kinowar.com

Десятихвилинні овації та ексклюзивний показ на Миколайчук OPEN. Фестиваль глядацького кіно у Чернівцях відкрився українською прем’єрою фільму «Я, Ніна»

Картина також змагається за перемогу у міжнародному конкурсі кінофестивалю.

Марися Нікітюк

Автор світлин Кирило Авраменко

16 червня у Чернівцях із аншлагом офіційно відкрився другий фестиваль глядацького кіно Миколайчук OPEN. На відкритті були присутні актори та акторки Ахтем Сеітаблаєв, Римма Зюбіна, Ніна Набока, режисерка Марина Степанська, італійський режисер Андреа Маньяні, французький режисер Гійом Рібо, кіножурналіст з Швеції Ула Тедін та інші. Також подію відвідали Чернівецький міський голова Роман Клічук, Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко та Голова Чернівецької військової адміністрації Руслан Запаранюк.  

Партнери фестивалю, Український Мистецький Фонд, який збирає благодійну допомогу для митців-воїнів, оголосили про унікальний аукціон. Буде розіграна плитоноска, яку підписали 19 акторів, а виготовив кіноактор Дмитро Сова, відомий за ролями у фільмах «Черкаси», «Між нами» та багатьма іншими. Всі кошти від аукціону будуть направлені на дрон для підрозділу кіноактора Руслана Коваля, який боронить нашу державу від початку повномасштабного вторгнення. 

Фільм-відкриття презентувала знімальна група, зокрема авторка ідеї та продюсерка фільму Яніна Соколова, продюсерка Юлія Сінькевич, режисерка Марися Нікітюк, актори та акторки Ксенія Хижняк, Олексій Тритенко, Максим Панченко та Лілія Нестеренко. 

Автор світлин Кирило Авраменко.

«Це історія про боротьбу, про силу, про волю, про кохання, інколи – про розпач і зрештою, про перемогу над самим собою», – проголосила зі сцени авторка ідеї Яніна Соколова.

Ця життєствердна драма знята за мотивами особистої історії телеведучої та журналістки. У центрі фільму — Ніна Сокіл — сильна особистість, красива та успішна телеведуча. В її житті є все, про що тільки можна мріяти: любов, кар’єра, прихильники. В одну мить фатальна новина руйнує все, до чого зірка так довго йшла. Саме ця перешкода змусить її зрозуміти, хто вона насправді, і що є найважливішим у житті.

Після показу глядачі влаштували команді фільму десятихвилинні овації. 

«Коли ми подивилися цей фільм, то одразу його полюбили. І сказали продюсерці Юлії Сінькевич, що вже не віддамо цей фільм жодному іншому фестивалю. Мріємо, аби національна прем’єра відбулась на Миколайчук OPEN», — зізнався зі сцени генеральний продюсер фестивалю Олекса Гладушевський.

Автор світлин Кирило Авраменко.

Світова прем’єра фільму відбулася в офіційному конкурсі на Талліннському міжнародному кінофестивалі «Темні ночі» у 2022 році. Але на відкритті глядачі побачили зовсім нову версію стрічки. Яка і вийде в український прокат 7 вересня. Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Дистрибутор — «Артхаус Трафік». 

Фестиваль Миколайчук OPEN триватиме до 20 червня за підтримки Чернівецької міської ради, Чернівецької обласної ради та Буковинської кінокомісії.

Спонсори: Клуб підприємців Буковини, компанія Grico, MTA.UA, ТЗОВ РОМА, «Ната Люкс», «Громада Хаб», Nikonova, The Cult Ceramic, стоматологія Radent, «Чернівціжитлобуд», ПП «ЮГРО», Західний судинний центр.

Партнери: Український мистецький фонд, готель Grand Royal, Готель «Георг Парк», «Бартка», Ciabatta Bakery, «Сито», «Панська гуральня», корчма «У Вакули», магазин «Камертон», «Два відра», «Екватор», Державне агентство з питань кіно, Divergent Agency, кіностудія імені Довженка, кінофестиваль «Молодість», кінофестиваль SUNNY BUNNY, Docudays UA, Rise and Shine, B&H, «Артхаус Трафік», Film.UA Disctribution.

Інформаційні партнери: LiRoom, Нове Українське Кіно, The Village Україна, Marie Claire, Zaxid.net, Тиктор медіа, Шпальта, АСС, Радіо10, С4, Суспільне.Чернівці

Стежте за новинами на наших сторінках Facebook та Instagram.

Довідка:

Фестиваль глядацького кіно «Миколайчук OPEN» став першим кінофестивалем, що відбувся офлайн у червні 2022 року за умов повномасштабного вторгнення росії в Україну. Було показано 10 українських фільмів, які ще не були в прокаті, а також ретроспектива Мантаса Кведаравічюса і фільм «Така пізня, така тепла осінь» Івана Миколайчука. Вшановувати пам’ять відомого уродженця Чернівецького регіону, на честь якого й отримав назву кінофестиваль Миколайчук OPEN, показами фільмів за його участі, вже є традицією заходу. Фестиваль виник як заклик не допустити руйнації національної кіноіндустрії й мав на меті продемонструвати значні успіхи українського кіно глядачеві. Зіркові гості (Ірма Вітовська, В’ячеслав Довженко, Віктор Жданов, Марина Кошкіна, Ольга Сумська, Богдан Бенюк та багато інших) та повні зали довели — українське кіно живе й потрібне.

Цьогоріч фестиваль став міжнародним, вже були оголошені національний конкурс короткого метру та позаконкурсна програма, до якої увійшли міжнародні та українські фестивальні гіти, а також — блок українського документального кіно. Музою цьогорічного фестивалю стала актриса Людмила Єфименко. Стрічку Юрія Іллєнка «Легенда про княгиню Ольгу» буде показано 15 червня, в перший глядацький день фестивалю, що припадає на день народження Івана Миколайчука.

Читайте також:

Найкращі українські фільми часів Незалежності

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі