kinowar.com

10 найкращих ролей Г’юґо Вівінґа

 16.08.2023  Актори, Новини, ТОП

Найкращі ролі Г’юґо Вівінґа

Г’юґо Вівінґ не може не запам’ятатись, якщо ви побачили його на екрані. Називайте це як завгодно, харизма чи специфічна зовнішність, але присутність актора не проходить непомітно. Він взяв участь у численних помітних проєктах впродовж кількох останніх декад, але головною особливістю, мабуть, можна виділити спроможність створювати культові образи. Про них та про інші найкращі ролі австралійця поговоримо нижче.

Якщо вам подобаються наші тексти – підтримайте нас донатом.

Патрік Мелроуз (Patrick Melrose) 2018

г'юго вівінг топ фільми

Мінісеріал “Патрік Мелроуз” із Бенедиктом Камбербетчем у головній ролі став однією з найкращих психологічних драм останніх років. Спочатку здається, що глядача намагаються шокувати кількістю алкоголю і наркотиків, які присутні в житті головного героя. Але потім ми розуміємо, що історія не про них, а про те, що привело чоловіка до такого стану (та чи є шанси вибратись з нього).

Важкі стосунки із сім’єю, зокрема з батьком (так, ви ж розумієте, що якщо є щось про психологію, то все йде з дитинства) у центрі розповіді. Саме батька Камбербетча грає Вівінґ – і це одночасно вражаюче і огидне видовище. Актор вкотре продемонстрував, що він має набагато більше таланту, аніж грати яскравих, але лінійних антагоністів на кшталт агента Сміта. При цьому велике питання, хто врешті-решт виглядає страшнішим.

 

Хмарний атлас (Cloud Atlas) 2012

г'юго вівінг топ фільми

Як і всі актори у головних ролях, Г’юґо зіграв шість персонажів, адже загальне полотно фільму складається із шести пов’язаних між собою історій з різних місць і часів. Кожного разу, коли ми згадуємо цей фільм у наших добірках, ми відзначаємо, що грим викликає питання (іншими словами, чітко видно, що на акторах є грим, а це не дуже класно для органічності картини), але при цьому ми також розуміємо, що багато глядачів не відразу зрозуміло, що певних персонажів (у тому числі жіночих) грає саме Вівінґ (а деякі і після перегляду цього не зрозуміли).

Події охоплюють часи від 19 до 24 століття, але помилки та погані вчинки людей залишаються такими ж, як і були. Чи може щось змінитися на краще? Власне це питання і є одним з провідних у фільмі.

 

Кравчиня (The Dressmaker) 2015

г'юго вівінг топ фільми

Доволі екстравагантний образ від австралійця. Як часто бувало, він грає не головну роль, але дуже помітну (у тому числі і за рахунок вміння яскраво вдягатися). Сержант Фаррат служить у поліції невеликого австралійського містечка у середині 20 століття, куди повертається головна героїня (Кейт Вінслет) через багато років після того, як з нею вчинили (на її думку) дуже несправедливо. Тепер вона хоче розібратися, як саме це сталося і хто винен. У деяких перекладах цю картину називають “Помста від кутюр” – власне, це саме те, що відбувається на екрані…

 

Капітан Америка: Перший месник (Captain America: The First Avenger) 2011

г'юго вівінг топ фільми

Радикальний поганець – звичне амплуа для Г’юґо Вівінґа. У першому фільмі про Капітана Америка він зміг подвоїти ступінь поганючості: йому було замало бути великим чином на службі у нацистів, виявилось, що він грає не на користь німецької армії, а планує власний варіант підкорення світу. І він є не просто офіцером нацистської верхівки, він шалена потвора на прізвисько Червоний череп, якого згодом злякалися навіть самі нацисти. Звідси бере початок і історія таємної організації Гідра, яка пізніше займає серйозне місце у всесвіті Марвел та фільмах про Месників.

 

Пригоди Прісцилли, королеви пустелі (The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert) 1994

г'юго вівінг топ фільми

Якщо образ із “Кравчині” вам здавався несподіваним та екстравагантним, то варто згадати картину, яка вийшла набагато раніше – “Пригоди Прісцилли, королеви пустелі”. Австралієць тут грає дреґ-квін (тобто чоловіка, який одягається у жіночий одяг та використовує навмисно кричущий жіночій макіяж, для того, щоб створити атмосферу чи то комедії, чи то сатири, чи то драми, переважно для виступів на сцені). З ще двома товаришами – дреґ-квін (Теренс Стемп) і трансгендер (Гай Пірс) – він приймає запрошення готелю із розважальним центром для виступів на протязі чотирьох тижнів.

Але до готелю ще потрібно дістатися. Компанія відправляється в тур Австралією на автобусі, де їх зустрічають як привітні аборигени (для яких вони навіть виступають), так і значно менш привітні жителі сільської глибинки. Оскільки це середина 90-х, рівень толерантності та сприйняття такої форми розважальної програми дуже низький, що час від часу закінчується для мандрівників доволі погано. Але вони продовжують свій шлях, як до місця призначення, так і взагалі довгою дорогою під назвою життя.

 

З міркувань совісті (Hacksaw Ridge) 2016

г'юго вівінг топ фільми

Фільм за реальною (неймовірною) історією солдата, який через релігійні переконання відмовлявся брати зброю до рук та вбивати солдат ворога. Втім, коли його відправили у медкорпус, у його житті також знайшлось місце хоробрості, витримці та подвигу.

Головну роль грає Ендрю Гарфілд, а його батька (знов доволі специфічного, як і у серіалі “Патрік Мелроуз”) грає Г’юґо Вівінґ.

 

Бангкок Гілтон (Bangkok Hilton) 1989

г'юго вівінг топ фільми

Одна з перших помітних робіт як нашого сьогоднішнього героя, так і зовсім ще юної Ніколь Кідман. Акторці тут 22, а Вівінґу – 29. Бангкок Гілтон – грайлива назва тайської в’язниці, куди потрапляє головна героїня за підозрою у контрабанді наркотиків. У Таїланді за це передбачена смертна кара. Але героїня Кідман насправді до контрабанди не причетна, вона подорожувала світом, щоб знайти свого батька через 40 років після ганебних подій у його житті. Втім, таємниці минулого призводять до нових трагедій сьогодення – і тепер саме її батькові доведеться витягувати дівчину із в’язниці. Вівінґ грає його адвоката.

 

V означає Вендетта (V for Vendetta) 2005

г'юго вівінг топ фільми

Останні три позиції у нашому списку – ті самі культові образи, які вже не уявляєш окремо від актора. Більше того, вони стали чимось більшим, ніж просто частина фільму. Це певні персонажі мас-культури, які живуть помітно ширшим життям, поза межами оригінальних картин, з яких вони вийшли.

Із фільмом “V означає Вендетта” і роллю Г’юґо Вівінґа вийшло ще цікавіше: актор не знімає маску на протязі всього фільму. Нащо брати зіркового актора і не показувати його обличчя, міміку, емоції? У наявності є тільки голос (і це можна оцінити лише при перегляді оригінального фільму, звісно – дубляж стирає Вівінґа без слідів). Питання закономірне, але з іншого боку, це спрацювало чудово: фільм став дуже відомим по всьому світі і має чимало прихильників. Вагомий внесок зробив і Г’юґо Вівінґ власною присутністю, нехай і замаскованою.

 

Володар перснів: Братерство персня (The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring) 2001

г'юго вівінг топ фільми

Тепер важко уявити іншого Елронда (хоча його молоду версію у серіалі «Володар перснів: Персні влади» на нашу думку чудово зіграв Роберт Арамайо). Суворий батько Арвен (Лів Тайлер), напівельф та король Рівендола, він наче закарбований у плівці, як персонаж середньовіччя у камні десь на старовинній фресці. Кастинг трилогії про Володаря перснів взагалі феноменальний, і Вівінґ – одна з його окрас.

 

Матриця (The Matrix) 1999

г'юго вівінг топ фільми

Ну а ця роль ніби була створена для австралійця. У четвертій “Матриці” його образ намагався приміряти Джонатан Ґрофф (“Мисливець за розумом”) – і ви самі бачили, що вийшло. Є тільки один агент Сміт (точніше, у другій частині їх було чимало, але це було досягнено цифровим клонуванням Вівінґа). Заміна цього актора у цій франшизі просто неможлива (здається, навіть Кіану буде замінити простіше).

Якщо ця стаття була для вас цікавою та корисною, підтримайте нас внеском.

Читайте також:

Найкращі ролі Ентоні Гопкінса

Найкращі ролі Стеллана Скашгорда

Найкращі ролі Майкла Кейна

Найкращі ролі Курта Рассела

Найкращі ролі Дензела Вашингтона

Найкращі ролі Ґері Олдмена

Найкращі ролі Вуді Гаррельсона

Найкращі ролі Венсана Касселя

Найкращі ролі Сема Роквелла

Найкращі ролі Джуда Лоу

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі