kinowar.com

До ювілею знаменитого фільму: «Піаністка» Міхаеля Ганеке виходить у кіно

 19.11.2021  Новини

23 листопада у кінотеатрах великих міст України відбудуться спецпокази шедевру Міхаеля Ганеке «Піаністка» із лекціями кінознавців. 25 листопада фільм вийде в обмежений прокат. Показами фільму в кінотеатрах відзначається ювілей картини – вона побачила світ у 2001-му – 20 років тому.

Пианистка (The Piano Teacher) 2001

«Піаністка» – екранізація однойменного роману, який вважається вершиною творчості Ельфріде Єлінек – лауреатки Нобелівської премії з літератури 2004 року. Сюжет твору взято письменницею з власного життя з незначними змінами в подіях та іменах дійових осіб.

Головна героїня Еріка — професорка Віденської консерваторії. Вона вчить молодь чудової музики Шуберта, натомість сама – страшно далека від гармонії небесних сфер. Позбавлена навіть натяку на особисте життя, вона по-дитячому ділить ложе зі старою мегерою-матусею. Після занять вона таємно відвідує порномагазини і під ліжком тримає набір садомазохістських іграшок. Коли ж у неї закохується один з її учнів, вона шокує його абсолютно дикими реакціями на юнацьке почуття.

Режисер стрічки – Міхаель Ганеке («Любов», «Гепі-енд», «Біла стрічка», «Приховане»), видатний австрійський кінорежисер і сценарист, володар багатьох кінематографічних нагород, зокрема, 10-ти призів Каннського кінофестивалю, Премії BAFTA (з 5-ма номінаціями) та Премії «Сезар» (з 3-ма номінаціями). За свою стрічку «Любов» (2012) Ганеке був номінований на «Оскар» (сама ж картина отримала «Оскар» як Найкращий фільм іноземною мовою).

Роль Еріки виконала Ізабель Юппер («Вона», «8 жінок», «Любов», «НаркоМама») – одна з найбільш визнаних акторок французького кіно. За свою кар’єру вона зіграла в понад 140 фільмах і телевізійних проєктах, є номінанткою на «Оскар», лауреаткою двох премій «Сезар» (з 16-ма номінаціями), премії BAFTA, тричі – призеркою Каннського кінофестивалю. За словами Ганеке, без Ізабель Юппер він би відмовився від знімання фільму. Для акторки ця роль також стала знаковою – вона досі вважається однією з найпотужніших робіт Юппер. Головну чоловічу роль у «Піаністці» виконує Бенуа Мажимель («Коханці», «Моє спекотне літо з Софі», «Молода кров»).

фильмы Михаэля Ханеке

Світова прем’єра фільму відбулася на Каннському кінофестивалі в 2001 році, де стрічка отримала одразу три важливі відзнаки: Гран-прі та нагороди найкращим акторці та акторові. У 2021 році відзначається 20-річчя з виходу фільму.

Стрічка має рейтинг 7.5 балів на IMDb, 79 балів на Metacritic та 73% на Rotten Tomatoes (схвальні рецензії від Empire, Rolling Stone, New York Times, Hollywood Reporter). Картина входить у «1000 фільмів, які потрібно подивитися, перш ніж померти» за версією The Guardian.

23 листопада в кінотеатрах мережі Multiplex у різних містах відбудуться спеціальні покази фільму «Піаністка» з лекціями кінознавців. З 25 листопада стрічка виходить в обмежений прокат в інших кінотеатрах. Фільм демонструватиметься мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Реліз є продовженням серії кінокласики в українських кінотеатрах від компанії «Артхаус Трафік» (цьогоріч вона випускала в прокат «Подвійне життя Вероніки» Кшиштофа Кесльовського, «Шербурзькі парасольки» Жака Демі, «Чунцінський експрес» і «Любовний настрій» Вонга Карвая та «Пролітаючи над гніздом зозулі» Мілоша Формана).

Читайте також:

Всі фільми Міхаеля Ганеке

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі