kinowar.com

Українські кінематографіст(к)и під час кінофестивалю Миколайчук OPEN записали відеозвернення до бійців з кіноспільноти

З 15 до 21 червня у Чернівцях відбувся перший з часів повномасштабного вторгнення кінофестиваль нового українського кіно 

Віктор Жданов український актор

Під час офіційної церемонії відкриття представники Українського мистецького фонду показали відео вітання, яке гостям та учасникам фестивалю передали кінематографісти, що зараз боронять Україну ― відомий український актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв, актори Максим Девізоров, Володимир Кравчук, Олександр Печериця, Руслан Коваль, Володимир Ращук, Євген Авдєєнко, Віктор Стороженко, Олесь Каціон.

Саме на потреби військових з мистецького кола і збирає гроші Український мистецький фонд, заснований акторами Василем Процюком та Євгеном Ламахом. Протягом усього кінофестивалю у Чернівцях відвідувачі події задонатили 82 272 гривень грошової допомоги, зібраної під час фестивалю Українським мистецьким фондом на потреби військових з кіноспільности, які у мирному житті були акторами, режисерами, операторами, каскадерами тощо.

Ірма Вітовська українська акторка

Гості та учасники Миколайчук OPEN також записали відео у відповідь на вітання колег, що зараз воюють. Серед них Тарас Ткаченко, режисерка Соломія Томащук, актриси Ірма Вітовська, Ольга Сумська та Марина Кошкіна, Дар’я Легейда-Сова, актори В’ячеслав Довженко, Дмитро Сова, Василь Процюк та Євген Ламах, співзасновниця та виконавча директорка Української Кіноакадемії, виконавча директорка Одеського міжнародного кінофестивалю Анна Мачух, кастинг-директорка Олена Шевчук.

«Козаки, ми ще з вами будемо в одному фільмі зніматись. Ви відчули запах пороху і поруч руку побратима, який відходить в інші світи. Ви будете ще нас вчити неймовірній майстерності, яку потребує наше ремесло», – зазначив в своєму зверненні Народний артист України Богдан Бенюк. А режисер Тарас Ткаченко пообіцяв зняти чесне кіно про подвиги наших військових.

Богдан Бенюк український актор

Актор В’ячеслав Довженко записав своє привітання біля захищеного від ударів артилерії фасаду Театру на Подолі: «Так зараз виглядає фасад нашого театру, але мо потрохи починаємо працювати. Без вас якось не весело, але кіно без вас точно знімати не почнемо».

Кінофестиваль Миколайчук OPEN розпочався у день народження видатного українського актора та режисера Івана Миколайчука та поєднав у собі показ української кінокласики «Така тепла, така пізня осінь», ретроспективу фільмів загиблого у Маріуполі Мантаса Кведаравічуса та 10 нових українських фільмів. Усі присутні підкреслили важливість проведення масштабної кіноподії в часи війни, адже ми боремось не лише за території, але і за нашу потужну культуру та кіно.

Ольга Сумська українська акторка

Ви можете продовжити допомагати Українському мистецькому фонду і зараз.

Найменування отримувача:
БО БФ УМФ
Код отримувача:
44698439

IBAN ₴:
UA453052990000026004030708973
IBAN €:
UA503052990000026005030703223
IBAN $:
UA863052990000026006030707585

Призначення платежу: Благодійна допомога. Миколайчук OPEN. На ЗСУ
Внесок можна зробити і за цим посиланням:

https://next.privat24.ua/payments/form/%7B%22token%22%3A%2251cfa656-6b86-4786-ae82-75b56387b255%22%7D

Читайте також:

Найкращі українські фільми

Найкращі фільми про війну України з росією

Усі російські танки, БТР, ББМ, ЗРК, літаки та гелікоптери, знищення яких було знято на відео під час війни в Україні

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі