kinowar.com

Світова прем’єра фільму “Я і Фелікс” Ірини Цілик пройде на Варшавському міжнародному кінофестивалі

Світова прем’єра фільму “Rock. Paper. Grenade” (український варіант – “Я і Фелікс”) режисерки Ірини Цілик відбудеться на Варшавському міжнародному кінофестивалі. Стрічка виробництва кінопродакшену ForeFilms, продюсери Володимир Яценко та Анна Яценко, представлена у головній конкурсній програмі. 

новий фільм Ірини Цілик

Національна прем’єра фільму теж пройде у Варшаві – на Одеському міжнародному кінофестивалі, національний конкурс якого цьогоріч проходить у межах Warsaw Film Festival. 

“Я і Фелікс” – це історія про дорослішання, перші уроки добра і жорстокості, підліткову закоханість, пошуки вчителя і непрості стосунки дітей та дорослих. Підліток Тимофій живе у провінційному місті разом зі своєю родиною, але одного дня в його житті з’являється особливий друг. Фелікс – ветеран Афганської війни, колишній контррозвідник, надломлений випробуваннями алкоголік, але, водночас, дуже харизматична і глибока людина. Дружити з такими людьми небезпечно та весело. Як і рости в 1990-ті роки загалом.

Цей фільм є екранізацією автобіографічного романа українського письменника Артема Чеха «Хто ти такий?» і щемкою розповіддю про покоління людей, які в пострадянські хиткі часи були дітьми і підлітками. 

Головні ролі у стрічці зіграли український письменник Юрій Іздрик, а також 10-річний Андрій Чередник (син Ірини Цілик і Артема Чеха) та 17-річний Владислав Балюк. 

“По-перше, давайте одразу домовимося: книжка краща за фільм. А якщо серйозно, вони просто доволі різні, говорить Ірина Цілик. Звісно, герої та кістяк історії цього роману збережені у фільмі, але ми з Чехом, працюючи вже над сценарієм, дозволили собі багато чого змінити. Для мене як режисерки ця стрічка стала спробою поговорити в такий спосіб зі своїми власними батьками також, а ще з усіма тими іншими дорослими, всупереч і завдяки яким ми, підлітки 90-х, виросли. Тепер уже ми самі – дорослі. І, мабуть, маємо дещо іншу оптику для погляду на власне минуле. Окрім бляклих хрущовок, бідності і відчуття хиткої безпросвітності нашого дитинства, ми все ж пам’ятаємо багато чого іншого. Було гірко і ніжно, ми плакали і сміялися, у моєму домі часто звучали Pink Floyd і Led Zeppelin, а не лише сварки, і спогади мого дитинства все ж таки кольорові, мов знімки, роздруковані з плівки Kodak чи Fuji. А ще дуже важливо часом поміряти взуття власних батьків, бабусь, дідусів і щось їм вибачити, а за щось врешті подякувати”. 

новий фільм Ірини Цілик

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно і Міністерства культури та інформаційної політики України, а також за підтримки Українського Інституту і Göteborg Film Fund.

38-й Варшавський міжнародний кінофестиваль відбудеться 14-23 жовтня 2022 року.

Кінопродюсерська компанія ForeFilms була заснована у 2020 році Володимиром Яценком та Анною Яценко з фокусом на виробництво авторських фільмів. Всі фільми цієї продюсерської компанії мали свої прем’єри на кінофестивалях класу А.

Читайте також:

Найкращі українські фільми

Найкращі українські фільми про війну з росією

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі

Коментарі закрито.