kinowar.com

З 11 квітня Довженко-Центр випускає в національний прокат “Українську нову хвилю”

З 11 квітня Довженко-Центр випускає у національний кінопрокат шостий альманах  українських короткометражних фільмів УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ: Красиві двадцятилітні.

УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ: Красиві двадцятилітні 

КРАСИВІ ДВАДЦЯТИЛІТНІ – збірка найкращого українського короткометражного кіно 2018 року, відзначеного нагородами престижних українських та міжнародних фестивалів. Усі автори – молоді амбітні режисер(к)и, які задають нові тренди в українському сучасному кіно та змінюють його сприйняття у світі. До альманаху увійшли топові стрічки ключових жанрів – комедії, трагікомедії, драми, анімації, документального кіно, які об’єднав мотив персональних дилем «маленької людини». Як і в однойменному культовому романі польського письменника Марека Гласка, Красиві двадцятилітні «Української нової хвилі» опиняються у вихорі буремних часів, які стають тлом для прийняття складних рішень та відповідальності у невідворотному процесі дорослішання.

Прем’єрний показ відбудеться 11 квітня у кінотеатрі “Жовтень” о  18:30

З 11 квітня стартують покази у столичних кінотеатрах “Київ” та “Жовтень”, а з 25 квітня фільми можна буде переглянути у мережах “Кінопалац” (Львів, Чернівці) та “Планета кіно” (Київ, Харків, Одеса, Львів). 

Фільми, які будуть представлені в рамках УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ. Красиві двадцятилітні 

«Штангіст» (спортивна драма, 30 хв.) режисер Дмитро СУХОЛИТКИЙ-СОБЧУК

Перемога в національному конкурсі на Міжнародному фестивалі «Молодість», 2018

GRAND PRIX, ZubrOFFka – International Short Film Festival, Bialystok, Poland, 2018

GRAND PRIX, Premiers Plans – Angers Film Festival, France, 2019

I PRIZE in International Competition EASTWARD WINDOW, ZubrOFFka – ISFF, Bialystok, Poland, 2018

Штангіст

На перший погляд, фільм – це спортивна драма, однак він виходить за межі жанрових канонів. Фізична й емоційна напруга головного героя передана через складну драматургічну структуру фільму і його вишукане візуальне рішення, створене відомим польським оператором Міхалом Рител-Пшеломицем.

 

«MIA Donna» (короткометражний, ігровий, трагікомедія, 16 хв.), режисер Павло ОСТРІКОВ

Приз глядацьких симпатій на Lviv International Short Film Festival Wiz-Art 2018, Україна

PÖFF Shorts «Темні ночі» 2018, Естонія – номінація

Павло ОСТРІКОВ

Фантастична історія з буденного життя 46-річної Оксани, яке змінюється, коли її чоловік Толік перетворюється на семирічного хлопчика. Лікарі безсилі, і ніхто не може повернути його назад. Оксана чіпляється за старе життя, проте проблема виявилась серйознішою, ніж їй здавалось.

 

«В радості і тільки в радості», (ігровий, драма 27 хв), режисерка Марина РОЩИНА

Перемога в національному конкурсі Одеського міжнародного кінофестивалю, 2018

В радості і тільки в радості

Історія про материнство та виклики, які постають перед жінкою. Молода одинока матір закохується в хлопця, але не наважується розповісти, що у неї є син. Стосунки стрімко розвиваються, і зізнатися стає все важче. Перед нею постає вибір між особистим життям і відповідальністю перед дитиною.

 

 «Про Марка Львовича Тюльпанова, який розмовляв із квітами» (анімаційний фільм, 15 хв). Режисерка Дана КАВЕЛІНА

Особлива відзнака на Міжнародному Одеському кінофестивалі, 2018

Перемога  в національному конкурсі Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів «Крок», 2018

Про Марка Львовича Тюльпанова, який розмовляв із квітами

Анімаційний світ Дани Кавеліної наповнений сюрреалістичними образами, що підіймають гостросоціальну проблематику. Авторка не намагається втекти в світ фантазій, а навпаки – з допомогою виражальних засобів анімації виявляє і підкреслює проблеми людей під час війни.

 

«Діорама», (документальний, 8 хв),  режисерка Зоя ЛАКТІОНОВА

Перемога на Фестивалі кіно та урбаністики «86», 2018

Діорама

Життя тече своєю буденною реальністю, але раптом щось невловиме змінює його хід. Все, що залишається — це занурюватись у спогади, в яких все зберігається недоторканно, наче в музеї.  Маріуполь – курортне місто. Море – радість купання та відпочинок. Та раптом, в цю картину, яка була незмінною багато років, втручається війна.

 

«Українська Нова Хвиля» – проект Довженко-Центру, спрямований на підтримку і промоцію українських молодих режисерів. Проект, що був започаткований у 2012-му, щороку презентує у всеукраїнському прокаті вибрані короткометражні фільми, які пройшли селекцію та були відзначені на українських та міжнародних кінофестивалях.

Довженко-Центр (Національний центр Олександра Довженка) – найбільший український кіноархів, що зберігає понад 5000 найменувань ігрових, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів. Є єдиним членом Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF) в Україні. Здійснює реставрацію, збереження національних фільмів, особистих архівів кіномитців, музейних фондів, наукові дослідження в галузі кінематографії, дистрибуцію та промоцію українського кіно. Має власне видавництво. На базі Центру також працює перформативна платформа “Сцена 6”, музична лабораторія “Кора”, хореографічний майданчик “Ruban Production ITP”, книгарня “Довженко. книги.кава.кіно” та кафе “ЕТЕР”.

Читайте також:

Найочікуваніші українські фільми 2019 року

10 найкращих українських фільмів

Коментарі