16 січня «Віддана» вийде в широкий український прокат. На честь довгоочікуваної прем’єри в столичному кінотеатрі «Оскар» (ТРЦ Gulliver) відбувся спеціальний допрем’єрний показ стрічки за участю знімальної команди, акторів та зіркових гостей.
Першими фільм побачили журналісти та представники ЗМІ. Після показу на учасників чекала Q&A сесія за участю режисерки фільму Христини Сиволап, письменниці Софії Андрухович, продюсерки Надії Зайончковської, композитора Євгена Філатова, оператора Олексія Ламаха, виконавців головних ролей Маріанни Янушевич, Алесі Романової, Романа Луцького, Себастьяна Цибульського та Вероніки Ясінської, директорки кінодистрибуційної компанії Вольга Україна.
«Ми дуже раді випускати в прокат такий фільм, як “Віддана”. Для нас це своєрідний челендж, адже проєкту такого рівня в Україні ще не було. Це візуально досконала стрічка, знята за найвищими стандартами світового кінематографа. Ми, як дистриб’ютор, доклали максимальних зусиль, щоби забезпечити найширше покриття українських кінотеатрів, щоби дати можливість всім охочим насолодитися цим фільмом. Чекаємо всіх в кінотеатрах!», — наголосила Вероніка Ясінська.
«Щодо еротизму. У фільмі, як і в книзі, ми також ставимо запитання й не даємо відповіді щодо стосунків інтимного характеру між головними героїнями. І це було нашим свідомим рішенням, бо, насправді, сам глядач має вирішити для себе, що відбувається між Стефою та Аделею. Ми хотіли зберегти незрозумілість їхніх стосунків, і складність тут у тому, що літери це одне, а коли ти перекладаєш їх на екран, то вони стають фізикою оголених тіл. Зберегти таємничість у таких умовах вкрай складно, але, здається, у нас вийшло», — зауважила Христина Сиволап.
«Мене дуже вразив знімальний процес. І те, як все було організовано, і постановка, і технічні засоби, й, авжеж, люди. Ми дуже потоваришували на майданчику, тому, коли я повернулася додому – сильно сумувала за всіма», — зізналася Маріанна Янушевич.
Про свою роль також розповіла Алеся Романова: «Мені було не складно зніматися в цій ролі. Навпаки, це стало для мене великим задоволенням. Що ж до схожості з Аделею, в мене, мабуть, як і у всіх дівчат, з дитинства було велике бажання бути панночкою. Тож примірити на собі цей образ було цікаво!»
«Для мене не є новим писати музику симфонічного характеру, працювати зі струнними оркестрами, але бути свідком і бачити плоди власної роботи в кінотеатрі – для мене вперше. І я цьому дуже радий. І це велика смілість – довіритися дебютанту, тобто мені, аби він віддав краще, що в нього є. Я зробив це з величезним задоволенням, дуже вдячний усій групі та сподіваюсь, що це стане початком мого шляху, як композитора кіно», — зазначив Євген Філатов.
«Від самого початку я вирішила, що найрозумніше дистанціюватися й довіритися команді. Бо я бачила, що Надя Зайончковська, продюсерка фільму, по-справжньому захоплена й хоче зробити щось неймовірне, і це найважливіше. І я сприйняла, що воно може бути інакшим, ніж мій роман, не краще чи гірше, це – інтерпретація. І для мене це, навіть, цікавіше, ніж споглядати кальку моєї фантазії, яку я і так дуже гарно знаю», — поділилася Софія Андрухович.
Тим часом у фойє кінотеатру зібралися знімальна команда і партнери стрічки, представники кіноіндустрії, медіа та шоу-бізнесу: учасники гурту The HARDKISS Валерій Бебко та Юлія Саніна, режисери Ахтем Сеітаблаєв та Антоніо Лукіч, засновниця та голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week Ірина Данилевська, PR-менеджерка Pianoбой Ольга Шурова, актор та політик Євген Нищук, акторки Ірма Вітовська та Наталія Васько, екс-голова Держкіно Пилип Іллєнко, телеведучі Соломія Вітвіцька, Надія Матвєєва та В’ячеслав Соломка, екс-генеральний директор “Нового каналу” Олексій Гладушевський, генеральний продюсер ОМКФ Юлія Синькевич, співак Laud, дизайнер Жан Грицфельд та інші зіркові гості.
Фільм «Віддана», як і оригінальна історія, просякнутий магією, фантазіями головної героїні та причудливими мріями. Тому не випадково, що гранд-прем’єра стрічки сталася саме в переддень Старого Нового року. Посилити атмосферу свята допоміг партнер події ігристе вино Latinium Sparkling.
На гостей також чекало багато тематичних сюрпризів від знімальної команди фільму.
Виставка неймовірних костюмів, що були задіяні у «Відданій». Художниця з костюмів проєкту Леся Патока спеціально для стрічки розробила понад 150 костюмів і зібрала понад 300 образів періоду стику 19-го і 20-го століть, включно з повсякденними і святковими образами, формою жандармів, військових і медиків. До того ж було вироблено та знайдено багато оригінальних ювелірних прикрас, головних уборів, взуття та аксесуарів. Під час прем’єри гостям було продемонстровано 15 манекенів в унікальних вбраннях; аніматорів, одяг та грим яких переносив у часі, аби якомога яскравіше відтворити атмосферу стрічки; мудборди з ескізами костюмів та описом ключових рис візуального стилю героїв фільму.
Важлива частина історії присвячена мистецтву ілюзії. Тому одним із найпопулярніших експонатів серед гостей стала чарівна колба з летючим гребінцем головної героїні. До речі, це один із трьох гребенів, що був розроблений за ескізами Лесі Патоки ексклюзивно для фільму.
7 надзвичайних постерів, присвячених головним героям історії: Стефі, Аделі, Петру Сколику, Доктору Анґеру та Велвелу, Ернесту Торну та акторці його театру, а також місту Станіславів (нинішній Івано-Франківськ). Кожен постер поєднав у собі художні засоби кінематографу та літератури: візуальне втілення героїв вдалося завдяки майстерності акторів фільму, а опис персонажів ґрунтується на оригінальному творі Софії Андрухович. Сьомий та останній постер став посвятою роману Софії.
Також серед експозиції був представлений оригінал акварельного полотна Світлани Дорошевої, який на перших етапах розробки фільму виступив концепт-постером стрічки. При створенні картини, Світлана надихалася стилем модерн та ар-нуво, що були характерні для Прекрасної епохи (фр. Belle Époque), у яку розгортаються події фільму, та роботами чеського художника Альфонса Мухи — одного із найяскравіших представників ар-нуво. Картина стала основою для створення першого офіційного постера фільму «Віддана».
Стенд від FILM.UA Group Store зачарував надзвичайно гарною сувенірною колекцією, створеною спеціально до прем’єри фільму «Віддана». Відтак на стенді можна було побачити предмети гардеробу, різноманітні аксесуари й книжкову продукцію від Видавництва Старого Лева.
Видавництво, до речі, розіграло серед гостей свята 2 подарункові комплекти, що включали роман «Фелікс Австрія» та кулінарний записник «Галицькі смаколики», у якому читач відшукає рецепти страв галицької кухні від відомої кулінарної блогерки пані Стефи, атмосферні фотографії та кадри з фільму.
Ще більше краси прем’єрі додала зона з колекцією вишуканих прикрас у стилі Belle Époque – «ВІДДАНА BY ZARINA», що була створена на честь колаборації кіностудії FILM.UA та Ювелірного Дому ZARINA в рамках кінопроєкту. Серед гостей шляхом жеребкування був обраний щасливець, який отримав у подарунок витончений чокер «Віддана».
Справжньою кульмінацією став виступ гурту «Один в Каное» з хітом «Човен», що увійшов до офіційного саундтреку стрічки «Віддана» та виступив центральною композицією першого офіційного тизера фільму.
«Дуже сьогодні хвилююся, хоча в суботу була прем’єра у Львові, але ж це кожного разу нова аудиторія й дуже цікаво почути нові відгуки. Хочу зазначити, що для FILM.UA це один із проєктів у лінійці фільмів «Великі екранізації», до яких, наприклад, належить «Захар Беркут», чия гучна прем’єра була в жовтні, тож також сподіваюся на успіх. Хочу всім подякувати, хто сьогодні сюди завітав, буде цікаво почути вашу думку. Ну, а поки – гарного перегляду!», — продюсерка фільму Надія Зайончковська звернулася до гостей з вітальним словом та побажала всім приємного перегляду.
Фінальні титри були зустрінуті гучними оплесками залу. Актори та учасники знімальної команди ще довго спілкувалися у фойє з глядачами, висловлюючи одне одному слова подяки.
Гості дуже високо оцінили фільм та ділилися враженнями після показу:
«Дуже красива картина, величезна робота зроблена! Я велика прихильниця творчості Лесі Патоки, яка виступила художницею по костюмах у стрічці, і була рада побачити її неймовірні роботи на великому екрані. Також дуже рада, що український літературний твір став основою для фільму й отримав таке продовження, нове, інше життя для себе. І взагалі, вітаю всю творчу групу з прекрасною прем’єрою й бажаю, аби фільм зібрав велику кількість глядачів», — Юлія Синькевич, генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю.
«Неймовірний фільм, дуже красиво знятий, та вкрай цікаві операторські знахідки. Атмосферно. Я абстрагувалася від того ще це українське кіно, бо воно дійсно класного європейського рівня. Під час перегляду взагалі не нудьгувала, було захопливо, гарно й дуже естетично», — Юлія Саніна, лідерка гурту The HARDKISS.
«Я завжди вважала, що будь-який твір є мистецтвом лише тоді, коли може породити якусь емоцію. І те, що я вийшла з фільму в такому піднесеному настрої, дуже доброму, трошки божевільному – якнайкраще характеризує сам фільм. Дуже рада, що з’явилося таке кіно. І думаю, що нам усім інколи треба робити ін’єкцію краси й добра. Й ось відвідування фільму «Віддана» — це таке невеличке щеплення проти того, що відбувається навколо, можливість підтримати свій внутрішній світ, зробити його затишнішим та добрішим», — Ірина Данилевська, засновниця та голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week.
«Ловлю себе на думці, що фільм вирізняється крізь інших українських проєктів надзвичайною зйомкою процесу приготування і споживання їжі. Це не просто так, бо гастрономія проходить червоною лінією крізь усю стрічку, та виступає тут ретранслятором тодішніх традицій. І знято це, справді, класно. Та і взагалі вийшов із перегляду з дуже позитивним настроєм, гарний фільм, українське кіно зростає», — Пилип Іллєнко, Голова Державного агентства України з питань кіно (серпень 2014 по серпень 2019 року).
«Мені дуже важко оцінювати цей фільм, бо коли доходиш врешті-решт до титрів, то розумієш, що 80% людей, які його робили – це ті люди, яких ти добре знаєш і дуже поважаєш. Якщо усе ж таки спробувати оцінити, скажу, що це класно, це красиво та це драйвово. І це просто чудова екранізація», — Ольга Шурова, PR-менеджерка Pianoбой.
З 16 січня романтично-фантазійна стрічка «Віддана» з’явиться у прокаті в кінотеатрах країни.
Нагадаємо, що 11 січня відбулася всеукраїнська прем’єра — Львів став першим українським містом, де побачили фільм «Віддана». Показ пройшов за участю команди проєкту, львів’янам його представили головні актори, режисерка та продюсерка. Також на гостей чекала автограф сесія від Софії Андрухович. А 15 січня прем’єра відбудеться в Івано-Франковську, місті, що є батьківщиною авторки першоджерела, а також сценою, на якій розгортаються події самої історії.
Синопсис: Історія починається в Станіславові у другій половині 19 століття. Доктор Анґер втрачає в пожежі дружину, але вдається врятувати двох дівчат – рідну доньку Аделю і доньку хатніх робітників Стефанію. У момент розпачу доктор вирішує виховувати їх разом.
Минає 25 років. Дівчата виросли і так само нерозлучні, хоча Аделя тепер заміжня. Стефа ж веде господарство, втамовуючи свою пристрасть у кулінарії. Та вони досі не розуміють, хто вони одна одній: сестри та подруги, чи служниця та господиня. У калейдоскопі любові та ревнощів, подвійних смислів та таємниць грань між реальністю і вигадкою остаточно зникає. Красиві наряди, вишукані страви та безкінечні шпацери… Що ж станеться, коли ілюзія почне розвіюватися, а замість неї вималюється реальність?
Продюсер проєкту: Надія Зайончковська
Автори сценарію: Аліна Семерякова в колаборації з Софією Андрухович
Режисер-постановник: Христина Сиволап
Оператор-постановник: Олексій Ламах
Художник-постановник: Олександр Батєнєв
Художник з костюмів: Леся Патока
Художник з гриму: Марія Коломієць
Кастинг-директор: Алла Самойленко
У ролях: Маріанна Янушевич, Алеся Романова, Роман Луцький, Олександр Кобзар, Сергій Волосовець, Ада Роговцева, Катерина Кухар, Євген Янович, Наталя Васько, Ірма Вітовська, Важа Годердзішвілі, Себастьян Цибульський, Ясін Фараджаллах, Марина Кошкіна
Виробництво: FILM.UA Production за підтримки Уряду України та Міністерства культури України
CGI/VFX: POSTMODERN Digital
Дистрибутор: Вольга Україна
Прем’єра: 16 січня 2020 року