kinowar.com

10 фактів про стрічку, яка розповідає історію розвитку українського ІТ

Вже 16 листопада кожен українець у всіх кінотеатрах країни зможе побачити фільм “Перший код”, який розповість про хід історії українського ІТ та першої у світі кібервійни. Напередодні всеукраїнського прокату продюсер фільму Владислав Савченко та режисер Артур Лерман поділилися ексклюзивними фактами про створення стрічки.

«Перший код» — історія-подорож у часі. Вона розпочинається ще з 50-х років, від створення українськими інженерами першого комп’ютера, і триває до сьогодення, коли ІТ-сектор став не лише потужною індустрією, а й важливим елементом у війні з росією. Кінострічка розповідає про реальну боротьбу з ворогом IT-спеціалістів, які об’єдналися у 300-тисячне віртуальне військо, та звичайних людей, що змогли протистояти ворогу за допомогою смартфонів.

Відкриття талановитих акторів без сценарію

Фільм починали знімати, коли ще не було повноцінного сценарію. Аби встигнути застати осінню картинку, команда змушена була поспішати зі зйомками деяких епізодів, на які акторів затверджували з розумінням, що це лише люди на кілька епізодів. Проте, коли сценарій дописали, виявилося, що хлопці, яких заявили у відзнятих епізодах, мало не головні герої фільму, і авторам шалено пощастило, що вони виявилися фантастично талановитими акторами, які чудово впоралися зі своїми ролями. Для багатьох вони стануть відкриттям, а “Перший код” стане стартом їхньої майбутньої карʼєри.

Кінематографічна подорож крізь час

У фільмі “Перший код” можна побачити три пори року: осінь, зиму, весну. За майже рік у деяких акторів встигла змінитися зовнішність (хтось відростив бороду, хтось волосся, хтось значно схуд, а хтось навпаки набрав вагу). І це стало в нагоді, адже в кадрі вони проживають період з 1991 року по 2008-й.

“Перший код” під час перших блекаутів

Один із важливих  епізодів фільму знімався 25 листопада, на другий день наймасштабнішого блекауту 2022 року.  Акторів і групу збирали без телефонного звʼязку. Знімали без світла й тепла, розраховуючи кожну краплину палива в генераторі. Деякі актори добиралися до майданчика за пʼять хвилин до зйомок свого епізоду.

Як ліфт змінив історію зйомок на один день

На одній зі знімальних локацій оператор фільму Євгеній Усанов застряг у ліфті без жодного шансу на швидкий порятунок. Тож у цей день деякі сцени довелося власноруч знімати режисеру фільму під пильним контролем оператора, який весь цей час мерз у старому радянському ліфті й був на відеодзвінку через Telegram.

Унікальне останнє інтерв’ю видатного фаундера

У “Першому коді” можна побачити ексклюзивне інтерв’ю Олексія Скрипника – засновника компанії ELEKS. Це важливий драйвер ІТ-індустрії, професор та людина з шаленим IQ. На жаль це інтерв’ю для Олексія стало останнім у його житті, напередодні повномасштабного вторгнення його серце зупинилося.

Штучний інтелект в українському кіно

Планується вихід стрічки на відомих світових стримінгових платформах з англійським дубляжем. Найцікавіше, що це буде перше кіно, задубльоване штучним інтелектом англійською, і виглядає це чудово на тлі того, що якраз “Голлівуд” страйкує проти впровадження штучного інтелекту.

Історія відваги та рішучості, та як проходили зйомки під час війни

Більшу частину зйомок проводили під час повномасштабного вторгнення. І щоб передати всю велич київського крематорія та підсвітити його вночі, команді довелося звертатися напряму до міністерства. І це вдалося! 

Від Києва до Кремнієвої долини

Нещодавно автор медіаканалу “Зе Інтерв’юер” Анатолій Анатоліч та продюсер фільму Владислав Савченко вирушили з фільмом у Кремнієву долину, аби показати стрічку світові. Під час цієї подорожі вони відзняли кінореаліті, за сюжетом якого на своєму шляху з Сан-Франциско до Лос-Анджелеса Анатоліч та Савченко  зустрічають представників української діаспори в США, які активно допомагають Україні. Дорогою заїжджають до Кремнієвої долини, де беруть інтерв’ю в українців, які зробили колосальний внесок у світову індустрію ІТ і зараз займають топові посади в Google, PayPal, Facebook, META, Snapchat, Microsoft, WhatsApp та інших.

Історія успіху: від інтерв’ю до масштабу фільму 

На початку створення фільму пошуки ІТ-компаній, які зможуть дати інтерв’ю, були дуже важкі, адже потрібно було повністю розповідати концепцію та ідею, показувати референси й довести, чому це важливо. Проте пізніше про “Перший код” почула ІТ-індустрія, і компанії просилися на зйомки. Та, на жаль, всіх прийняти не могли, адже у наявності було вже майже 50 годин відзнятого матеріалу, який мали вмістити в півтори години.

Соціальні мережі як інструмент для пошуку героїв

Знайти хлопців та дівчат, які брали участь у кібервійні, було нелегко. Тому продюсер фільму Владислав та режисер Артур шукали героїв просто в соціальних мережах, таких як Instagram та Facebook. І насправді є величезна кількість кейсів, але автори не могли розповісти про них у фільмі, адже більшість стоять під грифом “засекречено”. Їх зможуть оприлюднити лише після нашої остаточної перемоги над ворогом, через деякий час.

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі

Коментарі закрито.