kinowar.com

10 найкращих фільмів про любов

 23.04.2024  Новини, ТОП

Найкращі фільми про любов

Кохання – воно таке різне і у кожного своє. Чуттєве, ніжне, перше, єдине, всепоглинаюче і навіть іноді, на жаль, вбивче. Нескінченне джерело натхнення для творчих людей, які присвячують цьому почуттю свої фільми, пісні, картини, а все тому, що ця тема завжди знайде відгук у аудиторії, адже це почуття знайоме та близьке кожному. У цій статті kinowar.com зібрав фільми різних жанрів – від комедій до серйозних драм. У кожному з них своя дивовижна історія – чуттєва і прониклива, яку можна переживати знову і знову з головними героями під час перегляду.

Якщо ви знайдете чуттєві історії для себе, не забудьте підтримати нашу редакцію.

1. Вічне сяйво чистого розуму (Eternal Sunshine of the Spotless Mind) 2004

IMDb 8.3

топ фільмів про кохання

Мішель Гондрі зняв дивну і напрочуд гарну романтичну драму. Головні герої стрічки: Джоел (Джим Керрі), людина стримана і замкнута, і Клементина (Кейт Вінслет) – імпульсивна панночка, яка обожнює робити дурниці та фарбувати волосся у яскраві кольори. Вони зустрічаються у поїзді і, здається, що це вперше, але – ні. Вони забули один одного, бо одна контора стерла їхні любовні спогади.

У фільмі герої показані в різних реальностях одночасно: у теперішньому, у спогаді та у спогаді про спогад. Вони блукають світом пам’яті і снів, втрачають і знаходять один одного. Мішель Гондрі зняв незвичайне кіно про звичайних людей. Про ту, що не змогла відірватися від пляшки. Про того, хто не захотів відволіктися від екрану телевізора, вважаючи, що так він провчить її за пияцтво. Про всіх нас, хто не знайшов сили та сміливості тримати один одного в обіймах, не відпускаючи назавжди.

 

2. Любовний настрій (In The Mood For Love) 2000

IMDb 8.1

топ фільмів про кохання

Фільм про кохання, якому не судилося реалізуватися. 60-ті роки, Гонгконг, до різних кімнат однієї комунальної квартири в’їжджають дві сімейні пари. Пан Чоу (Тоні Люн) працює у друкарні, а пані Чжань (Меггі Чун) у турбюро секретаркою. Якось вони розуміють, що їхні кохані зраджують їм один з одним. Чи є виправдання зраді? Що б ви зробили, дізнавшись про те, що ваша близька людина зраджує?

Відповіді на це питання у фільмі немає. Тут все побудовано на недомовленості, важливих дрібницях та найтонших деталях. Пронизлива музика, тягучі, чарівні кадри, бездоганні костюми та самотність. Стук підборів, несміливі погляди крадькома, краплі дощу в одязі від Вонга Карвая. Магія світла і тіні у кінострічці лише посилює загальні враження про картину, де кожен кадр як твір мистецтва, яким хочеться милуватися нескінченно.

 

3. Вона (Her) 2003

IMDb 8.0

топ фільмів про кохання

Все, що відбувається – метафора про стосунки чоловіка та жінки. Дія картини розгортається у недалекому майбутньому. Головний герой фільму Теодор (Хоакін Фенікс), розлучившись зі своєю дружиною, знаходиться в повній апатії до навколишнього світу. Усі емоції, що вирують усередині нього, він виплескує у листах незнайомим людям, писати які – його професія. Одного дня він вирішує купити операційну систему, створену під нього і покликану в усьому допомагати. Встановлює на ній жіночий голос – з цього моменту його життя змінюється.

Саманта, так звати цю ОС, говорить голосом Скарлетт Йоганссон, наділена людським інтелектом і здатністю до саморозвитку, що робить із неї ідеального співрозмовника. Поступово головний герой закохується у свою віртуальну подругу та будує з нею стосунки. Але, навіть такий контрольований роман рано чи пізно здатний залишити рамки ідеального сценарію, може не задовільнити очікування, поранити і образити.

Читайте також: Найкращі фільми про штучний інтелект

 

4. Головою об стіну (Gegen die Wand) 2004

IMDb 7.9

топ фільмів про кохання

Він і Вона. Йому – 40. Їй – 20. Вони познайомилися у клініці для тих, хто намагається вчинити самогубство. Ні він, ні вона не хотіли вмирати. Сібель (Сібель Кекіллі) різала вени через бажання роздратувати мусульманське сімейство і щоб вирватися з чотирьох стін і танцювати до ранку. Кахіт (Бірол Юнель) після смерті дружини взагалі втратив сенс життя і в’їхав у стіну на автомобілі. На прогулянці в лікарні Сібель підбігла і запитала Кахіта: «Одружишся зі мною?». Чи вийде у молодої бунтарки повернути смак до життя вже немолодому турку, що спився?

Фільм починається як цілком зрозуміла етнічна трагікомедія про зіткнення культур. Але чим далі, чим пронизливішою і відчайдушнішою стає стрічка, сильна і різка, як удар склянки о барну стійку, коли Кахіт усвідомлює всю силу своїх почуттів.

 

5. Любов (Amour) 2012

IMDb 7.9

топ фільмів про кохання

Камерна драма Міхаеля Ганеке, яка отримала «Золоту пальмову гілку» на Каннському кінофестивалі, а також безліч інших кінонагород. Головні герої стрічки – вісімдесятирічні Жорж (Жан-Луї Трентіньян) та Анна (Еммануель Ріва), викладачі музики на пенсії, які ведуть спокійне життя у Парижі. Одного дня Анна звертається до лікаря через погане самопочуття, і їй призначають операцію, результатом якої стає частковий параліч. Інсульт, за ним ще один і незворотність трагічного кінця.

Жорж вирішує взяти турботу про хвору дружину на себе, відмовившись здавати її до лікарні або будинку для людей похилого віку. У фільмі багато моментів, здатних викликати жах та співчуття через реалістичність картини – він, по суті, тільки з них і складається: через страх втрати гідності, через незручні падіння та сцени догляду за хворою людиною. Більше у фільмі тільки кохання, яким пронизаний кожен кадр, і від цього стрічка ще сумніша. У Ганеке, якого всі вважають одним із найцинічніших режисерів сучасності, вийшла дуже зворушлива, чесна та людяна історія.

 

6. Реконструкція (Reconstruction) 2003

IMDb 7.4

топ фільмів про кохання

Психологічна драма данського режисера Крістофера Бое отримала кілька нагород, у тому числі і на Каннському кінофестивалі за найкращий повнометражний дебют. «Все це фільм. Все це конструкція. Але навіть при цьому стає боляче», – чує глядач на початку кінофільму, в якому режисер обрав мозаїчний підхід викладу подій, пустивши відразу три чи чотири версії того, що відбувається. Протягом усієї стрічки Бое за допомогою закадрового голосу продовжує нагадувати, що ми дивимося кіно, при цьому досягаючи дивовижного ефекту – глядач ніби перебуває в контрольованому сні, зберігаючи здатність думати та проєктувати стосунки, показані у фільмі, на свою реальність.

В основі стрічки лежить любовний квадрат: перша пара – фотограф Алекс та його дівчина Сімоне. Друга пара – письменник Август, що приїхав до Копенгагена прочитати кілька лекцій, та його дружина Амі, між ними напружені стосунки. Чоловік заходить у бар, бачить гарну жінку – вони знайомі? Не схоже… То що це – зустріч на один вечір чи щось більше, початок чи кінець? Фільм виглядає легко, незважаючи на постійні повернення та нові відтворення ситуацій, де кожен новий епізод закінчується ще однією «перевіркою кохання на міцність» – сумнівом. Приголомшлива кінострічка, де в кожному кадрі відчувається скрупульозна робота авторів: чудова музика, що плавно переходить від джазової класики до фортепіанної сонати Шуберта, тонка операторська робота і чудова гра акторів.

 

7. Прекрасна епоха (La Belle Époque) 2019

IMDb 7.4

топ фільмів про кохання

Захоплююче та дотепне кіно про кохання, ностальгію та ілюзорність світу від французького режисера Ніколя Бедоса. У центрі сюжету немолода подружня пара в кризі: карикатурист Віктор (Данієль Отей) та психотерапевтка Маріан (Фанні Ардан). Він невиправний романтик, який ненавидить все нове, особливо гаджети. Вона цінує прогрес та йде в ногу з часом. Роздратування і здивування – ось що вони відчувають один до одного, а шлюб може розвалитися будь-якої миті.

Якось син дає Віктору рекламний буклет компанії, що займається відтворенням інших часових епох. Після чергового скандалу з дружиною, герой кінофільму вирішує скористатися цією пропозицією і поринути в той прекрасний час, коли він зустрів своє єдине кохання. Цей фільм повною мірою сповнений тим, за що глядач любить французьке кіно. Атмосфера ностальгії, їдкий та доречний гумор, помірна мелодраматичність та вишуканість форми.

 

8. Виживуть тільки коханці (Only Lovers Left Alive) 2003

IMDb 7.3

топ фільмів про кохання

Єва (Тільда Свінтон) – життєрадісна дама, що надає перевагу шумному Марокко. Адам (Том Гіддлстон) – похмурий рокер із Детройта, який давно втомився від товариства людей. Вони вампіри, що блукають світом крізь століття, нескінченно закохані один в одного, але при цьому самотні. Вони воліють жити на різних континентах, але все змінюється, коли Єва дізнається, що її коханий впав у депресію і потребує допомоги.

Занадто серйозно або з легкою посмішкою Джим Джармуш показує ідею того, що протиставлення себе суспільству і пустельництво може бути корисним до певної межі, поки ти молодий. Доросле життя або розтопче тебе, або розчинить у сірій масі суспільства. І над цим не має влади ніхто, навіть вампіри. Фільми Джима Джармуша зовсім не те кіно, яке варто вмикати в момент, коли просто хочеться вбити трохи часу перед екраном. «Коханці» сповнені асоціацій, філософських роздумів і розлогих діалогів, які принесуть задоволення при певному настрої і підготовці до перегляду.

Читайте також: Найкращі фільми Джима Джармуша

 

9. Лобстер (The Lobster) 2015

IMDb 7,2

топ фільмів про кохання

Історія кохання в символічній притчі Йоргоса Лантімоса. Режисер створив холодний світ, у якому винищено емоції, а самотність знаходиться під забороною. Система вирішила зробити шлюб основною формою існування. Якщо раптом ти один – готуйся до примусового відправлення в Готель, де за 45 днів необхідно знайти свою другу половинку, інакше тебе перетворять на тварину. Кішка, ведмідь, лисиця, лобстер – вибір за вами. Ці правила не у всіх викликають розуміння, і в якийсь момент головний герой, Девід (Колін Фаррелл), потрапляє до повстанців, які також максимально занурені у свою ідеологію: жодних стосунків чи прихильностей. Що вибере собі головний герой у світі, де немає півтонів – шлюб чи самотність?

Цей фільм не лише про сучасне суспільство чи майбутнє, в якому розпадеться інститут відносин, він ще й про те, на що здатні люди у пошуку кохання. Фільм максимально холодний і тверезий, але в результаті перетворюється на романтичний та емоційний, де закадровий голос лише підкреслює сюрреалістичну хиткість того, що відбувається.

Читайте також: Всі фільми Йоргоса Лантімоса, ранжовані від найгіршого до найкращого

 

10. Любов (Love) 2015

IMDb 6.1

топ фільмів про кохання

Епатажна, шокуюча, максимально чуттєва і водночас сентиментальна кінострічка про сучасне кохання від режисера Гаспара Ное. У центрі сюжету історія молодої пари – художниці Електри (Аомі Муйок) та режисера Мерфі (Карл Ґлусман). Разом вони спробували все – від сексу в свінгер-клубі до аяваски, але одного разу, коли вони впустили у свій світ третю людину – дівчину Омі, стосунки пари руйнуються, незважаючи на шалене кохання.

Режисер зняв пронизливу історію, в якій минуле формує сьогодення, де кожен винен у чомусь, і чим глибша фрустрація, тим очевиднішими стають скоєні помилки. Діалоги, можливо, не найсильніший бік фільмів Ное, але візуальна мова, якою режисер володіє досконало, змусить пережити весь спектр емоцій навіть за повного мовчання в кадрі.

P.S. У фільмі багато відвертих сцен, тому, якщо ви не готові до такого кохання – краще залиште перегляд на інший час.

Іра Дробот

Читайте також:

Найулюбленіші ромкоми всіх часів

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі