VІІ Фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків Чілдрен Кінофест представляє офіційний постер. Цього року натхненням для його створення стали фільми видатного мультиплікатора, легенди світової анімації – режисера Хаяо Міядзакі. У 2020 виповнюється 35 років від дня заснування його анімаційної студії «Ґіблі», яка випустила загальновизнані шедеври – «Мій сусід Тоторо», «Віднесені привидами» та «Принцеса Мононоке». Символ Чілдрен Кінофесту, Совеня Чарлі, тримає впізнавану парасольку Тоторо.
У рамках фестивалю вже вчетверте відбудеться Конкурс дитячих фільмів. За традицією, переможців визначать українські кінематографісти – продюсерка та директорка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич, зірка серіалу «Перші ластівки» актор Максим Самчик і аніматор Олег Маламуж, автор стрічки-переможця 6-го Чілдрен Кінофесту «Викрадена принцеса».
«У ті часи, коли всі діти не можуть відірватись від смартфонів та планшетів, дуже круто, коли вони мають змогу дивитись хороше кіно на великому екрані. А ще краще, коли вони можуть долучитись до втілення на екрані власних історій, стати авторами справжніх кінофільмів і показати їх глядачам. Кіномистецтво – надзвичайно важлива частина культури, до якої варто долучати найменших глядачів з раннього віку, адже воно формує цінності, свідомість, творчий потенціал. Чілдрен Кінофест – фестиваль, створений з великою любов’ю до кіно і до дітей, і я дуже чекаю на цю світлу і творчу атмосферу», – коментує продюсерка Юлія Сінькевич.
«Я долучився до фестивалю тому що люблю кіно, і люблю дітей. А з їхнього симбіозу може народитися щось нове, самобутнє і надзвичайно чисте! У підлітковому віці я захопився кінематографом – і почав ковтати фільми один за одним. Кіно дає уявлення про життя, про причини і наслідки, про те, що немає правих і неправих, що у всіх своя правда, що немає поганих людей, що все можна виправдати і всім можна співчувати. Якісні фільми формують характер та дають ціннісні орієнтири. Чому підліткам варто знімати кіно? Бо так ти створюєш свій світ. І хоча ти сам не можеш змінити існуючий, ось цей «твій світ» може змінити «наш», – зазначає актор Максим Самчик.
Прийом робіт на участь у конкурсі триває до 26 квітня 2020 року. 10 найкращих стрічок будуть показані в рамках фестивалю по всій Україні. Переможці конкурсу будуть відзначені призами від 5 до 20 тисяч гривень. Ознайомитися з умовами участі можна на сайті Чілдрен Кінофесту.
VІІ Чілдрен Кінофест відбудеться з 27 травня по 7 червня 2020 року у понад 20 містах України. Цього року почесним послом фестивалю став музикант, продюсер, автор пісень і фронтмен гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк.
До конкурсної програми фестивалю увійдуть фільми для аудиторії віком від 4 років, відібрані командою Чілдрен Кінофесту на найбільших європейських кінооглядах для дітей та підлітків. Поза конкурсом юні глядачі продовжать знайомитися з історією кінематографа: у попередні роки ця секція представила ретроспективи першовідкривачів зі світу кіно – Чарлі Чапліна, Бастера Кітона, Лотти Райнігер, Жоржа Мельєса та братів Люм’єр. Повну програму фестивалю буде оголошено наприкінці квітня.
Місія фестивалю – розвивати в Україні традицію спільних сімейних походів у кіно, залучати дітей до перегляду і створення кінофільмів. Усі покази – безкоштовні, за попередньою реєстрацією на сайті фестивалю. Щороку Чілдрен Кінофест співпрацює з благодійними організаціями – на покази запрошуються діти із вразливих соціальних груп: постраждалі від конфлікту на сході України, діти з особливими потребами, сироти.
Генеральні партнери фестивалю: Державне агентство України з питань кіно, ОТП Банк Україна
Партнери: Київська міська державна адміністрація, Мережа кінотеатрів «Київкінофільм», Гете Інститут, Посольство Швеції в Україні, Посольство Норвегії в Україні, Британська Рада в Україні
Благодійний партнер: Фонд «Таблеточки»
Медіапартнери: Фокус, Теленеделя, Освіторія Медіа, 4mama, Розвиток дитини, Колобок, НУШ, Kinowar
Радіопартнер: RadioKids