kinowar.com

ШТТЛ: вийшов трейлер фільму, який бореться за право представляти Україну на Оскарі

Незабаром стрічку можна буде подивитися в кінотеатрах 

Вийшов трейлер історичної драми ШТТЛ режисера Еді Уолтера. У стрічці спільного виробництва України та Франції розвивається драматична історія єврейського поселення на кордоні України та Польщі – на Львівщині. Увесь фільм охоплює одну добу 21 червня 1941 року напередодні вторгнення фашистів на територію України. 

Наразі фільм “ШТТЛ” є одним із кандидатів відбору на премію “Оскар” Американської академії кінематографічних мистецтв та наук у категорії “Найкращий міжнародний повнометражний фільм” від України. 

Назва фільму означає “містечко” на їдиш. Штетл – це типове єврейське поселення, яке існувало у Східній Європі до Другої світової війни. Втім, режисер Ед Уолтер прибрав з назви літеру “Е”, відсутність якої символізує порожнечу, з якою стикаються герої стрічки.

ШТТЛ

Історична драма “ШТТЛ” є першою українською стрічкою, яка знята за технологією одного кадру (коли глядач не бачить монтажних склейок), у копродукції з французькими партнерами. Фільм триває 114 хвилин і створений у монохромній тональності. 

Спеціально для зйомок команда збудувала ціле містечко на Київщині. Тут на території села Ровжи звели 18 об’єктів, ринкову площу та єврейське кладовище з кам’яними надгробками. Крім того, в новозбудоване містечко привезли шість автентичних 100-річних дерев’яних будинків з Житомирської та Чернігівської областей. А відтворену дерев’яну синагогу вручну розписали художники-реставратори за збереженими ескізами, дотримуючись релігійних канонів. У майбутньому команда фільму планує передати локацію місцевій громаді, яка зможе перетворити його на музей.    

ШТТЛ

Для декорацій звели 18 будинків, три з яких висотою 6 метрів. 6 будинків привезли з Житомирської та Чернігівської областей. Деякі із них відтворили повністю з нуля, як-от синагогу збудували за фотокартками, по свідченнях. На будівництво такого містечка пішло близько трьох місяців. Воно побудовано у циклічній формі, необхідній  для “однокадрової” зйомки. Глядач ніби перебуває разом із героями”, – розповідає Ольга Пантелеймонова, генеральна директорка компанії-виробника Ukrainian Producers Hub.

Українська прем’єра стрічки “ШТТЛ” відбулася в серпні ​​в межах 14-го Одеського міжнародного кінофестивалю у Чернівцях. До цього драма “ШТТЛ” вже встигла завоювати любов міжнародного глядача на декількох кінофестивалях. Зокрема, фільм отримав приз глядацьких симпатій на Римському міжнародному кінофестивалі, брав участь в конкурсі London Film Festival, де також були представлені стрічки Гільєрмо дель Торо, Азіфа Кападіа та інших всесвітньо відомих режисерів, здобув нагороди “Найкращий художній фільм” на Berlin Jewish Film Festival та “Найкращий режисер-дебютант” на Atlanta Jewish Film Festival. 

ШТТЛ

Синопсис фільму: Червень 1941 року. У єврейському штетлі на Львівщині повним ходом йдуть приготування до весілля сина м’ясника і доньки рабина. Інтрига цієї, здавалося б, звичайної події полягає в тому, що наречена Юна любить іншого і він, Мендель… планує її викрадення. У цей же самий час до штетлу наближається нацистський ескадрон смерті.

Facebook
Instagram

Країна: Україна, Франція

Виробництво: Ukrainian Producers Hub, Forecast Pictures у партнерстві з Apple Tree Vision за підтримки Державного агентства України з питань кіно

Жанр: драма, історичний

Формат: повнометражний художній фільм

Режисер-постановник: Еді Уолтер

Продюсери: Маргарита Гребенчікова, Юрій Артеменко, Жан-Шарль Леві, Оліас Барко

Оператор-постановник: Володимир Іванов

Художник-постановник: Іван Левченко

Автор сценарію: Еді Уолтер

В ролях: Мойше Лобел, Анісія Стасевич, Петро Ніньовський, Валерія Шпак, Олександр Єременко, Сол Рубінек

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі