kinowar.com

MEGOGO представив проєкт до дня перекладача жестової мови

 24.05.2023  Новини

До дня перекладача жестової мови медіасервіс MEGOGO випустив відео-інтерв’ю з представниками рідкісної спеціальності та командою соціальної ініціативи компанії «Дивись як чутно». Мета проєкту — привернення суспільної уваги до професії та проблем глухих людей через професійні та людські історії трьох перекладачів, які працюють над різними проєктами на платформі. 

дивись як чутно

У відео герої відповідають на питання про становлення у професії та на якому етапі розвитку знаходиться українська жестова мова. Також, діляться секретами процесу підготовки до перекладу та чи важко перекладати реп-пісні, спорт і мультики. Окремий блок присвячено проблемі нечуючих людей під час війни. 

Для багатьох українців жестова мова є основною можливістю комунікувати та сприймати інформацію. Тому хто, як не перекладач, зможе бути провідником для людей з порушенням слуху у сучасному, насиченому інформацією просторі, та й загалом у повсякденному житті. Дізнатись останні новини, отримати нові знання, насолодитися улюбленим фільмом все це стає доступним для людей з порушенням слуху тільки завдяки перекладачам жестової мови. Кожен наш глядач заслуговує на якісний контент, тому ми намагаємось створювати якомога більше доступних матеріалів з перекладом жестовою мовою, щоб кожен відчував себе комфортно,”— розповідає про проєкт Аліна Артеменко, керівниця соціальної ініціативи Дивись як чутно».

Соціальна ініціатива MEGOGO Дивись як чутно» заснована в 2014 році. Вона створює можливості перегляду для глядачів із порушеннями слуху, роблячи переклад жестовою мовою, а також — з проблемами зору, створюючи тифлокоментарі. На платформі створено окремий розділ із контентом жестовою мовою, станом на травень 2023 року доступно для перегляду 1 585 об’єктів з перекладом жестовою мовою, від початку повномасштабного вторгнення було знято 138. Одними з останніх фільмів, перекладених жестовою мовою були воєнна драма «Мирний-21», документальний фільм виробництва студії MEGOGO ORIGINALS «Воїни» та історична драма «Щедрик».

Героями відео-проєкту до Дня перекладача жестової мови стали: 

Олександр Рудик, який разом з командою MEGOGO Sport працює над перекладом футбольних трансляцій і робить їх зрозумілими  та доступними для глухих. Також Олександр працює в місті Хмельницький на місцевому телебаченні.

Олександр Рудик

Лада Соколюк, яка працює над проєктом «Портал Психології», що був створений медіасервісом для підтримки ментального здоров’я людей, які мають порушення слуху. Тематики епізодів різноманітні, до прикладу, останні з них:  про ефективні методи роботи з тривогою, як облаштувати своє життя коли близька людина на війні та про подушку безпеки. Також Лада працює у Національній суспільній телерадіокомпанії України, на Першому каналі. 

Лада Соколюк

Анфіса Болдусєва допомагає перекладати навчання для операторів чат-боту медіасервісу MEGOGO, а також перекладає дитячий хітовий мультсеріал «Пес Патрон» та подкасти. Працює в Університеті Україна, який наразі є єдиним інклюзивним  університетом, а також викладає у кіношколі для нечуючих дітей. Також Анфіса має досвід в кіноіндустрії та допомагала знімати фільм «Племʼя».

Анфіса Болдусєва

Відео доступне на YouTube та медіасервісі. Стежити за новинами проєкту можна у соціальних мережах  InstagramFacebook, Telegram

Про MEGOGO

MEGOGO — міжнародний медіасервіс, заснований у 2011 році в Києві. Є лідером серед OTT-платформ в Україні, працює у країнах Східної Європи, Центральної Азії та Південного Кавказу, а також значна частина каталогу доступна в усьому світі.

Медіатека MEGOGO налічує десятки тисяч одиниць контенту: телеканали з інтерактивними функціями; фільми, серіали, мультфільми та ігри; освітній та блогерський контент; аудіокниги, подкасти та радіо. Також медіасервіс ексклюзивно транслює спортивні події: Лігу Чемпіонів, Лігу Європи та Лігу Конференцій УЄФА, топові національні футбольні чемпіонати, бокс від K2 і Top Rank та багато інших, організовуючи виробництво згідно з вимогами правовласників.

MEGOGO доступний на Smart TV, мобільних пристроях, ПК, ігрових приставках та медіаплеєрах. На сервісі можна переглянути відео у HDR та 4K якості, з аудіодоріжками різними мовами. Особливу увагу MEGOGO приділяє usability (зручності та логічності у користуванні) та персоніфікованій системі рекомендацій для користувачів. Також медіасервіс озвучує контент українською мовою на власній студії MEGOGO Voice, готує аудіодескрипцію та переклад жестовою мовою в рамках соціальної ініціативи Дивись як чутно».

MEGOGO очолив ТОП найбільших платників податків серед резидентів Дія.City» у 2022 році, а також входить у ТОП-50 найбільших IT-компаній України за рейтингом сайту DOU.ua. 

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі