kinowar.com

“Київські стихії”: в столиці знімуть документальний серіал про події з історії міста

У Києві стартував проєкт “Kyiv elements. Київські стихії” – документальний серіал про історію могутньої та незламної української столиці. 

“Kyiv elements. Київські стихії” розповідає про події, що вплинули на формування та розвиток Києва, визначили його місце в загальноєвропейській історії і зробили таким, як він є зараз – сильним, самобутнім та багатим культурою. 

Всі події, з яких складається портрет міста, розкриваються через їхню прив’язку до чотирьох природних стихій. Кожна серія має назву відповідно до однієї зі стихій: 

«Київська земля» розповідає про виникнення й розвиток міста. Про знайдення тут перших слідів людини, про міфічних трьох братів і сестру, які стояли у витоків столиці. В цій серії глядачі дізнаються про роль Києва у становленні Київської середньовічної держави, зв’язки тогочасного Києва з Європою і Азією, статус міста у різні часи, його розбудову, неповторну архітектуру та вплив на відновлення української незалежності. 

Kyiv elements. Київські стихії

«Київська вода» присвячена водам Києва, що його оточують: Дніпру, на берегах якого постав і розквітнув Київ, Почайні, де Володимир хрестив киян, стародавньому торговельному шляху «з варяг у греки», що тут проходив, Київському морю, водогону та фонтанам. В цій серії також розкривається історія річкового порту, київської суднобудівної верфи, Гідропарку, флотилії та мостів через Дніпро. 

Kyiv elements. Київські стихії

«Київський вогонь» розповідає про різноманітні «полум’яні» події історії міста з прадавніх давен. За понад тисячоліття свого існування Київ пережив незчисленні драматичні військові перипетії, захоплення та спалення міста. Історія Києва пам’ятає такі трагедії як: розстріли у Биківні, підрив Хрещатика та Успенського собору Печерської Лаври, Бабин Яр та Чорнобиль, битву за Київ 2022 року. Та береже пам’ять про мирний олімпійський вогонь у 1980-му та очищаючий вогонь Євромайдану. 

Kyiv elements. Київські стихії

«Київське повітря» – це про свободу, якою дихають кияни і вся Україна. Ця серія присвячена унікальній атмосфері волелюбства і гідності. Це про повітря знань, яким надихалися й надихаються студенти київських вишів. І про рух за незалежність держави: часи Першого Універсалу УНР, шістдесятників, Революцію на граніті та відновлення незалежності. Про визначні наукові й технологічні досягнення. Про долю найбільшого у світі літака «Мрія» та «Привид Києва».

Режисером проєкту виступив Дмитро Кочнев, сценаристом – Олексій Комаровський. Продюсерка серіалу – Катерина Кармаліта.

Київ — місто, яке тепер знає і може показати на карті чи не кожна людина у світі. У найважчі часи Київ був і є серцем сильної країни, а зараз став для всього світу символом хоробрості та незламності. Водночас історія Києва не настільки добре відома міжнародному загалу, як історії інших європейських столиць. Тож ми хочемо заповнити ці прогалини — більше розповісти про наше місто, розкрити його з неочікуваних і не до кінця відомих сторін. Показати його історію, красу, силу. Та дослідити, чому наш Київ є саме таким, яким його зараз знає весь світ”, – зазначила продюсерка Катерина Кармаліта.

Kyiv elements. Київські стихії

Синопсис: 

Київ – пульсуюче серце незламної України. Стародавній і величний град над могутнім Дніпром. Одне з найпрекрасніших і одне з найстаріших міст Східної Європи.Столиця і головний мегаполіс Незалежної української держави, її політичний, культурний, економічний і фінансовий центр. В центрі уваги цього документального серіалу події, що вплинули на формування та розвиток міста, визначили його місце в загальноєвропейській історії. Про його загадки і таємниці. Це захоплююча розповідь про історію та сучасне життя міста очима його жителів.

Зйомки документального проєкту про стихії, які містять у собі унікальні і захопливі події історії міста, розпочнуться незабаром. Девелопмент проекту здійснено за підтримки Українського культурного фонду.

Більше інформації про проєкт — на сайті: kyivelements.com 

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі