kinowar.com

10 найкращих бойовиків Арнольда Шварценеггера

 29.09.2023  Актори, Новини, ТОП

Найкращі бойовики Арнольда Шварценеггера

Якщо ви чуєте ім’я Арнольд, вам навряд чи спадає на думку якесь інше прізвище. Залізний Арні “запатентував” це ім’я. Зробив він це, підкоривши спочатку Олімп індустрії бодібілдингу, а потім кіноіндустрії. Зрозуміло, що коли твій головний козир – твоє бездоганно розвинене тіло і крутість, ти йдеш не в драматичний цех, а до творців бойовиків. Але і хороший бойовик зняти непросто. Навіть класний поганий бойовик зняти непросто. Шварценеггеру пощастило – він знімався і в хороших екшнах, і в настільки поганих, що вони теж ставали хорошими. Сьогодні ми згадаємо десять найкращих бойовиків Арні.

Якщо вам подобається те, про що ми пишемо, підтримайте нас донатом

10. Дитсадковий поліцейський (Kindergarten Cop) 1990

Детектив Джон Кімбл

Режисер Айван Райтман

топ фільми Арнольд Шваценеггер

Шварценеггеру часто радили робити мікс: знімати один крутий “дорослий” бойовик, а після цього знімати або комедію, або, на крайній випадок, комедійний бойовик. У 80-х і 90-х ця схема для Арнольда працювала відмінно. Режисер Айван Райтман поставив одну (насправді, більше, ніж одну) із таких комічних пауз за рік до другого “Термінатора”. “Дитсадковий поліцейський” – не надто вдалий з точки зору традиційного екшну (там взагалі майже немає екшну – ні тобі погоні, ні тобі пристойної бійки чи перестрілки), проте він прекрасний з точки зору комедії з великим незграбним хлопцем у центрі розповіді. Арні відкрився з нового боку і не соромився самоіронії. А головне, це справді смішна комедія (бо це, знаєте, важливо для комедії – бути смішною).

Поліцейського під прикриттям відправляють до… дитсадка як вихователя. Один із вихованців дитячого садка є сином мафіозі. Через нього і треба вийти на злодія.

Декілька вже класичних крилатих висловів:

– Не буде більше жодних “містере Кімбл, можна мені в туалет”! НЕМАЄ НІЯКОГО ТУАЛЕТУ!

– Ні, це не пухлина! Це ВЗАГАЛІ не пухлина!

І, звісно:

І лише через низький відсоток бойових дій на екрані цей фільм займає тільки десятий рядок у нашому списку.

 

9. Близнюки (Twins) 1988

Джуліус Бенедикт

Режисер Айван Райтман

топ фільми Арнольд Шваценеггер

Знову комедійна пауза між серйозними бойовиками. Той самий режисер Айван Райтман. Чудова ідея: у героя Арнольда Шварценеггера, всебічно обдарованої людини, є близнюк. І його роль виконує… Денні Де Віто. Крім того, що за фізичними кондиціями Денні помітно поступається братові по фільму, його персонаж також є дрібним шахраєм, на відміну від поліглота та інтелектуала Арні.

Але поклик крові сильніший за зовнішні обставини. У пошуках своєї матері близнюкам належить зійтись ближче. Як і в попередньому фільмі в списку, екшна не так багато (хоча побільше, звичайно), зате смішного матеріалу – достатньо. Арнольд показав себе дуже різнобічним актором, нехай на тлі Де Віто в речах комедійного штибу він і не так ефектно виглядає.

І, звичайно ж, відмінний тролінг Сталлоне:

 

8. Командо (Commando) 1985

Джон Матрикс

Режисер Марк Лестер

топ фільми Арнольд Шваценеггер

Так, ми ще в дитячому віці розуміли, що ситуація, в якій один герой біжить і розстрілює десятки солдатів, а ті стріляють у відповідь, але влучити не можуть – це абсолютна нісенітниця. І тим не менш, “Командо” – не лише один із найпам’ятніших бойовиків дитинства, а й один із практично офіційних символів самого актора. Коли ми говоримо про Сталлоне, ми кажемо Рембо та Роккі; коли ми говоримо про Шварценеггера, ми кажемо Термінатор та Командо, хоча є у нього у фільмографії картини значно кращі.

Чому так вийшло? Сюжету у фільмі, грубо кажучи, немає: у колишнього спецагента викрадають доньку, він прибуває на острів, переповнений злодіями та їхніми солдатами і самотужки знищує їх. Сила не в сценарії, а в надзвичайній крутості героя. Він користується всіма можливими видами зброї, від автомата до гранатомета; він дуже ефектно покриває себе маскуючим камуфляжем – сцена, що стала культовою; він несе колоду на плечі (ще одна культова сцена). А панчі?

– А ти смішний. Я вб’ю тебе останнім.

– Пам’ятаєш, я казав, що уб’ю тебе останнім? Я збрехав.

– Цей “зелений берет” зараз надере тобі дупу. – Я їм таких “зелених беретів” на сніданок. І зараз я дуже голодний.

Відчуваєте? З одного боку, ці фрази звучать як еталонний зразок поганого смаку. З іншого боку, нічого крутішого герой бойовика в кадрі сказати просто не може.

І колода.

топ фільми Арнольд Шваценеггер

І камуфляж.

І взагалі.

топ фільми Арнольд Шваценеггер

 

7. Червона спека (Red Heat) 1988

Іван Данко

Режисер Волтер Гілл

топ фільми Арнольд Шваценеггер

Цей фільм смішний не лише тому, що це комедія. Бачення Радянського Союзу у деяких голлівудських режисерів було настільки ж неглибоким, наскільки і комічним. Це і жетон поліцейського у міліціонера, і зачіска Шварценеггера у цій картині, і лазня, в якій качають залізо.

топ фільми Арнольд Шваценеггер

Але, як і в ситуації з “Командо”, це “такий fail, що навіть win”. Тобто все це безглуздя лише додають веселощів у загальну картину. Щоб затримати небезпечного радянського гангстера, у США відправляють простого радянського міліціонера Івана Данка. Данко (а це і є Шварценеггер) ганявся за Віктором Роставелі ще в СРСР, але успіху не мав. Натомість втратив у цьому переслідуванні друга. Тепер бандитам буде непереливки, а принагідно і у місцевих чиновників від поліції проблем побільшає.

У фільмі зайняті Лоренс Фішберн, Джина Гершон, Пітер Бойл і, звичайно ж, Джеймс Белуші, який стає напарником Івана Данко.

Крилатих висловів із фільму можна згадати багато, але ми наведемо лише найпам’ятніший діалог:

 

6. Правдива брехня (True Lies) 1994

Гаррі Таскер 

Режисер Джеймс Кемерон

Не всі пам’ятають, але це ремейк французького комедійного фільму «Тотальне стеження». Те, що фільм потрапив до десятки, багато в чому забезпечив той факт, що режисером його виступив Джеймс Кемерон (до речі, після цього він зняв “Титанік”). Секретний агент здійснює активну робочу діяльність, але сім’я про це нічого не підозрює. Для сім’ї герой Шварценеггера звичайний чоловік і тато. Однак, коли дружина головного героя захотіла знайти собі трохи більше пригод, події повертаються так, що ризику та небезпеки стає значно більше. Терористи не сплять. Арнольдові доведеться рятувати світ.

Відмінні погоні та сцени бійок та перестрілок. У плані екшну фільм легко дає фору майже всім картинам у цьому списку (крім двох фільмів того ж режисера). І, звичайно ж, чудова сцена стриптизу від Джеймі Лі Кертіс.

 

5. Згадати все (Total Recall) 1990

Даґлас Квейд / Карл Гаузер

Режисер Пол Верговен

топ фільми Арнольд Шваценеггер

Режисер “Основного інстинкту” Пол Верговен у бойовиках був не новачок (чого один “Робокоп” вартий). “Згадати все” з часом вийшов на рівень культового фільму, нехай багато спецефектів і виглядають зараз досить смішно. Фантастичний бойовик з управлінням пам’яттю та свідомістю, повстанцями, які борються за кращу долю для людства на Марсі, голова повстанців, який живе на животі звичайної людини самостійним життям, Шерон Стоун у ролі дружини героя Шварценеггера та жінка з трьома цицьками. Що ще потрібно для щастя у 90-му році?

топ фільми Арнольд Шваценеггер

топ фільми Арнольд Шваценеггер

Про те, наскільки важливий Арнольд для успіху своїх фільмів, говорить хоча б той факт, яким слабеньким вийшов ремейк 2012 року з Коліном Фарреллом та Кейт Бекінсейл.

 

4. Людина, що біжить (The Running Man) 1987

Бен Річардс

Режисер Пол Майкл Глазер

топ фільми Арнольд Шваценеггер

Незважаючи на те, що це постановка за однойменним романом Стівена Кінга, фільм від книги за сюжетом відрізняється дуже значно. Він більше нагадує розповідь Роберта Шеклі “Премія за ризик”, яка також була екранізована, але не Голлівудом, а французькими кінематографістами. У жорстоке реаліті-телешоу потрапляє кілька людей, зокрема герой Шварценеггера. Суть програми – учасники тікають від переслідування, і якщо це вдається, вони отримують приз. Якщо ні – їх вбивають, часом дуже витонченими способами (наприклад, пиляють бензопилкою).

У цьому фільмі Шварценеггер також каже свою фірмову фразу “I’ll be back”.

І, як ви розумієте, виконує обіцянку.

Динамічний, нехай і знятий у досить фриковатій манері 80-х, фільм несеться вперед без зупинок на відпочинок. Бойовик у чистому вигляді, з хорошими характерними персонажами (нехай більшість із них і досить карикатурно виглядає).

 

3. Хижак (Predator) 1987

майор Алан «Датч» Шефер

Режисер Джон Мактірнан

топ фільми Арнольд Шваценеггер

Режисер “Міцного горішка” Джон Мактірнан зняв ще один безумовний шедевр жанру бойовика. Історія дуже прямолінійна – якесь дивне створіння незрозумілого походження вбиває одного за одним професійних найманців у джунглях, а ті, хто вижив, намагаються вбити безіменну тварюку. Незважаючи на простоту сюжету, фільм не те що культовий, він практично легендарний.

Як і навколо персонажів “Чужого”, створено цілу міфологію про Хижаків, вийшло декілька продовжень (у тому числі є фільми, що перетинаються з франшизою “Чужих”). Не всі наступні частини вдалі (хоча друга, з Денні Гловером, дуже гарна), але оригінальна стрічка – ідеальне поєднання трилера і бойовика.

Як завжди, крім крутості, що зашкалює, і всіх видів вогнепальної зброї, є улюблені вислови:

– Якщо він може стікати кров’ю – ми можемо вбити його.

– You’re one ugly motherfucker.

– Ця штука зробить вас сексуальними тиранозаврами – такими, як я.

І, звичайно ж, сміх індіанця Біллі (Сонні Лендгем) після розказаного анекдоту:

 

2. Термінатор (The Terminator) 1984

Термінатор Т-800

Режисер Джеймс Кемерон

топ фільми Арнольд Шваценеггер

От ми й дісталися головного. Два найкращі бойовики зі Шварценеггером для вас сюрпризом не стали, чи не так? “Термінатор” та його друга частина. Джеймс Кемерон зняв багато видатного кіно, проте для фанів бойовиків ані “Титанік”, ані “Аватар” поряд із “Термінатором” не стануть. Та й для решти всіх фанатів кіно місце цих двох картин дуже особливе. Той випадок, коли в бойовику сценарій – не вимушена потреба, а одна із сильних сторін. Історія, що стала легендою, світ майбутнього, переміщення у часі, війна з машинами, безжальний кіборг-вбивця, відчайдушна боротьба за життя. І все це помножено на розкішну режисерську роботу, вдумливу, вивірену. Переслідування термінатором наляканої до смерті Сари Коннор – це водночас і бойовик з масою новаторських прийомів (і це при абсолютно мінімальному бюджеті – 6 мільйонів доларів), і напружений трилер, і фантастичний фільм нового покоління. Для 1984 року це був прорив космічного масштабу.

А для Арнольда це також перша культова фраза.

Хоча у цьому фільмі є і інші видатні цитати.

“Термінатор” вражає ще більше, якщо усвідомлюєш історію його створення. Чудове відео на цю тему зняв Geek Journal – обов’язково подивіться за посиланням.

 

1. Термінатор 2: Судний день (Terminator 2: Judgment Day) 1991

Термінатор Т-800

Режисер Джеймс Кемерон

топ фільми Арнольд Шваценеггер

Хто б міг передбачити, яким проривом буде друга частина. Джеймс Кемерон видав геніальний сценарій, шикарно пов’язаний із першою частиною. Здавалося, що після фіналу першого фільму продовження неможливе суто технічно. Але, як виявилось, завершення оригінальної стрічки стало передумовою виникнення всієї історії з війною машин як такою.

Новий персонаж – рідкий кіборг Т-1000, який просто підірвав мозок тінейджерів (і не тільки). При цьому візуальний ряд не просто використовував круті спецефекти – він вивів їх на абсолютно новий рівень. Це була справжня революція, на яку зазвичай чекаєш від інших жанрів, не від бойовика. Але “Судний день” став не лише одним із найкращих бойовиків в історії, а й одним із найкращих фільмів (про що свідчать, серед іншого, і рейтинг сайту IMDb, і Rotten Tomatoes, і ще багато чого).

Писати про цей фільм можна нескінченно. Ми обмежимось найкращими цитатами:

І куди ж без:

Читайте також:

Найкращі бойовики 21 століття

Найкращі олдскульні бойовики

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі