорація (так-так, куди ж без великих злих корпорацій) Massive Dynamic, а там уже недалеко і до паралельного Всесвіту і великого задуму, що стоїть за цими нетиповими подіями.

П’ять сезонів, які, втім, можуть отримати і новий запуск, оскільки любов до серіалу була незмінно висока.

 

11.22.63 (2016)

топ фантастичних серіалів всіх часів

Якби ви могли повернутись у минуле і змінити щось дуже важливе, що б ви обрали? Європейці, мабуть, вбили б Гітлера. А от американці часто обирають запобігти вбивству Кеннеді.

За однойменним романом Стівена Кінга (він, до речі, виступив одним з продюсерів мінісеріалу разом з Дж. Дж. Абрамсом), чергова історія про те, що змінити минуле можливо тільки вчинивши дуже серйозні зміни у майбутньому. Ба більше, саме минуле також може зазнати катастрофічних змін. То ж чи варті добрі наміри спроби все владнати?

 

Горець (Highlander) 1992-1998

топ фантастичних серіалів всіх часів

Один із найпам’ятніших серіалів 90-х. Дункан Маклауд (Едріан Пол) прийняв серіальну естафету від Коннора Маклауда (Крістофер Ламберт), горця кіношного. Безсмертні, які мешкають серед нас, існують за простим правилом: залишиться лише один. Інші загинуть від руки таких самих безсмертних – якщо відсікти безсмертному голову, він помирає. Знято три (чи може сто, зараз вже важко сказати) повнометражні фільми, але цілих шість сезонів серіалу.

Якщо перші сезони витягувалися, мабуть, за рахунок акторів, далі руку приклали сценаристи. Історії стали складнішими, часто вони виходили за межі однієї серії, побільшало зв’язків із попередніми сезонами та особливо сильними ворогами Дункана, а крім того, з’явилися Спостерігачі, таємне суспільство, яке знає про існування безсмертних, але лише спостерігає за ними, не втручаючись. Це дало свіжу силу історії, яка, начебто, була готова зачахнути. Поява ж Мітоса, якому за легендою 5 тисяч років, вивела серіал на повністю новий рівень.

Звісно, взірцем фантастичного серіалу “Горець” не назвеш. І на сценарному, і на тактичному рівнях було чимало “дірок” (можна причепитися навіть до того, звідки взагалі безсмертні дістають свої мечі з такою легкістю). Але сила цього серіалу не в документально точному відображенні деталей і довершеному сценарії без огріхів. Політ фантазії, чудово збудовані дружні та ворожі стосунки і, знову ж таки, акторські роботи – ось чому ми досі любимо “Горця”.

 

Загублені (Lost) 2004-2010

топ фантастичних серіалів всіх часів

Один із найвідоміших серіалів в цілому, не лише у фантастичному жанрі. Один із найдорожчих (багато акторів, зйомки на Гаваях).

Літак розбивається на одному з островів Океанії. Пасажири вижили, але тепер їм доводиться боротися за виживання повторно, оскільки острів сповнений загроз різного, часом містичного характеру. Одночасно розповідь ведеться як про життя персонажів на острові, так і про їхнє минуле, до польоту (а з якогось моменту і про майбутнє).

Автор серіалу Дж. Дж. Абрамс. За 6 сезонів було зібрано нереальну кількість нагород (абсолютно заслужено). Мабуть, єдиним, суто фізичним технічним питанням стала лише кількість телевізійних років, проведених на острові (аналогічна проблема чудового серіалу “Втеча з в’язниці” – з в’язниці персонажі тікали цілих 5 сезонів).

 

Мандалорець (The Mandalorian) 2019 — …

топ фантастичних серіалів всіх часів

Це було неймовірно усвідомити десь наприкінці першого сезону, але серіал “Мандалорець”, найбільш точним визначенням жанру якого буде казковий вестерн для дітей та юнацтва, став найкращим із того, чим зараз оперує всесвіт Зоряних війн. “Нова” трилогія стала якщо не провалом, то млявою спробою повторити успіх перших шести епізодів, інші відгалуження взагалі не запам’яталися, а тому з певного моменту почало здаватися, що нічого гарного у Діснея з цією франшизою вже не вийде.

Але тут знайшовся герой: людина водночас достатньо талановита, щоб створювати щось нове і цікаве, при цьому достатньо фанатична, щоб слідкувати за канонами, атмосферою та іншими атрибутами олдскула. Джон Фавро врятував всесвіт Зоряних війн і створив одного з найулюбленіших його нових персонажів – малюка на ім’я Ґроґу (так, Дін Джарін теж важливий, але ми ж розуміємо, з ким першим асоціюють цей серіал).

Рекапи 3 сезону серіалу «Мандалорець»:

1 | 2 | 3 | 4 | 5

Рекапи 2 сезону серіалу «Мандалорець»:

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

Рекапи 1 сезону серіалу «Мандалорець»:

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

Рекапи серіалу «Книга Боби Фетта»:

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

Рекапи серіалу «Обі-Ван Кенобі»:

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

 

Андор (Andor) 2022 – …

топ фантастичних серіалів всіх часів

Втім, багато хто буде сперечатись щодо того, що дійсно є найкращим у всесвіті Зоряних війн прямо зараз. Особливо якщо ці багато хто люблять більш доросле викладення подій і причинно-наслідкових зв’язків. Ми, в свою чергу, сперечатись з цим не будемо: так, ми є фанатами “Мандалорця” у значно більшому ступені, ніж “Андора”, але не визнати його значення та якість опрацювання деталей було б просто злочинно. Єдине, що можна відзначити з негативних моментів – події розгортаються аж надто повільно. Те, що вмістили в 12 епізодів, можна було б розказати за 4-5.

Серіал є приквелом фільму «Бунтар Один», події якого відбуваються між 3 і 4 епізодами класичних трилогій. Несподівано цей сольний фільм, який не прив’язаний прямо до трилогій чи їх головних персонажів, став куди більш успішним, ніж 7-9 епізоди саги. Тому не дивно, що після тріумфу “Мандалорця” було вирішено повернутись до цієї історії і розвинути її – тепер чекаємо на другий сезон.

Читайте також рецензію на серіал “Андор”

 

Серіали про космос і космічні подорожі

Знов-таки, події багатьох серіалів з інших категорій також відбуваються у космосі (врешті-решт, Земля теж знаходиться у космосі). У цій частині ми зосередились на тих проєктах, де більше космічних кораблів, польотів на них та міжпланетних подорожей.

Вавилон 5 (Babylon 5) 1994-1998

топ фантастичних серіалів всіх часів

90-ті принесли багато суперечливого контенту з точки зору фантастичного жанру, але деякі зразки були добрими, навіть незважаючи на окремі огріхи. У наш час персонажі “Вавілон 5”, можливо, виглядають трохи комічно, але за фактом серіал встановив нову планку для телевізійного фантастичного продукту. Серйозний продуманий наперед сценарій, глобальні питання, що обговорюються в процесі розповіді, ніяких загравань з темою роботів та лазерних гармат для молодої частини аудиторії; при цьому помітний прогрес і з погляду спецефектів та гриму.

“Вавилон 5” – це космічна станція. За аналогією із земним Вавилоном, тут все змішалося, тільки тепер на міжпланетному рівні – цивілізації, планети, ідеології, мислення, релігії. Все сходиться тут з метою переговорів, компромісу, дипломатичних угод, щоб населення різних планет могло співіснувати у світі, дотримуючись взаємних інтересів. Але насправді це не більше, ніж блага ідея. А тому інтриги, брудні ігри, підступність і зрада – те, що оточує величезну космічну станцію.

Творець серіалу (космічної опери, як називають “Вавілон 5”) – Джозеф Майкл Стражинскі. Він причетний до величезної кількості фантастики на ТБ, а також писав сценарії для повнометражних фільмів, зокрема для “Тора” та “Підміни” Клінта Іствуда з Анджеліною Джолі.

 

Світляк (Firefly) 2002-2003

топ фантастичних серіалів всіх часів

Неймовірно, але культовий серіал прожив лише один сезон. Та й той вийшов, пройшовши боротьбу зі студією та каналами. Те, що вийшло – космічний вестерн, Дикий Захід із перестрілками лазерами та масою спецефектів. Фільм про майбутнє, не найрадісніше, як ви зрозуміли зі згадок про Дикий Захід та перестрілки. Прибульці до Землі не дісталися, але люди різних культур, рас та націй і самі змогли влаштувати собі та один одному цілу низку проблем. Втім, і Землі як такої вже немає – є лише переміщення планетами та супутниками на космічному кораблі з назвою, однойменною серіалу.

 

Зоряна брама: SG-1 (Stargate SG-1) 1997-2006

топ фантастичних серіалів всіх часів

Основою для серіалу став оригінальний художній фільм Роланда Еммеріха. Концепція така: якась стародавня інопланетна раса створила цілу мережу порталів для переміщення різними галактиками та цивілізаціями. Це і є зоряна брама. Крізь них команда ЗБ-1 (або SG-1 в оригіналі) проникає в інші світи, щоб захистити Землю та решту космосу.

Незважаючи на досить просту концепцію того, що відбувається, серіал, проте, зумів видати десять дуже пристойних сезонів, в якийсь момент навіть випередивши рекордсмена за тривалістю серед фантастичних серіалів – “Цілком таємно”.

 

Зоряний крейсер “Галактика” (Battlestar Galactica) 2004-2008

топ фантастичних серіалів всіх часів

Це також не перший запуск відомого серіалу. Оригінальні серії вийшли ще у 1978 році.

У 2004 році перезапуск розповів про історію людства майбутнього, яке живе на 12 планетах – 12 колоніях планети Кобол. Вони створили роботів сайлонів, які збунтувалися і почали вбивати своїх творців. Після довгої війни сайлони пішли на пошуки свого місця у Всесвіті, а людство намагалося позбутися страху перед техноорганізмами. Однак через 40 років перемир’я сайлони, що розвинули свої технології, атакували знову, цього разу практично повністю знищивши людей. Декілька десятків тисяч врятувалися на космічних кораблях. І один із цих кораблів – Галактика, що став основою опору та захистом для цивільних суден.

 

Простір (The Expanse) 2015-…

топ фантастичних серіалів всіх часів

Серіал, заснований на однойменній серії романів Джеймса С. А. Корі. Людство колонізувало Сонячну систему, але проблеми не закінчилися, адже надто багато розбіжностей у різних угрупувань. Чи буде війна? Питання риторичне.

Шість сезонів без зірок – їх успіх вкотре доводить, що з потужним сценарієм можливо значно більше.

 

Зоряний шлях (Стар Трек) (Star Trek)

топ фантастичних серіалів всіх часів

У Стартрека є початок, але кінця у Стартрека не передбачено. Перший серіал вийшов на екрани у далекому 1966 році. Потім були серіали, телевізійні та повнометражні художні фільми, перезапуски та повернення до витоків. Можна абсолютно не сумніватися, що за своє життя ми таких перезапусків побачимо ще не один, а тому нових граней цього легендарного проекту буде чимало.

 

Містичні серіали (містика, жахи, надприродне, горор)

Все, що опиняється за межами законів фізики (навіть фантастичної фізики) та лякає (чи навіть жахає) своєю надприродністю

Сутінкова зона (The Twilight Zone) 1959-1964

топ фантастичних серіалів всіх часів

Є класика, є культові речі, а є серіал “Сутінкова зона”. Без нього нашу добірку уявити просто неможливо. Серіал став стовпом для розвитку цілого покоління режисерів, письменників, сценаристів, художників.

Щось середнє між фантастикою, містикою, горором та драмою, “Сутінкова зона” виступила чимось абсолютно проривним для свого часу. Удар по свідомості глядача став настільки потужним, що після оригінальної стартової частини 60-х серіал відновили у 80-х, а потім і на початку 2000-х. Стівен Спілберг зняв фільм за мотивами серіалу 1983 року. А вже в наш час Леонардо Ді Капріо мав намір знімати фільми та серіали на основі легендарних епізодів. На жаль, ці проєкти поки що так і не були реалізовані, але пізніше черговий перезапуск “Сутінкової зони” здійснив у якості продюсера Джордан Піл (“Пастка”, “Ми”, “Ноу”).

 

Цілком таємно (The X Files) 1993-2018

топ фантастичних серіалів всіх часів

Що тут розповідати. Навіть якщо ви не дивилися цей легендарний серіал, то ви, напевно, знаєте, чим займалися Малдер і Скаллі.

2002 року серіал припинив свої виходи на ТБ. У 1998 та 2008 зняли повнометражні фільми на його основі (середнього рівня). А в 2016 році вийшов перший через 14 років сезон улюбленого серіалу. І хоча думки щодо повторного повернення в ту саму річку розходяться, бачити Малдера і Скаллі знову в строю було приємно і ностальгічно.

 

Надприродне (Supernatural) 2005-2020

топ фантастичних серіалів всіх часів

Страшно сказати: 15 сезонів. З 2005 року двоє братів, Сем і Дін Вінчестери, подорожували США, вбиваючи все паранормальне на своєму шляху (якщо це погане паранормальне, звичайно). Демони, привиди, герої міських легенд – все це ретельно досліджується, а за наявності загрози знешкоджується.

Джаред Падалекі і Дженсен Еклс стали одними з найвідоміших осіб на ТБ (втім, у обох велика телевізійна кар’єра і за межами “Надприродного”). Підготовка серіалу творцем, Еріком Кріпке, тривала близько десяти років (!). Ентузіаст міських легенд, він зібрав і пропрацював їх достатню кількість для запуску повноцінного циклу.

 

Дивні дива (Stranger Things) 2016 – …

топ фантастичних серіалів всіх часів

Яскраве оригінальне шоу, що набуло миттєвої популярності. Ностальгія за 80-ми, натхнення Стівеном Кінгом та Стівеном Спілбергом, маса посилань до поп-культури того часу. Хлопчики та дівчатка зі здібностями до телекінезу та інших паранормальних навичок, секретні державні лабораторії, дія на стику фантастики, драми та детективу, а головне – унікальна атмосфера чотирьох сезонів (і чекаємо на п’ятий, фінальний).

У головних дорослих ролях – Вайнона Райдер і Девід Гарбор, а у ролях дітей, які поступово стали юнацтвом, майбутні зірки – Фінн Вулфгард, Міллі Боббі Браун, Гейтен Матараццо, Калеб Маклафлін, Наталія Даєр, Чарлі Гітон, Джо Кірі, Ноа Шнапп, Седі Сінк, Джозеф Квінн та донька Ітана Гоука та Уми Турман – Мая Гоук.

 

Ходячі мерці (І мертві підуть) (The Walking Dead) 2010-2022

топ фантастичних серіалів всіх часів

Ще один “надто довгий” серіал як для своєї концепції (просто тому, що вбивати зомбі 11 сезонів якось навіть трохи дивно). Але всі ми розуміємо, що це не так важливо. Якщо динаміка зберігається, якщо тіло напружується при перегляді, а співпереживання не залишило глядачів, то чому б не знімати це ще років двадцять?

Після апокаліпсису вижило кілька людей і кілька зомбі. Зомбі необхідно вбивати, інакше ти сам ризикуєш бути убитим. Концепція вкрай проста (і вже скільки разів виникала в кіно та серіалах), але її розвиток творцям “Ходячих мерців” вдалося зробити чимось справді свіжим та нестандартним: незважаючи на досить специфічний жанр, не лише глядачі, а й критики стали фанатами побаченого.

 

Пітьма (Dark) 2017–2020

топ фантастичних серіалів всіх часів

Серіали у нашому списку здебільшого американські, а тому радісно побачити німецький проєкт. Три сезони першого оригінального шоу, знятого Нетфліксом у Німеччині. Чотири сім’ї, поєднані дивними зв’язками, які виникають через подорожі у часі. Маленьке (вигадане) містечко Вінден стає епіцентром змови, яка веде людство до апокаліпсиса.

Нечастий випадок єдності глядачів і критиків у своїх оцінках – аудиторія в захваті від похмурої атмосфери серіалу і його складної, але захоплюючої сюжетної лінії. Як це завжди буває, після другого і третього сезонів стало більше незадоволених чимось глядачів, але загальне враження від цього не змінилося.

 

Комедійні фантастичні серіали

Класних комедійних серіалів чимало, але якщо вони вдало схрещені з фантастикою, то це набагато більш захоплююче явище.

Альф (ALF) 1986-1990

топ фантастичних серіалів всіх часів

Тут можна написати дуже багато, але навряд це буде щось нове. Пригоди чарівного інопланетянина, який вижив після катастрофи на рідній планеті і потрапив до звичайної американської родини. Незважаючи на свою непростий буркотливий характер, своїх нових співмешканців Альф полюбив – і батька сімейства, і матір, і сина, і дочку, і навіть кота, хоча за ним він частенько полював, щоб з’їсти.

Прекрасний (і хоч це і парадоксально, добрий) гумор забезпечили повторний перегляд цього серіалу вже кільком поколінням. Усього чотири сезони, але таке відчуття, що “Альф” і не закінчувався зовсім.

 

Германова голова (Herman’s Head) 1991-1994

топ фантастичних серіалів всіх часів

Звичайно ж, не такий відомий як “Альф”, але все ж таки дуже пам’ятний серіал про те, як думки в нашій голові сегментуються по зонах відповідальності і сперечаються між собою. Через 20 років було знято чудовий мультфільм приблизно про те ж саме (“Думками навиворіт”), а на початку 90-х персонажі в голові Германа вели настільки смішні діалоги, що зовсім не хотілося, щоб цей серіал закінчувався.

 

Чудернацька наука (Weird Science) 1994-1998

топ фантастичних серіалів всіх часів

Спочатку, як часто буває, був успішний фільм. А потім його ідею трансформували у серіал. Двоє друзів (один заучка, а інший – бадьорий недотепа) раптово створюють жінку своєї мрії (у її ролі засліплююче ефектна Ванесса Енджел). Вона стає не тільки предметом їхнього бажання, але (з часом, звичайно) і другом. З яким вони проходять безліч неймовірних пригод, головна сила яких для глядача в тому, що вони дуже смішні.

 

Червоний карлик (Red Dwarf) 1988 — …

топ фантастичних серіалів всіх часів

Це теж унікальний серіал (до того ж, британський). Фантастичний і водночас комедійний (а точніше, наповнений тим самим дуже своєрідним, англійським гумором). Рідкісний випадок, коли в захваті і критики, і глядачі.

Серіал виходив з 1988 по 1999 рік, а потім його відновили у 2009 році – і він транслюється і зараз. “Червоний карлик” – назва величезного космічного корабля, всі члени екіпажу якого, крім одного, гинуть під час радіоактивного викиду. Він є останнім представником людської раси (залишилася живою також його кішка, вагітна). Він воскресає сусіда по кімнаті у вигляді голограми.

Далі в шаленій спробі повернутися на Землю молодший технік “Червоного карлика” стикається з часовими розривами, мутантами, наноботами, різноманітними формами життя та хвороб, та й просто з чорт знає чим. І все це загорнуте у винятково смішну подачу.

 

Орвілл (The Orville) 2017 – …

топ фантастичних серіалів всіх часів

Сет МакФарлейн відповідальний за такі речі як серіали «Сім’янин» (Family Guy) та «Американський тато!», а також фільм «Третій зайвий». Отже, не дивно, що фантастичний серіал у його виконанні очікуєш скоріше комедійним. І Сет залишається вірним собі: це пародія на цілий підрозділ фантастики (який є і у нашій статті) – серіали та саги про космос і подорожі у ньому. Головним об’єктом пародії тут виступає, звісно, “Стар Трек”, однак доволі жорсткий і цинічний МакФарлейн не глузує з легендарної франшизи, а, скоріше, віддає їй належне (не забуваючи загорнути це все у добірний гумор). Він також виконує і головну роль.

Читайте також: Найкращі комедійні серіали 21 століття

 

Фентезі серіали

Гра престолів (Game of Thrones) 2011-2019

топ фантастичних серіалів всіх часів

Навіть ті, хто не дивився жодної серії, знають, хто в цьому серіалі помер (спойлер: всі), хто залишився живим (доти поки не помер), хто такі білі ходоки, чому дракони – це важливо, хто з героїв ожив, і чому Ходора звати саме так. Найбільш обговорюваний (можливо) у соцмережах серіал. Найбільш непередбачувані сюжетні ходи (бо вбити можуть будь-кого, найулюбленішого і найневразливішого персонажа). Найбільш очікувані нові глави від письменника, який створив літературну основу серіалу. Перший сезон – точна відповідність книзі Джорджа Мартіна “Пісня льоду й полум’я”, другий містить деякі відмінності, а починаючи з п’ятого адаптацію почали дуже значуще змінювати, частково для того, щоб зберігати непередбачуваність подій.

Для когось відхилення від першоджерела завжди трагедія (є такий сорт людей, вони називаються “книга краще”), але для творців серіалу це необхідний захід. Так чи інакше, популярності “Гри престолів” може позаздрити будь-який серіал, не лише фантастичний.

Читайте також рекапи 1 сезону серіалу “Дім дракона”: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

 

Фантастичні серіали за коміксами (супергероїка)

Серіали за коміксами Marvel та DC, а також за графічними романами незалежних художників

Ґотем (Gotham) 2014-2019

топ фантастичних серіалів всіх часів

Для любителів фільмів за коміксами, зокрема, Бетмена, та й для багатьох глядачів кіно загалом ця назва досить промовиста. Серіал самостійний і не є частиною всесвіту DC Comics. Знайомі герої постають перед нами ще молодими (а то й зовсім юними): детектив Джеймс Гордон поки що не комісар, батьки Брюса Вейна вже вбиті, але сам Брюс ще пацан, під опікою у дворецького Альфреда. Поступово відбувається становлення як майбутнього Бетмена, так і його ворогів.

Творець серіалу Бруно Хеллер у цій справі не новачок – він також є творцем таких хітів як “Менталіст” та “Рим”.

 

Шибайголова (Daredevil) 2015-2018

топ фантастичних серіалів всіх часів

Marvel, Netflix, ABC – гучні імена зі світу кіно та телебачення. Усі вони об’єдналися для виведення на екрани не просто чергового серіалу про героя коміксів, а кросоверного серіалу. Тобто, коли кілька героїв вже мали свої сольні серіали і набрали вагу, їх потім об’єднують у спільний серіал (в даному випадку це буде серіал “Захисники”). Те, що Marvel роблять з Месниками на великому екрані, у форматі серіалу вони роблять із Шибайголовою, Джесікою Джонс, Люком Кейджем, Залізним кулаком.

Меттью Мердок осліп ще в дитинстві (нещасний випадок). Проте решта почуттів його неймовірно загострилася. Коли він виріс, він відкрив юридичну фірму. І тепер вдень він захищає людей у суді, а вночі, одягаючи костюм супергероя (зрозуміло), він карає зло більш простим фізичним чином.

 

Миротворець (Peacemaker) 2022 — …

топ фантастичних серіалів всіх часів

Джеймс Ганн вміє робити смішно (і водночас трохи боляче). Коли він анонсував свій план створити серіал про другорядного героя “Загону самогубців” Миротворця, це виглядало доволі відчайдушною ідеєю. Адже хоча персонаж і був смішним (і достатньо тупим), потенціалу на цілий сольний проєкт не вбачалося. Всім, крім Ганна. Він написав настільки дотепну і винахідливу історію, що всі побоювання зникли, а серіал вийшов навіть більш потужним за сам фільм.

Багато в чому завдячувати цьому варто і виконавцю головної ролі – колишньому реслеру, Джону Сіні. Якщо він продовжить підходити до вибору і виконання ролей настільки ж свідомо, можливо всі забудуть, що він взагалі був реслером і стануть відноситись до нього як до цікавого актора в першу чергу.

 

Хлопаки (The Boys) 2019

Ентоні Старр новозеландський актор

Те, що не всі герої можуть бути ідеальними, нам показує і серіал вище – “Миротворець”. А у “Хлопаках” на повну потужність розгортається всесвіт з відверто аморальними, жорстокими, корумпованими та поганими супергероями. Вони могли б врятувати світ, але служать великій корпорації, нехтуючи людськими життями та насміхаючись над законом і порядком. Втім, є громадяни з активною позицією, які не бажають миритися з подібним положенням речей: вони йдуть війною на “суперів”, влаштовуючи їм справжнє пекло. От тільки сили в них нерівні: все ж таки у супергероїв є надздібності, а у звичайних цивільних їх немає.

Грандіозна чорна комедія, одним з авторів якої є Сет Роґен. У другому і третьому сезонах виникає чимало самоповторів, але перший – справжнє золото.

 

Вартові (Watchmen) 2019

топ фантастичних серіалів всіх часів

Адаптацією серії коміксів Алана Мура і Дейва Ґіббонса раніше вже займався Зак Снайдер у повнометражному форматі. Деймон Лінделоф, на рахунку якого серіали “Залишені” та “Загублені” (який є вище у добірці), підійшов ще більш ретельно, та занурився в матеріал на 9 епізодів. І це знов нетипова супергероїка, яка відбувається у альтернативній гілці історії США, де Штати перемогли у В’єтнамі за допомогою надістоти Доктор Манхеттен, найрозумнішої людини світу Озимандії та інших супергероїв-вартових. Але тепер часи змінилися: герої під загрозою бойкоту з боку суспільства, а над країною нависла загроза новітнього расистського режиму, в руках якого новітні технології і брудні секрети минулого.

Іронічний, непередбачуваний та наповнений жорстокістю та чорним гумором серіал, один з найцікавіших за останній час.

 

ВандаВіжен (WandaVision) 2021

топ фантастичних серіалів всіх часів

Коли після дуже вдалої третьої фази розвитку свого всесвіту Марвел починали захід на територію серіалів, здавалося, що на нас чекає потужна гілка нових проєктів, адже пілотне шоу “ВандаВіжен” стало справжнім відкриттям. Зараз про це згадувати смішно і боляче, адже всі наступні серіали розтринькали свій потенціал перших епізодів і стали або банальними продовженнями сюжетних ліній фільмів, або взагалі відвертими провалами (коли справа дійшла до «Жінка-Галк: Адвокатка», то ініціатива сягнула навіть позначки “жахливо”). Нові проєкти у цьому напрямку ми вже не дивимось навіть з точки зору професійного інтересу: конвеєр вбив потенціально круте починання.

Втім, повертаючись до “ВандаВіжен”, ми залишаємось у стані захвату, адже творцям мінісеріалу вдалося створити справжній шедевр і за формою, і за змістом. Починається все як ситком із відсиланням до нового десятиліття ситкомів у кожному новому епізоді (перші серії навіть чорно-білі), але поступово життя Ванди та її коханого Віжена у ідилічному містечку виглядає все більш похмурим та дивним. Аж поки не стає зрозумілим, що це зовсім не комедія – це драматична історія втрати та її переживання. Одна з найкращих ролей Елізабет Олсен і несподівано глибокий проєкт у світі коміксів та супергероїки від Марвел.

Якщо стаття стала для вас корисною та цікавою, підтримайте наш проєкт

Читайте також:

Найкращі серіали всіх часів за версією IMDb

Найкращі серіали HBO

Найкращі серіали BBC

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі