kinowar.com

Український фільм «Ля Палісіада» – серед номінантів премії від Європейської Кіноакадемії

Іронічний детектив режисера Філіпа Сотниченка номіновано на премію Європейської Кіноакадемії – European Film Awards – у категорії “Відкриття року – приз FIPRESCI”.
“Ля Палісіада” стала одним  з небагатьох українських кінодебютів, що потрапив в перелік номінантів у цій категорії за всю історію існування премії.

Європейська Кіноакадемія оголосила номінантів цьогорічної премії в категорії “Європейське Відкриття року” (European Discovery – Prix FIPRESCI). Серед 6-ти фільмів у списку – український іронічний детектив «Ля Палісіада».

 український іронічний детектив «Ля Палісіада»

Стрічка Філіпа Сотниченка натхненна естетикою 80-90-х. Детектив міліції та судовий психіатр розслідують вбивство свого колеги. Їхня робота ускладнюється несподіваним любовним трикутником, бурхливими змінами в країні та загальною непевністю майбутнього. Тим часом до скасування мораторію на смертну кару лишається 5 місяців…

«Ля Палісіада» став одним із небагатьох українським фільмів, який отримав номінацію на European Film Awards в категорії European Discovery – Prix FIPRESCI. Першою українською стрічкою, яка потрапила до номінації в цій категорії, а згодом і здобула перемогу, стала “Племʼя” Мирослава Слабошпицького в 2014 році. Минулого року серед номінантів у цій же категорії були драма «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука та копродукційна стрічка “Цензорка” режисера Петера Керекеса. Цьогоріч до визнаних EFA європейських дебютних стрічок долучилася і “Ля Палісіада” Філіпа Сотниченка. Важливим є той факт, що саме в цій категорії селекційний комітет прискіпливо обирає номінантів і визначає найкращі зразки серед розмаїття представлених робіт. А отже стрічки, що потрапили до цього переліку, вже є помітною подією у світовій кіногалузі.

Продюсерка фільму Валерія Сочивець коментує: 

«Дуже приємно потрапити в номінацію Відкриття року від України на Європейську Кіноакадемію. Це важлива подія не тільки для нашої команди, а і для країни, бо Ля Палісіада вже визнана одним з шести  найкращих дебютних фільмів з усього світу».

Переможці будуть оголошені 9 грудня на 36-й церемонії вручення Європейської кінопремії в Берліні.

«Бути номінантом на EFA стало приємною несподіванкою для мене. Кажуть, що це дуже важливо. Тож  я вдячний своїй команді за виконану роботу», – ділиться режисер Філіп Сотниченко.

Нагадаємо, що світова премʼєра «Ля Палісіади» відбулася в основному конкурсі на 52 International Film Festival Rotterdam. Там фільм отримав нагороду від Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI), а також здобув перемогу в номінації «Найкращий повнометражний фільм» на 28 Vilnius International Film Festival «Kino Pavasaris» (Литва). «Ля Палісіада» стала найкращим повнометражним ігровим фільмом за версією Національної премії кінокритиків «Кіноколо» та найкращим фільмом на Ukraina Festiwal Filmowy (Польща). Філіп Сотниченко отримав «серце Сараєво» за найкращу режисерську роботу на Міжнародному кінофестивалі в Сараєво (Боснія та Герцоговина), а на Ukraina Festiwal Filmowy у Варшаві Володимир Усик отримав відзнаку за операторську роботу.

Дистрибутором картини в Україні виступила компанія FILM.UA Distribution. Дивіться «Ля Палісіада» у кіно з 11 січня 2024 року.

ДОВІДКА
Назва: Ля Палісіада
Дата виходу в прокат: з 11 січня 2024 року
Дистрибʼютор в Україні: FILM.UA Distribution
Жанр: пострадянський іронічний детектив
Виробництво: стрічку створено кінокомпаніями «ВІАТЕЛ» та «Сучасне Українське Кіно». Розробку проєкту підтримав Український культурний фонд, фінансову підтримку виробництва було отримано від Державного агентства України з питань кіно, постпродакшн профінансував Гетеборзький кінофонд (Швеція).
Хронометраж: 100 хвилин
Режисер та сценарист: Філіп Сотниченко
Продюсери: Галина Криворчук, Сашко Чубко, Валерія Сочивець
Оператор: Володимир Усик
Композитор: Сергій Авдєєв
Художники-постановник: Маргарита Кулик
Художники з костюмів: Володимир Кузнєцов
У ролях: Андрій Журба, Новруз Пашаєв, Олександр Пархоменко, Валерія Олейнікова, Олена Мамчур, Олександр Малєєв, Степан Барабаш, Сергій Лузановський, Олександр Мавріц, Ярема Малащук, Сана Шахмурадова

Синопсис
Україна, 1996 рік. За 5 місяців до мораторію на смертну кару двоє старих друзів, детектив міліції та судовий психіатр, розслідують вбивство свого колеги. Колись давно вони обидва були закохані у вдову загиблого. Занурені в заплутану справу й давно забуті спогади, вони створюють майбутнє, в якому мають жити їхні діти, успадкувавши нереалізовані прагнення батьків.

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі