В межах «Клубу італійської кінокласики» розпочинається новий цикл показів, що складатиметься з 10 класичних фільмів від видатних італійських режисерів. Кіношедеври Фелліні, Антоніоні, Вісконті та багатьох інших відродяться на великих екранах.
Всі стрічки-учасники — переможці міжнародних та італійських регіональних кінофестивалів, які розкривають давно знайомі теми з легкою чарівністю італійського темпераменту.
Перший показ Клубу буде присвячено роковинам події, яка змінила світову історію назавжди.
До Дня пам’яті жертв Голокосту 27 січня о 18:35 у столичному кінотеатрі «Жовтень» відбудеться спеціальний показ фільму «Капо». Італійську стрічку зняв володар «Золотого Лева» режисер Джилло Понтекорво в 1960 році.
«Для нас це моральний обов’язок – пам’ятати про ті жахливі події, про Голокост, і водночас ми говоримо про головне послання, це послання надії на майбутнє, з якої постала нова об’єднана Європа, тому що цінності італійської конституції, які є також цінностями Європейського Союзу, європейської цивілізації, наголошують на рівності всіх людей і на боротьбі з дискримінацією», – сказав Директор Італійського інституту культури в Україні Едоардо Крісафуллі.
Він додав, що щороку 27 січня Італійська Республіка відзначає День пам’яті, щоб згадати Голокост, расові закони за часів фашистського режиму, італійські переслідування єврейських громадян, італійців, які постраждали від депортації, ув’язнення, смерті, а також тих, хто навіть у різних таборах і об’єднаннях виступав проти масового винищення, та, ризикуючи власним життям, рятував інші життя і захищав тих, кого переслідував режим. Торкаючись історичного контексту, він нагадав, що країни, які жорстоко воювали у двох світових війнах, вирішили, починаючи з 1945 року, провадити процес примирення й досягнення спільної згоди на основі цінностей європейської цивілізації. Через кілька десятиліть цей процес привів до створення Європейського Союзу, що є яскравим прикладом історії успіху.
Захід пройде за підтримки Посольства Італійської Республіки в Києві та Італійського інституту культури в Україні, організатор – Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», медіапартнер – 1+1 media.
Художній керівник Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі зазначив: «Сьогодні потрібно як ніколи уважно ставитись до історичної пам’яті та вчитися відповідати на глобальні виклики, враховуючи трагічні уроки минулого, об’єднувати зусилля світової спільноти. Позиція «ніколи знову» має бути єдино можливою, і важливо постійно говорити про це саме мовою мистецтва, яке об’єднує суспільство».
Історична драма «Капо» була знята в Югославії з інтернаціональним акторським складом. Головні ролі виконали Сюзан Страсберг, Емманюель Ріва, Діді Переґо, Лоран Терзієф.
В центрі сюжету життя чотирнадцятирічної єврейської дівчинки з Франції, яку разом з батьками відправляють до Освенціму.
В нацистському концтаборі Ніколь живе в страху й, керована лише чистим інстинктом виживання, стає Капо – ув’язненою, що наглядає за іншими в’язнями. Вона виконує свої мерзенні обов’язки, доки близька людина не накладає на себе руки. Після цього з іншими полоненими бере участь у плані втечі, ставлячи під загрозу власне життя.
Номінант на «Оскар» за найкращий іноземний фільм, учасник Венеційського фестивалю, лауреат престижного фестивалю Mar del Plata Film Festival за найкращу жіночу роль.
Фільм демонструється мовою оригіналу з українськими й англійськими субтитрами.
Довідка: 27 січня як Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту проголошено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН. Україна приєдналася до відзначення цієї дати у 2012 році.
Саме 27 січня 1945 року війська Першого Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау, розташованого поруч з польським містом Освенцім. За деякими даними, тут загинуло понад 1,5 млн в’язнів, більшість з них – євреї, точна кількість жертв не встановлена.
Читайте також:
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom